- ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 2-1, βρισκόμαστε στις καθυστερήσεις στην Κατερίνη

16:51

Τελικό στον Πύργο, ο Πανηλειακός επικρατεί 3-1 του Φωκικού

16:47

90': Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου στον Πύργο

16:46

89': Αλλαγή και για τον Πανηλειακό. Εκτός ο Κυριάκος, μέσα ο Γανωτής

16:46

89': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους οι φιλοξενούμενοι. Στην θέση του Γεωργουσόπουλου ο Κοτσόκολος

16:42

86': Κι άλλη αλλαγή ο Φωκικός. Έξω ο Ομάρ, μέσα ο Πολυχρονάκης

16:39

83': Αλλαγή για τον Φωκικό. Στην θέση του Σκαρίμπα ο Ζαχαρόπουλος

16:38

- ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 2-1 (80')

16:36

Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κυριάκου, η μπάλα περνά από όλους, μπερδεύει τον Λανζάνο και καταλήγει στα δίχτυα για το 3-1

16:36

79': ΓΚΟΛ, 3-1 ο Πανηλειακός

16:35

Ευκαιρία για τον Πανηλεικό

16:35

78': Κόρνερ του Πόνσε, κεφαλιά του Λαλίν, οι αμυντικοί του Φωκικού διώχνουν πάνω στην γραμμή!

16:30

Να μια αξιόλογη στιγμή για τον Πανηλειακό, μετά από αρκετή ώρα

16:30

74': Σέντρα του Κυργιάκου από δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Φλίγκο που σουτάρει ωστόσο αδύναμα

16:28

Τελευταίο 20λεπτο στον Πύργο, ο Φωκικός είναι καλύτερος και προσπαθεί να φτάσει στην ισοφαριση

16:25

69': Κάρτα στον Ομάρ για μαρκάρισμα στον Ολίσε

16:24

- ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 2-1, φτάσαμε στο 65' στην Κατερίνη

16:22

66': Αλλαγή για τον Πανηλειακό. Στην θέση του Μπιτάνγκ ο Πόνσε

16:20

Διαγώνιο σουτ του Γεωργοσόπουλου ο Πίτκας του λέει όχι, ωστόσο η μπάλα φτάνει στον Φράγκο που παίρνει το ριμπάουντ και με κοντινό πλασέ μειώνει

16:20

64': ΓΚΟΛ ο Φωκικός, 2-1!

16:17

Μια ώρα αγώνα στον Πύργο, ο Πανηλειακός κρατά σχετικά άνετα το 2-0, παρά την μικρή πίεση που δέχεται από τον Φωκικό

16:12

56': Αλλαγή για τον Πανηλειακό. Αναγκαστική είναι... Εκτός ο Βαγγελή που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού στον δικέφαλο, μέσα ο Κωνσταντινίδης

16:09

Προσπαθεί να πιέσει ο Φωκικός για να φτάσει σε ένα γκολ και να ξαναμπεί στο ματς

16:06

50': Κάρτα στον Λέσση για τον Φωκικό

16:06

46': Σέντρα και στην Κατερίνη: ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 2-1

16:03

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

16:02

46': Ξεκινά το δεύτερο μέρος στον Πύργο

15:53

Ημίχρονο και στην Κατερίνη, ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 2-1

15:53

45'+1: ΓΚΟΛ η Ζάκυνθος! ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 2-1 με κοντινό πλασέ του Σολφερίνο

15:52

45': ΓΚΟΛ ο Βατανιακός! ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 2-0 με τον Ποτουρίδη ο οποίος αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι αλλά πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε

15:45

Τέλος ημιχρόνου στον Πύργο: Πανηλειακός - Φωκικός 2-0

15:44

45'+1: Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Ράντι, ο Πίτκας με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα

15:44

45': Στον Πύργο, ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου για το πρώτο μέρος

15:42

- ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 1-0, ΔΟΚΑΡΙ για τη Ζάκυνθο στο 41', μετά από σέντρα του Κυριακίδη!

15:41

42': Ο Ομάρ εκτελεί το φάουλ, ο Πίτκας σταθερά στην γωνιά του!

15:40

41': Κάρτα στον Κοτσώνη και φάουλ σε καλή θέση για τον Φωκικό

15:39

41': Στην αντεπίθεση για τον Πανηλειακό ο Λαμπρόπουλος σουτάρει αλλά ο Λανζάνο μαζεύει την μπάλα

15:39

40': Σουτ του Ράντι, ο Πίτκας μπλοκάρει σταθερά

15:38

Το κόρνερ εκτελέστηκε, ο Κυριάκος σεντράρει με το αριστερό και ο Κοτσώνης με καρφωτή κεφαλιά από κοντά γράφει το 2-0

15:37

39': ΓΚΟΛ, 2-0 ο Πανηλειακός!

15:37

38': Γύρισμα του Μπιτάνγκ, ο Λαμπρόπουλος δεν μπορεί να μπει στην φάση. Κόρνερ για τον Πανηλειακό

15:36

Πέμπτο γκολ στο πρωτάθλημα για τον έμπειρο μεσοεπιθετικό

15:35

Ο Κυριάκος νικά από τα 11 βήματα τον Λανζάνο και γράφει το 1-0

15:35

36': ΓΚΟΛ ο Πανηλειακός!

