ΠΑΟΚ - Τσέλσι 0-1. Οι Λονδρέζοι κυριάρχησαν και πήραν δίκαια τη νίκη.

21:47

Τέλος στην Τόυμπα.

21:45

90+6': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Ζιρού, πάνω από τα δοκάρια.

21:44

Μικρή διακοπή, είναι στο έδαφος ο Πέδρο από το μαρκάρισμα του Ελ Καντουρί. Πονάει στον ώμο ο Ισπανός και περνά εκτός γηπέδου.

21:43

90+2': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για την Τσέλσι, λίγω έξω από την περιοχή και δεξιά και κίτρινη στον Ελ Καντουρί.

21:42

90+1': Από μία κίτρινη κάρτα σε Ρούντιγκερ και Ουάρντα.

21:41

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:40

90': Κίτρινη κάρτα στον Αθπιλικουέτα.

21:38

88': Κίτρινη κάρτα στον Βέρνμπλουμ.

21:36

86': Κόρνερ για την Τσέλσι από τα αριστερά, απομακρύνει ο Βαρέλα με κεφαλιά.

21:36

85': Ο Μπίσεσβαρ πλασάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά, μπλοκάρει ο Κέπα.

21:34

83': Σουτ του Βιεϊρίνια έξω από την περιοχή, άουτ.

21:33

83': Εκτελείται το κόρνερ, χωρίς όφελος.

21:33

82': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Ζαμπά, μέσα ο Μπίσεσβαρ.

21:32

81': Επικίνδηυ σέντρα του Πρίγιοβιτς από τα δεξιά, διώχνει σε κόρνερ ο Κέπα και νέο κόρνερ.

21:31

80': Τρίτη αλλαγή για την Τσέλσι. Ο Μοράτα αφήνει τη θέση του στον Ζιρού.

21:28

78': Κόρνερ για την Τσέλσι από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

21:27

77': Συρτό σουτ του Γουίλιαν από το ύψος της περιοχής, αρκετά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πασχαλάκη η μπάλα.

21:22

72': Ευκαιρία για την Τσέλσι. Ο Πέδρο κάνει τις προσποιήσεις και σουτάρει έξω από την περιοχή και αριστερά αλλά ο Πασχαλάκης του λέει «όχι».

21:21

70': Κόρνερ για την Τσέλσι από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:20

69': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Πρίγιοβιτς αντί Σάκχοφ.

21:19

69': Σε θέση οφσάιντ ο Μοράτα, ήταν εκτεθειμένος ο Ισπανός φορ.

21:15

65': Διπλή αλλαγή για την Τσέλσι. Φάμπρεγας και Αθπιλικούέτα αντί Ζορζίνιο και Αλόνσο αντίστοιχα.

21:14

63': Οφσάιντ ο Ζαμπά, σωστή υπόδειξη.

21:13

62': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Πέλκας, μέσα ο Ουάρντα.

21:12

62': Ευκαιρία για την Τσέλσι. Ο Μοράτα ανοίγει στον Αλόνσο, που προσποιείται σουτάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά αλλά ο Χατσερίντι κάνει σωτήριο τάκλιν και παραχωρεί κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:08

57': Ευκαιρία για την Τσέλσι. Γύρισμα του Πέδρο από τα δεξιά, μετά από κόντρες η μπάλα στρώνεται στον Γουίλιαν, που σουτάρει ολομόναχος από το ύχος του πέναλτι αλλά τη στέλνει πάνω από τα δοκάρια.

21:07

57': Στο μισό γήπεδο παίζει τον ΠΑΟΚ η αγγλική ομάδα...

21:02

51': Σουτ εκτός περιοχής από τον Μπάρκλεϊ, εντελώς άστοχο.

20:59

49': Ευκαιράι για την Τσέλσι. Ο Πέδρο πασάρει μέσα στην περιοχή στον Μοράτα, ο οποίος αφήνει για τον Γουίλιαν που σουτάρει πάνω στον Πασχαλάκη.

20:56

20:42

Όπως φάνηκε από το ριπλέι, στην τελευταία φάση του ματς και μετά από εκτέλεση φάουλ του Πέλκα από τα αριστερά, ο Μπάρκλεϊ τράβηξε εντός περιοχής από τη φανέλα τον Μαουρίσιο που έπεσε στο έδαφος αλλά ο Μαγένκο έδωσε συνέχεια στο ματς.

20:41

ΠΑΟΚ - Τσέλσι 0-1. Πολύ ανώτερη η Τσέλσι, θα μπορούσε να έχει πετύχει και περισσότερα γκολ.

20:41

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

20:36

40': Κόρνερ για την Τσέλσι από τα αριστερά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

20:34

39': Ευκαιρία για την Τσέλσι. Ο Γουίλιαν εκτελεί το κόρνερ, ακόμα μία κεφαλιά από τον Μοράτα άουτ.

20:33

38': Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι. Ο Αλόνσο βγαίνει στην αντεπίθεση από τα αριστερά, βρίσκει απέναντι τον Πέδρο ο οποίος μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει αλλά ο Πασχαλάκης αποκρούει με το κορμί σε κόρνερ.

20:32

36': Εκτελεί το κόρνερ ο Γουίλιαν, ο Μοράτα πλασάρει από πολύ δύσκολη θέση στο πίσω δοκάρι αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ.

20:31

36': Κόρνερ για την Τσέλσι από τα αριστερά.

20:26

Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά, με την Τσέλσι να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο...

20:25

29': Κόρνερ για την Τσέλσι από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:22

27': Ευκαιρία για την Τσέλσι. Ο Μοράτα «αδείαζει» με προσποίηση τον Βέρνμπλουμ, εκτελεί μέσα από την περιοχή και αριστερά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

20:19

23': Οφσάιντ ο Σάκχοφ, σωστό.

20:16

21': Ευκαιρία για την Τσέλσι. Εκτελείται το κόρνερ, πλασέ του Μοράτα στο πρώτο δοκάρι, άουτ.

20:16

21': Κόρνερ για την Τσέλσι από τα δεξιά.

20:15

19': Ευκαιρία για την Τσέλσι! Βαθιά μπαλιά του Ρούντιγκερ στον Μοράτα, ο οποίος κατεβάζει με όλη του την άνεση μέσα στην περιοχή και αριστερά, σημαδεύει την απέναντι γωνία, μόλις άουτ.

20:11

15': Κόρνερ για την Τσέλσι από τα αριστερά, περνά χωρίς κάποιο όφελος.

20:09

Εκτελεί το κόρνερ ο Γουίλιαν, ο Πασχαλάκης κάνει κάκιστη έξοδο, με τον Κρίστενσεν να πιάνει την κεφαλιά αλλά να αστοχεί.

20:08

13': Κόρνερ για την Τσέλσι από τα αριστερά.

20:07

12': Ο Πέλκας εκτελεί κόρνερ από τα δεξιά, ο Βαρέλα πιάνει την κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:05

10': Ευκαιρία για την Τσέλσι! Ο Πέδρο κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μοράτα παίρνει την κεφαλιά στη μικρή περιοχή, μόλις άουτ η μπάλα.

20:02

Ο Μπάρκλεϊ περνάει τη μπάλα αριστερά στον αμαρκάριστο Γουίλιαν, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή και φάτσα με τον Πασχαλάκη τον πλασάρει εύστοχα για το 0-1. Βρήκε τη μπάλα ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ αλλά δεν κατάφερε να αποκρούσει.

20:02

6': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΛΣΙ!

19:59

4': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:56

19:54

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

19:51

Τώρα το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:50

Στο γήπεδο υπάρχουν και περίπου 500 οπαδοί της Τσέλσι.

19:49

Στο άλλο ματς του γκρουπ, η Βίντι υποδέχεται την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ.

19:47

Στην αντίπερα όχθη, ο Μαουρίτσιο Σάρι άφησε εκτός αποστολής τους Αζάρ, Κόβατσιτς και Νταβίντ Λουίζ.

19:39

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου υπολογίζει κανονικά στον Πρίγιοβιτς, που ξεπέρασε τον τραυματισμό του. Ωστόσο, ο Σέρβος επιθετικός δεν βρίσκεται στην αρχικά ενδεκάδα. Αντίθετα, δεν είναι διαθέσιμος ο τιμωρημένος Μάτος.

19:36

Για ακόμα ένα ευρωπαϊκο παιχνίδι η Τούμπα αναμένεται να είναι κατάμεστη, με την «ασπρόμαυρη» ΠΑΕ να έχει ανακοινώσει sold out.

19:34

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Τσέλσι, για την 1η αγωνιστική του 12ου ομίλου του Γιουρόπα Λιγκ, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Χατσερίντι, Τόσκα, Μαουρίσιο, Βέρνμπλουμ, Σάκχοφ, Ελ Καντουρί, Ζαμπά, Πέλκας
Αναπ: Ρέι, Κρέσπο, Κάνιας, Μπίσεσβαρ, Λημνιός, Ουάρντα, Πρίγιοβιτς