1
-
1
16:52

Ολυμπιακός Βόλου και Παναχαϊκή αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 μετά από καλό παιχνίδι. Πολύ καλή η ομάδα της Πάτρας, είχε ευκαιρίες ακόμη και για τη νίκη.

16:52

90'+5': Λήξη της αναμέτρησης.

16:48

90'+1: Κίτρινη κάρτα στον Βαγγελόπουλο.

16:47

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:44

87': Ο Φούφουλας και ο Πάτο δεν προλαβαίνουν να σπρώξουν την μπάλα στα ανυπεράσπσιτα δίχτυα έπειτα από σέντρα του Βαγγελόπουλου.

16:42

85': Ο Δεινόπαπας βγαίνει απέναντι στον Λαμπάκη, ο οποίος αποκρούει και κρατάει το 1-1. Ο επιθετικός του Ολυμπιακού ζητά πέναλτι για τράβηγμα αμυντιού αλλά ο διαιτητής υποδεικνύει κόρνερ.

16:41

84': Πλασέ του Βιγιαφάνε, πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή απομακρύνει σωτήρια ο Μελίσσης.

16:37

80': Κλείνει τις αλλαγές και ο Ολυμπιακός Βόλου με τιν Ιωάννου να μπαίνει αντί του Μπρέσκα.

16:37

80' Φούφουλας αντί Μπαλού στην τελευταία αλλαγή της Παναχαϊκής.

16:36

78': Κίτρινη κάρτα στον Καπετάνο.

16:36

78': Σουτ του Πάτο από καλή θέση, άουτ η μπάλα.

16:30

73': Ο Ντα Κόστα πιάνει ανενόχλητος την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά αστοχεί.

16:26

69' Στο ματς και ο Ντα Κόστα για την Παναχαίκή, που αντικαθιστά τον Στεργίδη

16:24

67': Εκτός αγώνα ο Κατσίκης, στη θέση του ο Δεινόπαπας.

16:20

63': Σέντρα του Κατσιαρού, ο Γκούρμπα προλαβαίνει να κάνει την προβολή αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

16:13

56': Κίτρινη κάρτα στον Πάτο.

16:13

55': Πρώτη αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Κοντογουλίδης παίρνει τη θέση του Λίτση.

16:12

54': Σουτ του Γκούρμα στην κίνηση μετά από πάσα του Καπετάνου, η μπάλα φεύγει άουτ.

16:10

52': Κίτρινη κάρτα στον Στεργίδη.

16:08

51': Ο Καπετάνος στη θέση του Κριστόμπαλ στην πρώτη αλλαγή του Ολυμπιακού Βόλου.

16:07

50': Κίτρινη κάρτα στον Μελίσση.

16:03

46': Κίτρινη κάρτα στον Λίτση.

16:03

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

16:02

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

15:47

Ο Ολυμπιακός Βόλου διατήρησε την υπεροχή στο πρώτο μέρος και απάντησε στο γκολ της Παναχαϊκής, που κατάφερε να τον αιφνιδιάσει στην αρχή της συνάντησης.

15:47

45'+1': Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

15:46

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

15:41

41': Σουτ του Αρβανίτη από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Κωστόπουλο και απομακρύνεται.

15:35

Μετά από σέντρα του Κατσιαρού, ο Γκούρμα με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Λαμπάκη και ισοφαρίζει για την ομάδα της Μαγνησίας.

15:34

34': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!

15:29

29': Ο Λαμπάκης αποκρούει σε κόρνερ έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κατσίκη.

15:28

Ο Ολυμπιακός Βόλου έχει ανεβάσει τον ρυθμό του και αναζητά το γκολ απέναντι στην Παναχαϊκή που έχει οπισθοχωρήσει.

15:23

23': Κίτρινη κάρτα στον Σπίνουλα.

15:19

19': Σουτ του Νικολιά, μπλοκάρει ο Λαμπάκης.

15:18

Νευρικός ο Ολυμπιακός Βόλου μετά το γκολ της Παναχαϊκής. Οι παίκτες του κάνουν λάθη στον χώρο της μεσαίας γραμμής.

15:16

15': Κίτρινη κάρτα στον Μπαλού.

15:12

Ο Βιγιαφάνε βγαίνει στην αντεπίθεση και με σουτ από τα αριστερά νικάει τον Γκίτκο και δίνει το προβάδισμα στην Παναχαϊκή.

15:11

11': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

15:05

4': Σουτ του Νικολιά, από το ημικύκλιο της περιοχής, αποκρούει ο Λαμπάκης.

15:01

1': Έναρξη της αναμέτρησης.

14:47

Η ομάδα της Μαγνησίας φιγουράρει στην κορυφή του νοτίου ομίλου της Β' Εθνικής, ενώ η ομάδα της Αχαΐας είναι έκτη και δίνει μάχη για να μπει στα πλέι οφ.

14:45

Σε περίπου δεκαπέντε λεπτά θα αρχίσει η αναμέτρηση του Ολυμπιακού Βόλου με την Παναχαϊκή.

Γκίτκος, Καρράς, Αρβανίτης, Μελίσσης, Κατσιαρός, Πινδώνης, Κριστόμπαλ, Κατσίκης, Νικολιάς, Μπρέσκα, Γκούρμα.
Αναπ: Γεωργίου, Καπετάνος, Γιαλούσης, Δεινόπαπας, Ρόκας, Κωστούλας, Ιωάννου.