0
22:01

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια σ' όλους και ανανεώνουμε το ραντεβού μας με το επόμενο LIVE με το φιλικό του Ολυμπιακού με την Έουπεν στις 14.00 της Κυριακής (15/7).

21:51

Τελικό αποτέλεσμα, 3-0 ο Ολυμπιακός την Τεσέντερλο. Οι Πειραιώτες έβγαλαν πράγματα σε ένα φιλικό περισσότερο προπόνηση με πολλές φάσεις και δοκάρια.

21:50

90'+2: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Φορτούνης από τα αριστερά και τελικά δεν θα γίνει ποτέ η εκτέλεση, λήξη αναμέτρησης.

21:50

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις...

21:49

90': Σέντρα Ελαμπντελαουί από τα δεξιά, κεφαλιά Φορτούνη από το δεύτερο δοκάρι, στην αγκαλιά του Σέφενελς.

21:48

89': Μακρινό σουτ Φορτούνη, άστοχο.

21:47

Στο 1/3 του γηπέδου και προς την περιοχή των Βέλγων παίζεται το παιχνίδι εδώ και αρκετή ώρα.

21:45

86': Νέο οφσάιντ, αυτή τη φορά ο Ελαμπντελαουί.

21:43

83΄: Οφσάιντ ο Βρουσάι... Δεν φάνηκε να είναι.

21:42

82': Εκτελεί ο Φορτούνης από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:41

81': Μακρινό δυνατό σουτ Σισέ από τα αριστερά, σε κόρνερ ο Σέφενελς.

21:39

80': Οφσάιντ ο Ελαμπντελαουί, σωστή υπόδειξη.

21:37

Μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά ο Γκερέρο, πλασέ και 3-0 οι "ερυθρόλευκοι".

21:36

77': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:35

76': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Φορτούνη από τα δεξιά, κεφαλιά Σισέ, πάνω από την εστία της Τεσέντερλο.

21:34

75': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Βρουάι με εξαιρετικό τακουνάκι αφήνει σε Φορτούνη, πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα χτυπά στο αριστερό δοκάρι της εστίας των Βέλγων.

21:32

73': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά με τον Φορτούνη από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:31

72': Εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι από τον Γκερέρο, διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Σέφενελς. Εκτελεί από τα δεξιά ο Φορτούνης, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:30

71': Αλλαγή και κάτω από τα γκολπόστ για τον Ολυμπιακό. Ο Σκαφίδας αντί του Χουτεσιώτη.

21:29

Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Γύρισμα Φορτούνη από τα δεξιά, εξ επαφής προβολή Γκερέρο, πάνω από την εστία των Βέλγων.

21:25

66' Σουτ στην κίνηση του Βρουσάι από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

21:24

65': Οφσάιντ ο Τσιμίκας, οριακό...

21:23

64': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Φορτούνη από τα δεξιά, Βούκοβιτς σουτ κόντρα και νέο κόρνερ. Με τον ίδιο εκτελεστή ξανά από τα δεξιά, νέα προσπάθεια Βούκοβιτς, άουτ.

21:20

61': Δέκα αλλαγές μαζεμένες για τον Ολυμπιακό, μένει μόνο ο Χουτεσιώτης κάτω από τα δοκάρια. Μπήκαν οι: Βούκοβιτς, Σισέ, Μιράντα, Τσιμίκα, Ελαμπντελαουί, Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Βρουσάι, Χριστοδουλόπουλος, Γκερέρο.

21:19

60': Σέντρα-σουτ Φετφατζίδη από τα αριστερά και πλάγια, στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ η μπάλα,

21:18

59': Βλέπει εκτός εστίας τον γκολκίπερ των Βέλγων ο Ποντένσε, μακρινό σουτ, τελείως άστοχο.

21:14

Ο Ποντένσε ανοίγει στον Φετφατζίδη, σουτ από θέση μέσα δεξιά και αρκετά πλάγια και μέσα, 2-0 οι Πειραιώτες.

21:13

54': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:12

53': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, γρήγορα από τον Ποντένσε και νέο κόρνερ. Αυτή τη φορά από τα δεξιά ο Φετφατζίδης, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:10

51': Οφσάιντ ο Μάνος, σωστή υπόδειξη.

21:07

49': Ο Φετφατζίδης την ατομική προσπάθεια μέσα από την περιοχή, σουτ αδύναμο από κοντά και αριστερά, μπλοκάρει ο Σέφενελς, που είναι ο νέος τερματοφύλακας των Βέλγων στο β' ημίχρονο.

21:05

47': Σέντρα Φετφατζίδη από τα δεξιά, κεφαλιά Μάνου, άουτ.

21:05

Έχει αλλάξει σχεδον όλη η ομάδα της Τεσέντερλο. Σέφενελς, Μπέινς, Σίκετς, Βόλτερς, Ρόικερς, Τάις, Γϊανσένς, Μόλς μέσα.

21:04

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...