2
24:59

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλό σας βράδυ.

24:58

Μετά το ντάμπλ, παίρνει και το Σούπερ Καπ η Μπαρτσελόνα στην Ισπανία. Απόλυτη κυρίαρχη. Οι νικητές, πάντως, είδαν το... χάρο με τα μάτια τους, καθώς στο 91' η Σεββίλη έχασε πέναλτι και τη μοναδική ευκαιρία να πάει το ματς στην παράταση.

24:57

Λήξη αναμέτρησης, τελικό Σεβίλλη - Μπαρτσελόνα 1-2.

24:56

90'+4: Κίτρινη στον Βιδάλ.

24:55

90'+3: Κίτρινη στον Λενγκλέ.

24:54

24:53

90'+1: Το πιάνει ο Τερ Στέγκεν! Κακή εκτέλεση από τον Μπεν Γεντέρ.

24:52

90': Κίτρινη στον Τερ Στέγκεν.

24:52

90': Πέναλτι για τη Σεβίλλη! Σε ανατροπή του Βιδάλ από τον Τερ Στέγκεν.

24:48

86': Τρίτη αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Βιντάλ αντί Ντεμπελέ.

24:47

85': Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Ο Μπεν Γενέρ μέσα, Μερκάδο έξω.

24:41

Ο Ντεμπελέ σηκώνει κεφάλι και σουτάρει από τη δεξιά διαγώνιο της περιοχής και λίγο έξω, στο απέναντι (δεξί) "παραθυράκι" η μπάλα και αφού χτύπησε και στο δοκάρι, άπιαστο και 1-2.

24:41

79': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

24:40

78': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Σουτ Σουάρες από θέση μέσα αριστερά, απομακρύνει Βάτσλικ, στην επαναφορά ο Μέσι από κοντά, νέο "όχι" από τον γκολίπερ της Σεβίλλης.

24:39

77': Σίλβα συνεργάζεται με Νάβας, σουτ του τελευταίου στο ύψος της περιοχής, στην αγκαλιά του Τερ Στέγκεν.

24:37

Είναι καλύτερη η Σεβίλλη στο β' ημίχρονο...

24:35

73': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα με τον Ντεμπελέ, περνά ανεκμετάλλευτο...

24:33

71': Δεύτερη αλλαγή για τη Σεβίλλη. Ο Αλέις Βιδάλ αντί Σαράμπια.

24:32

70': Οφσάιντ τρεις παίκτες της Μπαρτσελόνα σε φάουλ-γέμισμα του Μέσι.

24:32

70': Κίτρινη στον Μέσα.

24:31

69': Καλή στιγμή για τη Σεβίλλη. Ο Νάβας, έβγαλε σε Βάσκες, καλοτραβηγμένο σουτ από το ύψος της περιοχής, άουτ.

24:25

63': Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Ο Μέσι σε Ντεμπελέ, τετ α τετ από θέση μέσα αριστερά, διώχνει ο Βάτσλικ.

24:24

62': ΔΟΚΑΡΙ για τη Σεβίλλη. Κόρνερ από τα αριστερά με τον Μπανέγα, γυριστή κεφαλιά Βάσκες, στην οριζόντια δοκό και άουτ η μπάλα!

24:23

60': Φάουλ για την Μπαρτσελόνα από τη δεξιά διαγώνιο, κοντά στα 20 μέτρα, Μέσι, απευθείας, έδιωξε με τις γροθιές ο Βάτσλικ.

24:22

60': Πρώτη αλλαγή για τη Σεβίλλη. Αντρέ Σίλβα αντί Μουριέλ.

24:19

57': Σουτ Μουριέλ από πλάγια θέση και μέσα στην περιοχή δεξιά, άουτ.

24:16

53': Γρήγορα και η δεύτερη αλλαγή της Μπαρτσελόνα από τον Βαλβέρδε. Ο Κουτίνιο αντί του Αρτούρ,