0
-
5
21:25

Εύκολη νίκη με 5-0 για τον Ολυμπιακό, απέναντι σε μια Βέροια που κατέρρευσε μετά το πρώτο γκολ. Άλλαξαν εικόνα οι «ερυθρόλευκοι» μετά την είσοδο των Ολαϊτάν και Ιμπαγάσα στο ματς.

21:25

Τέλος του αγώνα.

21:24

Κάθετη του Ιμπαγάσα για τον Παπάζογλου, αυτός γυρίζε παράλληλα για τον Ολαϊτάν που σε κενή εστία κάνει το 0-5.

21:23

92': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:22

90': Κίτρινη κάρτα στον Μαρκάνο.

21:22

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:18

87': ΔΟΚΑΡΙ για την Βέροια σε σουτ του Μπαργκάν. Έχει βρει την μπάλα και ο Ρομπέρτο.

21:17

Ο Ιμπαγάσα «σκάβει» ωραία την μπάλα για τον Ντομίνγκεζ, αυτός προλαβαίνει και γυρίζει πριν η μπάλα φύγει άουτ και ο Μανιάτης με προβολή κάνει το 0-4.

21:17

85': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:11

Από το ριπλέι φάνηκε ότι και στο τρίτο γκολ ο Ολαϊτάν είναι σε θέση οφσάιντ.

21:09

77': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ιμπαγάσα βγάζει μόνο του τον Ντομίνγκεζ μέσα στην περιοχή της Βέροιας και αυτός πλασάρει άουτ.

21:04

71': Τελευταία αλλαγή για τους «ερυθρόλευκους». Ο Ιμπαγάσα στη θέση του Κάμπελ.

21:03

Ίσως να ήταν και πάλι σε θέση οφσάιντ ο Νιγηριανός στην πάσα του Ντομίνγκεζ. Είναι πολύ οριακή η φάση σε αντίθεση με αυτή του πρώτου γκολ που ήταν πολλά μέτρα οφσάιντ.

21:03

Ο Ντομίνγκεζ κλέβει την μπάλα από τον Τζημογιάννη, μπαίνει στην περιοχή της Βέροιας και κάνει το γύρισμα για τον Ολαϊτάν, ο οποίος μέσα απ' την μικρή περιοχή κάνει εύκολα το 0-3.

21:02

70': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:01

Πολύ ωραία σέντρα του Ντομίνγκεζ από δεξιά, ο Πέρες από κοντρά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

21:01

69': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:52

62': Τελευταία αλλαγή για την Βέροια. Ο Γκονσάλβες στη θέση του Καλτσά.

20:51

Η φάση έπρεπε να έχει σταματήσει στο ξεκίνημά της, καθώς ο Ολαϊτάν βρισκόταν σε ξεκάθαρη θέση οφσάιντ.

20:50

Ο Μανιάτης «σκάβει» για τον Ολαϊτάν, αυτός με κεφαλιά πάσα δίνει έτοιμο γκολ στον Ντομίνγκεζ και ο Αργεντίνος από κοντά κάνει το 0-1.

20:50

59': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:49

58': Διπλή αλλαγή από τον Μίτσελ. Έξω Σέποβιτς και Σάμαρης, μέσα Ολαϊτάν και Μανιάτης.

20:48

57': Δεύτερη αλλαγή από τον Ντόστανιτς. Βγάζει τον Σισοκό που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και βάζει τον Ντόγο.

20:46

54': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Παπάζογλου από δεξιά, ο Σέποβιτς πετάγεται μόνος του στην καρδιά της περιοχής των γηπεδούχων, αλλά δεν καταφέρνει να βάλει την προβολή και η μπάλα φεύγει άουτ.

20:44

53': Σουτ του Κάμπελ από το ύψος της περιοχής και δεξιά, η μπάλα δίπλα απ' το αριστερό δοκάρι του Καντιμοίρη που είχε πέσει και είχε κλείσει την γωνία του.

20:42

50': Αλλαγή για την Βέροια. Βγαίνει ο Βέρτζος και μπαίνει ο Τζημογιάννης.

20:40

49': Η πρώτη ευκαιρία του Ολυμπιακού στο ματς. Ο Σάμαρης εκτελεί φάουλ «γεμίζοντας» στην περιοχή της Βέροιας, ο Μαρκάνο πιάνει κεφαλιά από πολύ καλή θέση, αλλά ο Καντιμοίρης μπλοκάρει εύκολα.

