0
-
1
16:50

Λήξη της αναμέτρησης. Μεγάλη νίκη 0-1 για τον Εργοτέλη, που φτάνει τους 30 βαθμούς, στους 22 παραμένει ο Πλατανιάς.

16:49

90'+4: Εκτέλεση φάουλ του Δημήτρη διώχνει με γροθιές ο Στοΐκοβιτς.

16:48

90'+3: Σουτ του Χαντί, έξω από το αριστερό δοκάρι του Πλατανιά.

16:45

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:45

90': Κίτρινη κάρτα στον Κούμπικ.

16:40

85': Ο Αγκιλέρα εκτελεί το φάουλ, ο Τόρες πιάνει την κεφαλιά, εύκολα ο Στοΐκοβιτς.

16:37

82': Αναγκαστική αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Γιοβάνοβιτς αντί του Σαρρή, που βγήκε με φορείο από τον αγωνιστικό χώρο.

16:33

78': Κίτρινη κάρτα στον Ινκούμ.

16:30

75': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Αζίζ αντί του Πίτσου.

16:29

74': Κίτρινη κάρτα στον Αγκιλέρα.

16:27

72': Σουτ του Σιαλμά μέσα από την περιοχή, πέφτει στη δεξιά γωνία του και διώχνει σε κόρνερ ο Στοΐκοβιτς.

16:27

72': Κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη.

16:21

64': Αναγκαστική αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μονακέλο αντί του Διαμαντάκου, που έχει πρόβλημα στο πόδι.

16:20

63': Κίτρινη κάρτα στον Ιμπραΐμ.

16:18

61': Σουτ Κούμπικ περνά άουτ.

16:16

61': Γρήγορα και η τελευταία αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Δημήτρης αντί του Φερνάντες.

16:15

60': Δεύτερη αλλαγή για τον Νίκο Αναστόπουλο. Ο Μπέλιτς αντί του Κάταϊ.

16:09

54': Ο Διαμαντάκος μόνος απέναντι στον Γιωργαλλίδη από το ύψος της περιοχής χάνει μεγάλη ευκαιρία να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

16:01

46': Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Σιαλμάς αντί του Καζναφέρη.

16:01

Αρχίζει το β' ημίχρονο.

15:46

Λήξη α' ημιχρόνου.

15:44

Ο Διαμαντάκος μέσα στην περιοχή παίρνει την μπάλα, γυρίζει ωραία αδειάζοντας τον Γιαχία, πλασάρει και γράφει το 1-0.

15:43

44': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

15:38

38': Εκτέλεση φάουλ του Μενδρινού, ο Κάταϊ πιάνει αδύναμη κεφαλιά, εύκολα μπλοκάρει ο Στοΐκοβιτς.

15:36

36': Κίτρινη κάρτα στον Γιαχία.

15:35

35': Σουτ Μπαντιμπανγκά, πάνω από την εστία του Πλατανιά.

15:34

34': Ο Μπαντιμπανγκά πιάνει το σουτ, η μπάλα βρίσκει και στον Διαμαντάκο, εύκολα ο Γιωργαλλίδης.

15:23

24': Εκτέλεση φάουλ του Μενδρινού, η κεφαλιά του Φαΐσκα περνά άουτ.

15:22

23': Κίτρινη κάρτα στον Σαρρή.

15:21

22': Πρώτο σουτ για τον Εργοτέλη με τον Κοζορώνη, περνά έξω από το αριστερό δοκάρι του Γιωργαλλίδη.

15:19

Από την άλλη, ο Εργοτέλης με τους 27 βαθμούς αισθάνεται πιο άνετα.

15:16

Πιο δυνατά έχει μπει ο Πλατανιάς στο ματς, που πιέζει, καθώς το τρίποντο είναι επιτακτική ανάγκη, αφού βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας με 22 πόντους.

15:09

9': Ο Τόρες βγάζει στον Κάταϊ, που πιάνει το σουτ, έξω από το αριστερό δοκάρι του Στοΐκοβιτς.

15:01

1': Σουτ Βλαχοδήμου, έδιωξε σε κόρνερ ο Στοΐκοβιτς.

15:01

Έναρξη της αναμέτρησης.

14:53

Kαλός καιρός στα Περιβόλια Χανίων λίγο πριν από την έναρξη του ματς, με το οποίο ανοίγει η αυλαία της 24ης αγωνιστικής.