1
22:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:53

Αστέρας Τρίπολης και Χιμπέρνιαν μένουν στο 1-1, αποτέλεσμα που αφήνει τους Αρκάδες εκτός συνέχειας του Γιουρόπα Λιγκ. Εξαιρετικά άτυχοι οι παίκτες του Παντελίδη, που αν και έπαιζαν από το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους με παίκτη λιγότερο, έχασαν σωρεία ευκαιριών.

22:53

Λήξη του ματς.

22:50

90+2': Κόρνερ για τη Χιμπέρνιαν από τα δεξιά, περνά χωρίς κάποιο όφελος.

22:49

90+3': Τρίτη αλλαγή για τη Χίμπερνιαν. Πόρτεους αντί Μάλαν.

22:49

90+1': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

22:49

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:48

90+1': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Βαλιέντε, μέσα ο Σάλας.

22:47

89': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:45

88': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, εκτελείται προβολή από τον Δουβίκα η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

22:43

88': Αλλαγή για τη Χιμπέρνιαν. Μπάρτλεϊ αντί Σλίβκα.

22:41

83': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Εξαιρετική κάθετη του Ιγκλέσιας στον Κώτσιρα, που βγαίνει απέναντι από τον Μπόγκνταν και πλασάρει αλλά ο Ούγγρος γκολκίπερ τον νικάει.

22:36

78': Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ρόλε αντικαθιστά τον Καλτσά.

22:33

78': Αλλαγή για τη Χιμπέρνιαν. Γουίτακερ αντί ΜακΓκρέγκορ.

22:32

75': Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.

22:31

74': Ο Δουβίκας βγαίνει τετ α τετ με τον Μπόγκνταν αλλά ανοίγει τη μπάλα και στη συνέχεια πέφτει στο έδαφος. Δεν υπάρχει αντικανονικά μαρκάρισμα σύμφωνα με τον ρέφερι.

22:29

Μεταμορφωμένος προς το καλύτερο ο Αστέρας παρά την αποβολή του Μανιά. Δείχνουν να τα έχουν χαμένα οι φιλοξενούμενοι.

22:28

70': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης εκτελεί το κόρνερ, πρώτη κεφαλιά από τον Τριανταφυλλόπουλο, δεύτερη από τον Ιγκλέσιας, μόλις άουτ.

22:27

70': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά.

22:25

67': Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιρα.

22:20

63': Κίτρινη κάρτα τον Μουνάφο.

22:20

62': Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Καλτσάς κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Δουβίκας πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Μπόγκνταν πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει εντυπωσιακά.

22:19

61': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σουτ εκτός περιοχής και δεξιά από τον Κώτσιρα, αποκρούει σε κόρνερ ο Μπόγκνταν, που δεν αποφέρει κάτι.

22:16

58': Οφσάιντ ο Μπόιλ, σωστό.

22:15

58': Φωνάζει σωστά για πέναλτι ο Αστέρας. Ο ΜακΓκρέγκορ βρίσκει με απλωμένο χέρι τη μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά ο Γάλλος διαιτητής λεεί «παίζετε».

22:14

57': Αλλαγή για τον Αστέρα. Δουβίκας αντί Μπελόκ.

22:13

Ο Τσιλιανίδης δέχεται τη μπάλα από τον Κώτσιρα, βάζει πλάτη τον Αμπρόουζ και τον αποφεύγει εξαιρετικά, βγαίνει φάτσα με τον Μπογκντάν και με σουτ γράφει το 1-1.

22:13

56': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

22:10

53': Σουτ του Μουνάφο έξω από την περιοχή, εντελώς άστοχο.

22:06

48': Αποβάλλεται ο Μανιάς! Ο επιθετικός του Αστέρα έκανε ένα δυνατό μαρκάρισμα και αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον ρέφερι Μιγιό.

22:06

48': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Τσιλιανίδης πιέζει και κλέβει στον άξονα, κάνει την κάθετη στον Μανιά που σουτάρει μέσα από την περιοχή και δεξιά αλλά ο Μπογκντάν αποκρούει.

22:02

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

21:46

Η Χιμπέρνιαν προηγείται με 0-1 του Αστέρα χάρις στο γκολ του ΜακΓκίν στο 43'. Πλέον οι Αρκάδες χρειάζονται δύο γκολ και να μη δεχθούν άλλο για να προκριθούν.

21:46

21:44

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:42

Ο Ιγκλέσιας κάνει τραγικό λάθος στη μεσαία γραμμή, ο Καμπερί παίρνει τη μπάλα, πασάρει στον ΜακΓκίν που εκτελεί μέσα από την περιοχή και αριστερά τον Αθανασιάδη για το 0-1!

21:42

43': ΓΚΟΛ για τη ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ!

21:41

42': Κίτρινη κάρτα στον Μανιά για διαμαρτυρία.

21:40

41': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ! Ο Κυριακόπουλος εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά, ο Τσιλιανίδης πιάνει αφύλακτος την κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα στην οριζόντια δοκό.

21:39

40': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, εκτελείται πλασαριστά και νέο κόρνερ.

21:37

39': Σε θέση οφσάιντ ο Καλτσάς, σωστή υπόδειξη.

21:36

37': Κόρνερ για τους Σκωτσέζους από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Χάνλον.

21:34

35': Ξεκινά εκ νέου το ματς.

21:32

34': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Στίβενσον και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

21:28

30': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά, απομακρύνει η σκωτσέζικη άμυνα.

21:27

28': Κιτρινη κάρτα στον Σλίβκα.

21:23

25': Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά.

21:22

23': Οφσάιντ ο Καλτσάς, ήταν εκτεθειμένος.

21:21

22': Σουτ του Μάλαν κοντά από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, δεξιά, αιφνιδιάζεται ο Αθανασιάδης και μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

21:18

19': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάλαν, αρκετά έξω από την περιοχή και δεξιά, σε ετοιμότητα ο Αθανασιάδης.

21:15

14': Σουτ του Μπόιλ από δύσκολη γωνία, μπλοκάρει εύκολα ο Αθανασιάδης.

21:12

13': Απειλεί η Χιμπέρνιαν, με τον Σλίβκα να βγάζει την κάθετη στον Μπόιλ αλλά ο Βαλιέντε τον προλαβαίνει πριν γίνει απειλητικός και παραχωρεί κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

21:10

11': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά, εκτελείται πλασαριστά αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.