1
-
1
23:43

Άντεξε η Ένωση και πήρε σπαθάτο Χ, έχοντας πλέον μικρό προβάδισμα για την πρόκριση στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ εν όψει της ρεβάνς την Τρίτη (14/8) στο ΟΑΚΑ.

23:41

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Σέλτικ - ΑΕΚ 1-1.

23:39

90'+4: Ευκαιρία για τη Σέλτικ. Φαλτσαριστό, ωραίο σουτ του Εντσάμ από τα δεξιά του ημικύκλιου, μισό μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:38

90'+2: Κόρνερ για τη Σέλτικ με τον Γκρίφιθς από τα αριστερά, η μπάλα φτάνει στον Φόρεστ, σουτ απέξω και δεξιά, άουτ.

23:36

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων...

23:34

89': Κόρνερ για τη Σέλτικ. Από τα αριστερά αυτή τη φορά, μπλοκάρει ο Μπάρκας, πέφτει και κάτω, κερδίζει δευτερόλεπτα.

23:31

86': Κόρνερ για τη Σέλτικ. Εκτελεί ο Γκρίφιθς, με τις γροθιές απομακρύνει ο Μπάρκας.

23:27

82': Συρτό σουτ Εντσάμ μέσα στην περιοχή, αλλά χωρίς δύναμη, μπλοκάρει ο Μπάρκας.

23:25

80': Συμπληρώνει τις αλλαγές της ΑΕΚ ο Μαρίνος Ουζουνίδης. Ο Γκάλο αντί του Κλωναρίδη.

23:22

77': Δεύτερη αλλαγή και για την ΑΕΚ. Πόνσε αντί Λιβάγια.

23:22

77': Σινκλέρ μέσα για τη Σέλτικ, Λούστιγκ έξω. Φουλ επίθεση πια για τους Σκωτσέζους.

23:19

74': Φάουλ για την ΑΕΚ σε πολύ καλό σημείο, λιγότερο από ένα μέτρο έξω από την περιοχή και αριστερά του ημικύκλιου... Λιβάγια το σουτ, στα σώματα, χάνει τη δύναμη της η μπάλα, μαζεύει εύκολα ο γκολκίπερ της Σέλτικ.

23:16

71': Σέντρα από τα δεξιά ο Φόρεστ, κεφαλιά Γκρίφιθς από το ύψος του πρώτου δοκαριού, άουτ.

23:16

Τελευταίο 20λεπτο συν τις καθυστερήσεις... Θα καταφέρει να κρατήσει η ΑΕΚ με παίκτη λιγότερο;

23:15

70': Οφσάιντ ο Γκρίφιθς, είναι εκτεθειμένος.

23:14

69': Φάουλ σε καλό σημείο για τη Σέλτικ. Στα 2-3 μέτρα έξω από την π[εριοχή και στα αριστερά του ημικύκλιου, Γκρίφιθς στην εκτέλεση, δεν έχει πρόβλημα ο Μπάρκας.

23:13

68': Κίτρινη στον Οικονόμου.

23:12

67': Οφσάιντ ο Γκρίφιθς, σωστή υπόδειξη.

23:11

66': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Αλέφ αντί του Μπακασέτα.

23:11

65': Σουτ Εντσάμ από τα αριστερά του ημικύκλιου, άουτ.

23:09

64': Αλλαγή για τη Σέλτικ. Ο Γκρίφιθς στη θέση του Ρόγκιτς. Ενισχύει την επίθεση της ομάδας του Μπρένταν Ρότζερς.

23:06

61': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά με τον Μπακασέτα, περνά ανεκμετάλλευτο...

23:04

59': Ευκαιρία για τη Σέλτικ. Φόρεστ σε ΜακΓκρέγκορ, διαγώνιο συρτό σουτ από θέση μέσα αριστερά στο ύψος του πέναλτι, λίγο πριν από τη γραμμή διώχνει με τα πόδια ο Λαμπρόπουλος.

23:02

57': Κόκκινη στον Γαλανόπουλο με δεύτερη κίτρινη. Δεν υπάρχει επαφή πάνω στον Φόρεστ. Λάθος, έπεσε μόνος του ο παίκτης της Σέλτικ. Με δέκα η ΑΕΚ.

23:01

Πονά ο Μπάρκας, μικρή καθυστέρηση...

22:59

54': Κόρνερ για τη Σέλτικ... Περνά ανεκμετάλλευτο.

22:56

Έχει χτυπήσει τον δεξιό του καρπό ο παίκτης της ΑΕΚ. Με δέκα προσωρινά η Ένωση. Επιστρέφει στο δίλεπτο.

22:55

50': Κίτρινη στον Γαλανόπουλο.

22:54

49': Φάουλ για την ΑΕΚ 6-7 μέτρα δεξιά στη διαγώνιο της περιοχής της Σέλτικ, Μπακασέτας με φάλτσα στην εκτέλεση, πάνω από την εστία η μπάλα.

22:54

48': Κίτρινη στον Άγιερ.

22:51

46': Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές...