-
0
21:46

21:45

Η Μπενφίκα στο ΟΑΚΑ ο επόμενος αντίπαλος της Ένωσης στον 5ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:44

Δεν ήταν καθόλου καλή η ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο, δεν άξιζε όμως να δεχθεί και τρία γκολ.

21:44

90'+3: Λήξη του αγώνα, 3-0.

21:42

90'+1: Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:41

Ο Ταλιαφίκο πάει να βγάλει σέντρα από αριστερά, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά, ο Μπάρκας δεν μπορεί να κάνει κάτι, 3-0.

21:41

90': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

21:38

88': Κίτρινη στον Ταλιαφίκο για φάουλ στον Γιαννιώτα.

21:34

83': Σουτ του Ζιγέχ εκτός περιοχής, άουτ.

21:32

81': Κόρνερ παραχωρεί ο Οικονόμου για τον Άγιαξ, δεν προκύπτει κάτι σημαντικό από την εκτέλεση του Φαν Ντε Μπέεκ.

21:31

81': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ, Γιακουμάκης αντί Πόνσε.

21:29

78': Ντόλμπεργκ αντί Νέρες, δεύτερη αλλαγή για τον Άγιαξ.

21:28

Ο Τάντιτς κάνει το γύρισμα από δεξιά, αφύλακτος ο Φαν Ντε Μπέεκ στο δεύτερο δοκάρι και με σουτ στην κίνηση γράφει το 2-0.

21:28

77': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

21:25

75': Κίτρινη στον Μάνταλο, κίτρινη και στον Ζιγέχ.

21:24

74': Κίτρινη στον Ντε Γιονγκ για φάουλ στον Μάνταλο.

21:22

72': Κίτρινη στον Άλεφ για φάουλ στον Μπλιντ.

21:22

71': Ορθή υπόδειξη οφσάιντ στον Τάντιτς.

21:21

70': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, Γιαννιώτας αντί Μπακάκη.

21:20

69': Ανάποδο ψαλίδι από τον Πόνσε, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:18

67': Ο Φαν Ντε Μπέεκ σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ.

21:15

64': Συρτό σουτ του Ζιγέχ, μπλοκάρει εύκολα ο Μπάρκας.

21:14

63': Κόρνερ για τον Άγιαξ παραχωρεί ο Τσόσιτς, περνά χωρίς κάτι σημαντικό η εκτέλεση του Φαν Ντε Μπέεκ.

21:13

62': Αλλαγή και για τον Άγιαξ, ο Χούντελαρ έχει τραυματιστεί, στη θέση του ο Φαν Ντε Μπέεκ.

21:12

61': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, Άλεφ αντί Γαλανόπουλου.

21:10

59': Σουτ του Έιτινγκ, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:09

58': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιαξ μετά το κόρνερ που εκτελεί ο Σένε, απίθανη επέμβαση του Μπάρκα με το χέρι σε καρφωτή κοντινή κεφαλιά του Ταλιαφίκο!

21:08

57': Κόρνερ για τον Άγιαξ παραχωρεί ο Οικονόμου.

21:06

55': Σουτ του Ζιγέχ μετά την εκτέλεση του Σένε, άουτ.

21:05

55': Ο Σένε εκτελεί, από το στήθος του Πόνσε νέο κόρνερ για τους Ολλανδούς.

21:05

54': Άλλο ένα κόρνερ για τον Άγιαξ, το παραχωρεί ο Λαμπρόπουλος.

21:04

53': Σουτ του Μαζραουί, κόντρα και κόρνερ για τον Άγιαξ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:01

50': Ορθή υπόδειξη οφσάιντ στον Νέρες.

20:57

Από την εκτέλεση του Σένε η μπάλα καταλήγει στον Νέρες, ο οποίος θα σεντράρει από αριστερά, πιάνεται στον ύπνο η άμυνα της ΑΕΚ και ο αφύλακτος Ταλιαφίκο με πλασέ στην κίνηση ανοίγει το σκορ, 1-0.

20:57

46': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

20:57

46': Κόρνερ παραχωρεί ο Λαμπρόπουλος για τον Άγιαξ.

20:56

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.