Βλέπει την κίτρινη κάρτα ο Λάζοβιτς και την κόκκινη ο Λιβάγια, που μεταφέρεται βέβαια στους ομίλους της διοργάνωσης.

Υπάρχει ένταση ανάμεσα σε κάποιους παίκτες των δύο ομάδων.

23:55

Αγκαλιές και φιλιά από τους παίκτες της ΑΕΚ που πανηγυρίζουν.

23:55

ΑΕΚ - Βίντι 1-1. Η Ένωση είναι στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ μετά από 12 χρόνια!

23:54

Τέλος στο ματς.

23:53

90+7': Ευκαιρία για τη Βίντι. Σουτ του Γιουχάζ από το ύψος της περιοχής, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:53

Παίζουμε 6 λεπτά καθυστερήσεις...

23:50

90+3': Οφσάιντ τρεις παίκτες της Βίντι.

23:50

Συνεχίζεται το ματς.

23:49

Μικρή διακοπή, στο έδαφος παίκτης της ΑΕΚ.

23:47

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:45

90': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Τσόσιτς αντί Μάνταλου. Γεμίζει την άμυνά του ο Ουζουνίδης.

23:44

Αρχίζει ξανά το ματς.

23:42

86': Κόρνερ η Βίντι από τα δεξιά, βγαίνει και μαζεύει ο Μπάρκας, που μένει κάτω και ζητά τη βοήθεια του ιατρικού τιμ. Μικρή διακοπή.

23:39

84': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Λιβάγια, μέσα ο Άλεφ.

23:37

81'΅Εκτελεί απευθείας ο Λάζοβιτς, αποκρούει ξανά ο Μπάρκας.

23:35

79': Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τη Βίντι στο ημικύκλιο. Το κάνει ο Σιμόες και βλέπει την κίτρινη κάρτα αλλά ο Έλντερ Λόπες αποβάλεται, για κουτουλιά σε αντίπαλο.

23:34

Πάνω κάτω πηγαίνει η μπάλα, ψάχνουν το γκολ και οι δύο ομάδες.

23:30

76': Διαγώνιο σου του Λιβάγια από το ύψος της μικρής περιοχής και αριστερά, αποκρούσει σε κόρνερ ο Κόβατσικ, που δεν αποφέρει κάτι.

23:27

71': Σουτ εκτός περιοχής από τον Σκέποβιτς, πέφτει στη δεξιά του γωνία ο Μπάρκας και αποκρούει σε κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

23:24

68': Ευκαιρία για τη Βίντι. Ο Νεγκό βάζει πλάτη τον Οικονόμου, γυρίζει, σουτάρει από το ύψος της περιοχής, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπάρκα η μπάλα.

23:22

66': Οφσάιντ ο Νεγκό, ήταν εκτεθειμένος.

23:20

Πιέζει αρκετά η Βίντι μετά την ισοφάριση...

23:18

62': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κλωναρίδης αφήνει τη θέση του στον Πόνσε.

23:14

Ο Νεγκό φεύγει στην πλάτη της άμυνας από μπαλιά του Λάζοβιτς, μπαίνει στην περιοχή και από πλάγια θέση και δεξιά πλασάρει τον Μπάρκα περνώντας τη μπάλα από πάνω του για το 1-1.

23:13

57': ΓΚΟΛ για τη ΒΙΝΤΙ!

23:11

55': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, περνάει η μπάλα και βγαίνει πλάγιο άουτ από την απέναντι πλευρά.

23:09

54': Επικίνδυνη σέντρα του Λάζοβιτς από τα δεξιά και παραλίγο αυτογκόλ από τον Γαλανόπουλο, που διώχνει παρακινδυνευμένα με το κεφάλι σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

23:09

53': Οφσαίντ ο Χουλτ.

23:05

Ο Μανταλός εκτελεί το πέναλτι στη δεξιά γωνία του Κόβατσικ και ψηλά, 1-0!

23:04

48': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

23:03

46': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ! Σέντρα του Μπακάκη από τα δεξιά, ο Φιόλα σπρώχνει τον Έλντερ Λόπες και ο Μαρτσίνιακ δείχνει την άσπρη βούλα. Βλέπει και κίτρινη κάρτα ο αμυντικός της Βίντι.

23:01

22:59

Αλλαγή για τη Βίντι. Πάτκαι αντί Νικόλοφ.

22:48

ΑΕΚ και Βίντι ισόπαλες χωρίς γκολ, με τις δύο ομάδες να έχουν από δύο μεγάλες φάσεις.