20:39

Κακή εκτέλεση από Σάμαρη, απομακρύνει ο Σιόντης με κεφαλιά.

20:39

47': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

20:38

Χωρίς αλλαγές στις 11αδες τους οι δύο ομάδες.

20:37

46': Έναρξη β' μέρους.

20:20

Δεν είναι καλός ο Ολυμπιακός στο πρώτο 45λεπτο. Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν έχουν καταφέρει να απειλήσουν τους γηπεδούχους. Αντιθέτως, η Βέροια έφτασε δύο φορές κοντά στο γκολ, στις φάσεις του 4' και του 29'.

20:19

Τέλος α' μέρους.

20:18

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:13

Τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους, ο Ολυμπιακός έχει μια φλύαρη υπεροχή.

20:07

35': Εξαιρετική μπαλιά του Σάμαρη για τον Πέρες στην πλάτη της άμυνας της Βέροιας, όμως, ο Παραγουανός κάνει κάκιστο κοντρόλ μπροστά από τον Καντιμοίρη, βγαίνει πολύ πλάγια και η σέντρα που επιχειρεί απομακρύνεται από τους γηπεδούχους.

20:05

33': Το εκτελεί ο Ντόμινγκεζ για τον Σάμαρη, ο οποίος από το ημικύκλιο της περιοχής κάνει με τη μία το σουτ, αρκετά μέτρα άουτ η μπάλα.

20:04

Εκτελεί ο Σάμαρης, κοντράρει στο τείχος η μπάλα και φεύγει κόρνερ.

20:03

31': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Ολυμπιακό.

20:02

29': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Λανθασμένο γύρισμα του Μαρκάνο, ο Μάνος βγαίνει τετ α τετ με τον Ρομπέρτο, αλλά αντί να πλασάρει προσπαθεί να δώσει στον Μπεν και ο Μανωλάς πετάγεται και απομακρύνει την μπάλα.

19:57

25': Σέντρα του Κάμπελ από δεξιά, ο Πέρες στο δεύτερο δοκάρι πιάνει μια αδύναμη κεφαλιά για να μπλοκάρει εύκολα ο Καντιμοίρης.

19:53

Συμπληρώθηκε το πρώτο 20λεπτο. Οι «ερυθρόλευκοι» δεν έχουν καταφέρει να απειλήσουν μέχρι στιγμής, ενώ οι γηπεδούχοι ψάχνουν τις αντεπιθέσεις.

19:43

Οι παίκτες του Ολυμπιακού αναλαμβάνουν σιγά σιγά όλο και περισσότερες πρωτοβουλίες.

19:36

4': Ευκαιρία για την Βέροια. Από λάθος στην άμυνα του Ολυμπιακού, ο Βεργώνης βγαίνει απέναντι στον Ρομπέρτο από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, κάνει το σουτ, αλλά ο Ισπανός γκολκίπερ αποκρούει.

19:35

Εκτέλεσε ο Σάμαρης, απομάκρυναν οι γηπεδούχοι.

19:34

2': Πρώτο κόρνερ στο ματς. Το κερδίζει ο Ολυμπιακός.

19:33

ΒΕΡΟΙΑ
Καντιμοίρης, Σιόντης, Βέρτζος, Σισοκό, Όστοϊτς, Βεργώνης, Παυλίδης, Καλτσάς, Μπαργκάν, Μάνος, Μπεν
Αναπ: Λόπεζ, Κομόλοφ, Ζεζίνιο, Γκονσάλβες, Τζημογιάννης, Ντόγος, Μεληκιώτης
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Παπάζογλου, Μανωλάς, Μαρκάνο, Μπονγκ, Εντινγκά, Σάμαρης, Κάμπελ, Ντομίνγκεζ, Πέρες, Σέποβιτς
Αναπ: Μέγιερι, Μανιάτης, Πελέ, Ιμπαγάσα, Σαβιόλα, Παπαδόπουλος, Ολαϊτάν
Διαιτητής: Αμπάρκιολης (Καβάλας) - Βοηθοί: Σωτηρόπουλος (Αχαΐας), Κοντιζάς (Πειραιά) - 4ος: Ντίτσιος (Πρέβεζας)