Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλό σας βράδυ.

23:47

Παλικάρια οι Κροάτες, άξια φιναλίστ. Δεν είναι για δάκρυα αυτή η Αγγλία αν δεν φαγωθούν μεταξύ τους στο νησί και δουλέψουν πάνω σε αυτά τα νέα παιδιά.

23:37

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Κροατία - Αγγλία 2-1 στην παράταση. Στον τελικό οι Κροάτες, που θα κοντραριστούν για τη χρυσή κούπα με την Γαλλία.

23:36

Τελευταία ευκαιρία... Φάουλ για την Αγγλία στα 35 μέτρα και αριστερά. Εκτελεί ο Ράσφορντ, διώχνουν οι Κροάτες.

23:33

Νεύρα ανάμεσα σε Άλι και Ράκιτιτς... Ευτυχώς χωρίς συνέχεια.

23:33

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις...

23:32

120': Ο Κράμαριτς σουτ από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή της Αγγλίας, άουτ.

23:30

118': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Κροατία. Ο Μπαντέλ στη θέση του Μόντριτς.

23:30

Ζητούν πέναλτι οι Άγγλοι, αλλά δεν υπάρχει τίποτα.

23:28

116': Αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Τρίπιερ, εγκαταλείπει τραυματίας, με δέκα θα συνεχίσει η Αγγλία, αφού έγιναν όλες οι αλλαγές.

23:27

115': Τρίτη αλλαγή για την Κροατία. Ο Τσόρλουκα στη θέση του Μάντζουκιτς, που δεν μπορεί να συνεχίσει.

23:24

112': Και η επιπλέον, τέταρτη και τελευταία αλλαγή της Αγγλίας, Ο Βάρντι στη θέση του Γουόκερ.

23:21

Κεφαλιά-πάσα Πέρισιτς, η μπάλα φτάνει στον Μάντζουκιτς, διαγώνιο σουτ από θέση τέτ α τετ στο ύψος της διαγωνίου της μικρής περιοχής και αριστερά και 1-0.

23:21

109': ΓΚΟΛ για την ΚΡΟΑΤΙΑ!

23:19

107': Κόρνερ για την Κροατία από τα αριστερά με τον Ράκιτιτς, πλασαριστά στον Μπρόζοβιτς, που έρχεται από πίσω και θέση μέσα αριστερά, πάνω από την εστία της Αγγλίας.

23:17

106': Έναρξη β' ημιχρόνου παράτασης.

23:16

Άλλα 15 λεπτά αγώνα και αν δεν υπάρξει νικητής θα πάμε στα πέναλτι για να μάθουμε ποιος θα είναι αντίπαλος της Γαλλίας στον τελικό του Μουντιάλ της Ρωσίας.

23:15

Λήξη α' ημιχρόνου παράτασης...

23:14

105'+3: Κόρνερ για την Κροατία από τα αριστερά, πλασαριστά στην εκτέλεση ο Μόντριτς, εν τέλει η μπάλα χάνεται.

23:12

105'+1: Μεγάλη ευκαιρία για την Κροατία. Ο Πέρισιτς βγάζει την σέντρα γέμισμα, ο Μάντζουκιτς στην κίνηση την προβολή και σε θέση τετ α τετ με τον Πίκφορντ, που βρίσκει όσο πρέπει την μπάλα και σώζει την Αγγλία.

23:11

Δύο λεπτά έξτρα χρόνος στο α' ημίχρονο της παράτασης.

23:07

101': Δεύτερη αλλαγή για την Κροατία. Ο Κράμαριτς στη θέση του Ρέμπιτς.

23:04

99': Κόρνερ για την Αγγλία από τα δεξιά με τον Τρίπερ. Κεφαλιά του Στόουνς και πάνω στη γραμμή με το κεφάλι σωτήρια ο Βρσάλικο διώχνει, η μπάλα πήγαινε στα δίχτυα.

23:03

Τρίτη αλλαγή για την Αγγλία. Ο Ντάιερ αντί του Χέντερσον,

23:01

96': Κίτρινη στον Ρέμπιτς.

23:01

95': Πρώτη αλλαγή για την Κροατία. Ο Πίβαριτς αντί του Στρίνιτς.

22:59

Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Στρίνιτς, μικρή διακοπή. Δεν θα συνεχίζει.

22:57

Αυτή είναι η τρίτη παράταση για την Κροατία στο τουρνουά και η δεύτερη για την Αγγλία.

22:56

Έναρξη α' ημιχρόνου παράτασης.

22:56

91': Αλλαγή για την Αγγλία. Ο Ρόουζ στη θέση του Γιανγκ.

22:50

Λήξη κανονικής διάρκειας, 1-1 και παράταση! Μισή ώρα ακόμα.

22:48

90'+2: Φάουλ για την Αγγλία από τα δεξιά. Ο Τρίπιερ στην εκτέλεση, κεφαλιά υπό πίεση του Κέιν, άουτ.

22:47

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

22:46

90': Μακρινό σουτ Λόβρεν, πολλά μέτρα ψηλά άστοχο.

22:40

83': Ο Πέρισιτς κάνει το ψηλοκρεμαστό, η μπάλα πάνω από την εστία της Αγγλίας.

22:39

82': Καλή στιγμή για την Κροατία... Ο Μάντζουκιτς το σουτ μέσα από την περιοχή, το έχει ο Πίκφορντ.