22:46

Λήξη πρώτου ημίχρονου, ούτε λεπτό καθυστερήσεων δεν κράτησε ο Μαρτσίνιακ.

22:45

45': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια ελίσσεται υπέροχα εκτός περιοχής, αδειάζει τον Στοπίρα και εξαπολύει έναν κεραυνό που περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:42

42': Κίτρινη κάρτα στον Χάτζιτς.

22:37

37': Κόρνερ η Βίντι από τα αριστερά, βγαίνει και διώχνει ο Μπάρκας.

22:35

Έχει δυναμώσει για τα καλά η βροχή...

22:32

32': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάποιο αποτέλεσμα.

22:31

31': Δυνατό σουτ του Σιμόες εκτός περιοχής βάζει τις γροθιές και αποκρούει ο Κόβατσικ.

22:30

30': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βίντι. Τρομερή απευθείας εκτέλεση από τον Λάζοβιτς, η μπάλα κατευθύνεται στο δεξί παραθυράκι του Μπάρκα, ο οποίος εκτινάσεται και αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:29

29': Φάουλ για τη Βίντι, 4-5 μέτρα έξω από την περιοχή και στην ευθεία της εστίας του Μπάρκα.

22:25

25': Κόρνερ για τη Βιντι από τα αριστερά. Εκτελεί ο Λάζοβιτς, σε νέο κόρνερ ο Λιβάγια που δεν αποφέρει κάτι.

22:23

23': Σουτ του Κλωναρίδη εκτός περιοχής και λίγο δεξιά, ψηλά άουτ.

22:20

Και ξαφνικά άνοιξαν οι ουρανοί... Έπιασε βροχή στο ΟΑΚΑ.

22:18

18': Οφσάιντ ο Λιβάγια, σωστή υπόδειξη.

22:16

16': Εκτελεί ο Μάνταλος, ο Λαμπρόπουλος παέι να πάρει την κεφαλιά αλλά βρίσκει τη μπάλα με τον ώμο, άουτ.

22:15

15': Φαουλ για την ΑΕΚ στο ύψος της περιοχής και δεξιά, κοντά στην πλάγια γραμμή.

22:11

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά, με την ΑΕΚ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

22:07

7': Κίτρινη κάρτα στον Νικόλοφ.

22:05

5': Σέντρα του Μάνταλου από τα δεξιά, στο ύψος του πέναλτι, βάζει την προβολή ο Έλντερ Λόπες αλλά δεν βρίσκει τη μπάλα.

22:03

3': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, χωρίς αποτέλεσμα.

22:01

1': Ξεκινά το ματς.

21:58

Όλα πλέον έτοιμα για τη σέντρα.

21:56

Και τώρα ο ύμνος του Τσάμπιονς Λιγκ...

21:55

Τώρα το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:50

Περισσότεροι από 35.000 Ενωσίτες στις εξέδρες του Σταδίου, 10 λεπτά πριν από τη σέντρα.

21:46

Προθέρμανση τέλος για τους παίκτες των δύο ομάδων, που αποσύρονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.

21:40

Στο ΟΑΚΑ βρίσκονται και ελάχιστοι φίλοι της Βίντι, που έκαναν το ταξίδι από την Ουγγαρία.

21:38

Αν η ΑΕΚ καταφέρει να προκριθεί, αυτό θα συμβεί μετά από 12 χρόνια.

21:31

Φθινοπωρινή βραδιά στο ΟΑΚΑ, με συννεφία και αέρα. Η θερμοκρασία στους 24 βαθμούς Κελσίου.

21:24

Οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδι εμφανίζονται τώρα στον αγωνιστικό χώρο για την καθιερωμένη προθέρμανση και γνωρίζουν την αποθέωση από τον κόσμο.

21:21

Περίπου 20.000 φίλοι της ΑΕΚ αυτή την ώρα στο Στάδιο και η προσέλευση φυσικά συνεχίζεται.

21:20

Η Ένωση βρίσκεται αγκαλιά με τους χρυσοφόρους ομίλους της διοργάνωσης, μετά και το υπέρ της σπουδαίο 2-1 στη Βουδαπέστη.

21:16

Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 22:00.

21:15

Καλησπέρα σας από το ΟΑΚΑ, είμαι ο Σταύρος Ιωαννάτος για το LIVE του αγώνα ρεβάνς της ΑΕΚ με τη Βίντι, για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.