0
18:54

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

18:53

Το Βέλγιο είναι για πρώτη φορά στην ιστορία του στην τρίτη θέση Παγκοσμίου Κυπέλλου. Άξιζε κάτι καλύτερο για την προσπάθεια της στο β' ημίχρονο η Αγγλία, αλλά...

18:52

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Βέλγιο - Αγγλία 2-0.

18:51

90'+3: Κίτρινη στον Βίτσελ.

18:48

Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

18:46

Δείχνουν απογοητευμένοι πλέον οι παίκτες της Αγγλίας...

18:41

84': Τρίτη αλλαγή για την Αγγλία. Ο Ντέλε Άλι σντί του Λόφτους-Τσικ.

18:40

Πάσα από τον Ντε Μπράινε στον κενό χώρο για τον Αζάρ, μπαίνει από τα αριστερά μέσα στην περιοχή, πλασέ στην κλειστή γωνία και 2-0.

18:40

82': ΓΚΟΛ για το ΒΕΛΓΙΟ!

18:38

80': Σουτ Ράσφορντ, μπλοκάρει ο Κουρτουά.

18:37

79': Καλή στιγμή για τους "κόκκινους διάβολους". Υπέροχη οργανωμένη αντεπίθεση για τους Βέλγους... Κεραυνός-σουτ Μενιέ από θέση μέσα δεξιά, ο Πίκφορντ λέει "όχι".

18:36

78': Τρίτη αλλαγή για το Βέλγιο. Ο Ντεμπελέ στη θέση του Τίλεμανς.

18:35

77': Κίτρινη στον Μαγκουάιρ,

18:34

76': Κακό σουτ Μέρτενς από θέση μέσα αριστερά, πολλά μέτρα άστοχο...

18:32

74': Στημένο για την Αγγλία από τα αριστερά και τα 30 μέτρα, Τρίπερ με κομπίνα το γέμισμα, κεφαλιά Μαγκουάιρ στο δεύτερο δοκάρι, άουτ.

18:31

73': Ευκαιρία για την Αγγλία. Σέντρα Λίνγκαρντ, κεφαλιά Ντάιερ, άουτ.

18:30

72': Ράσφορντ στην εκτέλεση από τα αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται.

18:30

Πιέζει η Αγγλία πλέον...

18:29

Κόρνερ για την Αγγλία με τον Τρίπιερ, περνά ανεκμετάλλευτο...

18:28

71': Τεράστια ευκαιρία για την Αγγλία. Ράσφορντ - Ντάιερ το 1-2, ο τελευταίος περνά την μπάλα με πλασέ και πάνω από τον Κουρτουά, την τελευταία στιγμή λίγο πριν από τη γραμμή με το πόδι διώχνει σωστήρια ο Αλντερβάιρελντ.

18:26

69': Διαγώνιο σουτ Ντάιερ απέξω, ο Κουρτουά μπλοκάρει.

18:23

66': Κόρνερ για την Αγγλία. Από τα αριστερά αυτή τη φορά... Τρίπιερ στην εκτέλεση, η μπάλα απομακρύνεται, μετά από προσπάθεια του Κέιν για μονοκόμματο σουτ, που κόντραρε σε αμυντικούς.

18:20

63': Κόρνερ για το Βέλγιο. Αζάρ από τα δεξιά στην εκτέλεση, πλασαριστά, κόντρα και νέο κόρνερ... Περνά ανεκμετάλλευτο.

18:18

60': Δεύτερη αλλαγή για το Βέλγιο. Ο Μέρτενς στη θέση του Λουκάκου.

18:14

57': Ο Ντε Μπράινε με απίθανη κάθετη βγάζει σε θέση τετ α τετ τον Λουκάκου, δεν κάνει καλό κοντρόλ ο τελευταίος, βγαίνει και μαζεύει στο ύψος του πέναλτι ο Πίκφορντ.