1
24:12

Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ.

24:01

Πολύ καλό αποτέλεσμα για τον ΠΑΟΚ, που καλείται να το εκμεταλλευτεί πλέον στην Τούμπα την προσεχή Τετάρτη στη ρεβάνς. Οι Πορτογάλου, βέβαια, ήταν καλύτεροι, αλλά οι Θεσσαλονικείς πήραν το Χ και μάλιστα με εκτός έδρας γκολ.

23:54

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Μπενφίκα - ΠΑΟΚ 1-1.

23:53

90'+3: Ευκαιρία για την Μπενφίκα. Διαγώνιο δυνατό σουτ Φέλιξ Ζοάο από θέση έξω αριστερά, η μπάλα εκατοστά έξω από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη.

23:51

Πεσμένος τώρα στον αγωνιστικό χώρο ο Πέλκας, σφυρίζουν από την εξέδρα οι Πορτογάλοι, κέρδισε πολύτιμα δευτερόλεπτα ο Έλληνας άσος...

23:50

Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:47

88': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ακπόμ αντί του Πρίγιοβιτς.

23:46

87': Νέα ευκαιρία, πλασέ του Σεφέροβιτς από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

23:45

86': Μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα. Εξαιρετική κάθετη του Φέλιξ Ζοάο στον Φερέιρα, σουτ από θέση τετ α τετ, ο Πασχαλάκης κάνει μεγάλη απόκρουση και σώζει τον ΠΑΟΚ.

23:45

86': Οφσάιντ ο Φερέιρα, σωστή υπόδειξη.

23:43

84': Κίτρινη στον Πέλκα.

23:42

83': Κίτρινη στον Αλμέιδα.

23:40

81': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σάκχοφ αντί του Σαμπά.

23:38

79': Δύο αλλαγές μαζί για την Μπενφίκα. Φέλιξ Ζοάο και Σεφέροβιτς αντί τον Πίτσι και Σέρβι.

23:36

Φάουλ με τον Πέλκα από τα δεξιά, κεφαλιά Βαρέλα, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά η μπάλα φτάνει στον Ουάρντα, σουτ από το ύψος της περιοχής και στα δίχτυα, 1-1.

23:35

76': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

23:32

Έχει λίγο "ξυπνήσει" ο ΠΑΟΚ εδώ και λίγα λεπτά, για να δούμε...

23:31

72': Κίτρινη στον Βιερίνια.

23:30

71': Διαγώνιο συρτό σουτ του Ζαμπά από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

23:28

69': Μικροτραυματισμός Πρίγιοβιτς, προσωρινά με δέκα ο ΠΑΟΚ. Επιστροφή στο δίλεπτο για τον φορ των "ασπρόμαυρων".

23:27

68': Μάτος τη σέντρα, Ουάρντα σουτ πολύ κακό, καθώς γλιστρά, πολλά μέτρα άστοχο, από το ύψος του πέναλτι η προσπάθεια του Αιγύπτιου του ΠΑΟΚ.

23:26

67': Κάθετη Πίτσι, ο Γκέντσον Φερνάντες το σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, ο Πασχαλάκης διώχνει σε κόρνερ. Εκτελείται πλασαριστά από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται εύκολα από τους Θεσσαλονικείς.

23:25

66': Κόρνερ για την Μπενφίκα, από τα δεξιά ο Σέρβι, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:24

64': Αλλαγή για την Μπενφίκα. Ο Ράφα Σίλβα αντί του Ζίβκοβιτς.

23:17

57': Ατομική προσπάθεια Πέλκα μπαίνει από τα αριστερά στην αντίπαλη περιοχή, ανοίγει την μπάλα όμως, ο Βλαχοδήμος τον προλαβαίνει και μαζεύει στο ύψος της μικρής περιοχής.

23:16

56': Ευκαιρία για την Μπενφίκα. Ο Γκριμάλντο σηκώνει κεφάλι, σουτάρει από την αριστερή διαγώνιο και λίγο έξω, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Πασχαλάκης. Εκτελείται γρήγορα γρήγορα και πλασαριστά, η μπάλα χάνεται.