15:34

Για κράτημα του Σιμονιάν στον Φλίγκο. Ο παίκτης του Φωκικού έχει δει και κάρτα

15:34

Πέναλτι κερδίζει ο Πανηλειακός

15:33

35': Πλασέ του Κυριάκου μετά από γύρισμα του Λαμπρόπουλου, ο Λανζάνο με εντυπωσιακή επέμβαση σε κόρνερ!

15:31

32': Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Ράντι, η μπάλα περνά απ' όλους και φτάνει στην αγκαλιά του Πίτκα ο οποίος μπλοκάρει

15:28

Στον Πύργο το ματς έχει ρυθμό και φάσεις, αλλά δεν έχει γκολ. Το 0-0 παραμένει, συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα

15:24

- ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 1-0, φτάσαμε στο 25' στην Κατερίνη

15:23

Τεράστια ευκαιρία για τον Πανηλειακό

15:23

24': Εκτέλεση φάουλ του Κυριάκου, ο Βοσκόπουλος χάνει γκολ που δεν χάνεται αφού αστοχεί με προβολή από το μισό μέτρο!

15:18

19': Νέα ευκαιρία για τον Φωκικό! Σέντρα του Φράγκου, η μπάλα φτάνει στον Ράντι, αυτός κάνει το ανάποδο ψαλίδι, η μπάλα άουτ!

15:15

Ο Φωκικός έχει ανεβάσει την απόδοση του στα τελευταία λεπτά και εδώ απειλεί τον Πανηλειακό!

15:14

15': Δυνατό σουτ του Φράγκου, ο Πίτκας του λέει όχι με εντυπωσιακή επέμβαση!

15:14

13': Κάρτα βλέπει ο Γεωργουσόπουλος για τον Φωκικό

15:09

Να η πρώτη προσπάθεια από μεριάς Φωκικού

15:09

9': Μακρινό σουτ του Ομάρ, ο Πίτκας μπλοκάρει σταθερά

15:08

5': ΓΚΟΛ στην ΚΑΤΕΡΙΝΗ: ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 1-0, σκόρερ ο Γιαλαμίδης με προβολή

15:06

6': Απειλεί ο Φλίγκος με διαγώνιο δεξί σουτ, άουτ η μπάλα

15:05

5': Ωραία σέντρα του Μπιτάνγκ για τον Λαλίν, ο Λανζάνο βγαίνει μπλοκάρει και καθαρίζει

15:03

1': Σέντρα και στην Κατερίνη: ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 0-0

15:02

2': Καλό σουτ του Κυριάκου, πρώτη καλή στιγμή για τον Πανηλειακό

15:01

Ο αγωνιστικός χώρος στο γήπεδο της Κατερίνης είναι πάντως τραγικός αφού έχουν γεμίσει με άμμο στις λακκούβες!

15:01

Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα το άλλο ματς στην Κατερίνη ανάμεσα στον Βατανιακό με την Ζάκυνθο

14:59

1': Το ματς ξεκίνησε στον Πύργο

14:57

Λίγος κόσμος στο γήπεδο του Πύργου, με τις καιρικές συνθήκες να είναι εξαιρετικές

14:57

Οι ποδοσφαιριστές του Πανηλειακού και του Φωκικού κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

14:56

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Κουδούνας, Κολαξίδης, Γιαλαμίδης, Στούμπος, Ποτουρίδης, Βουτσιάς, Εμμανουήλ, Εμβούε, Μίλιτς, Τροΐδης, Λαζαρίδης.
ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Τζανλούκα Κολονέλο): Ξενοδόχοφ, Τσερκουετάνι, Στασινόπουλος, Φωτιάς, Μπίρης, Οικονόμου, Τορεσάνι, Σκαθαρούδης, Κυριακίδης, Όττα, Σολφερίνο,

14:55

Ήδη έχουμε τις συνθέσεις από το Πανηλειακός - Φωκικός. Ας δούμε πως ξεκινούν οι δύο ομάδες και στο Βατανιακός - Ζάκυνθος

14:55

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα και στα δύο γήπεδα

14:31

Βατανιακός - Ζάκυνθος
Διαιτητής: Μπλούνας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Πασχαλίδης (Εύβοιας), Ρουμπής (Εύβοιας)
4ος: Φώτης (Εύβοιας).

14:26

To a-sports.gr θα σας ενημερώνει για την εξέλιξη του σκορ και στην αναμέτρηση Βατανιακός - Ζάκυνθος που ξεκινά επίσης στις 15.00.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
Πίτκας, Κοτσώνης, Φλίγκος, Βοσκόπουλος, Μπιτάνγκ, Βαγγελής, Λαμπρόπουλος, Λαλίν, Κυριάκος, Γαλανόπουλος, Ολίσε.
ΦΩΚΙΚΟΣ
Λανζάνο, Σιμονιάν, Άλα Άλμπι, Πεχλιβανόπουλος, Σκαρίμπας, Ομάρ Άλβαρεθ, Τζέκος, Φράγκος, Γεωργουσόπουλος, Λέσσης, Ράντι.
Διαιτητής: Πουλήμας (Κέρκυρας). Βοηθοί: Στόικος (Κέρκυρας), Μεσσήνης (Αχαΐας). 4ος: Τόμπρος (Κέρκυρας)