2
18:53

Καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

18:52

Η Γαλλία κερδίζει δίκαια την Ουρουγουάη με 2-0 και στα ημιτελικά του Μουντιάλ περιμένει τη Βραζιλία ή το Βέλγιο, επιστρέφοντας στους «4» μετά από 12 χρόνια.

18:52

90'+5: Λήξη του αγώνα, 0-2.

18:49

90'+3: Τρίτη αλλαγή για τη Γαλλία, Φεκίρ αντί Γκριεζμάν.

18:48

90'+1: Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:46

89': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκριεζμάν, ψηλά άουτ η μπάλα.

18:44

88': Ντεμπελέ αντί Εμπαπέ, δεύτερη αλλαγή για τη Γαλλία.

18:42

85': Δεν φαίνεται ότι μπορεί να αλλάξει κάτι στο ματς, η Γαλλία το ελέγχει άνετα.

18:36

79': Ενζονζί αντί Τολισό, πρώτη αλλαγή για τη Γαλλία.

18:33

76': Γυριστό σουτ του Ζιρού, χωρίς τύχη.

18:30

73': Τρίτη αλλαγή για την Ουρουγουάη, Ουρεταβισκάγια αντί Νάντες.

18:30

73': Σουτ του Τολισό από καλή θέση, άουτ.

18:25

68': Πολλά νεύρα μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων, τελικά Εμπαπέ και Ροντρίγκες παίρνουν από μια κίτρινη κάρτα.

18:21

64': Σουτ του Ροντρίγκες, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι, καλή στιγμή για την Ουρουγουάη.

18:18

Θα την κάνει τελικά την γκάφα ο Μουσλέρα... Σουτ του Γκριεζμάν εκτός περιοχής και αριστερά, ο γκολκίπερ της Ουρουγουάης χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και 0-2.

18:18

61': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

18:15

59': Διπλή αλλαγή για την Ουρουγουάη, Γκόμες αντί Στουάνι, Ροντρίγκες αντί Μπεντανκούρ.

18:13

56': Κάνει το λάθος ο Ουμτιτί, αλλά το σουτ του Μπεντανκούρ είναι κάκιστο...

18:10

53': Από την εκτέλεση του Γκριεζμάν η μπάλα καταλήγει στον Παβάρ, που θα κάνει κακό σουτ, άουτ.

18:09

52': Κόρνερ κερδίζει ο Εμπαπέ για τη Γαλλία.

18:04

48': Παραλίγο να κάνει τη μεγάλη γκάφα ο Μουσλέρα, ο Γκριεζμάν κλέβει, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

18:02

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

17:47

Οι Γάλλοι είχαν την υπεροχή, δεν είχαν τον τρόπο να διασπάσουν την άμυνα της Ουρουγουάης, αλλά τα κατάφεραν από στημένη φάση τελικά. Ίσως αποδειχθεί καθοριστική και η διπλή χαμένη ευκαιρία της «σελέστε» για την ισοφάριση, σε ένα ματς αναμενόμενα κλειστό.

17:47

45'+2: Λήξη πρώτου ημιχρόνου, 0-1.

17:45

45': Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:43

44': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Ουρουγουάη! Ο Κάσερες πιάνει κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Τορέιρα, έξοχη απόκρουση του Γιορίς στη δεξιά του γωνία, για να αστοχήσει εν συνεχεία ο Γοδίν, στέλνοντας εξ επαφής την μπάλα ψηλά άουτ.

17:41

42': Από την εκτέλεση του Τορέιρα η μπάλα καταλήγει στον Νάντες που σουτάρει από μακριά, μπλοκάρει ο Γιορίς.

17:41

42': Κόρνερ για την Ουρουγουάη παραχωρεί ο Ουμτιτί.

17:40

Ο Γκριεζμάν εκτελεί το φάουλ από δεξιά, ωραία κεφαλιά του Βαράν, η μπάλα στη δεξιά γωνία του Μουσλέρα και 0-1.

17:39

40': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

17:38

38': Κίτρινη στον Μπεντανκούρ για φάουλ στον Τολισό.

17:35

35': Σουτ του Βεσίνο, μπλοκάρει εύκολα ο Γιορίς.

17:33

Χρειάστηκε να αλλάξει και φανέλα ο Νάντες...

17:32

33': Κίτρινη στον Ερνάντες, που τραβά τη φανέλα του Νάντες.

17:26

26': Κόρνερ παραχωρεί ο Λασάλτ για τη Γαλλία, εκτελείται πλασαριστά από τον Γκριεζμάν, κανένα πρόβλημα για τους Ουρουγουανούς.

17:21

22': Κερδίζει κόρνερ ο Παβάρ για τη Γαλλία, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Γκριεζμάν.

17:18

19': Μακρινό σουτ του Πογκμπά, απογοητευτικό...

17:15

15': Ο Παβάν σεντράρει από δεξιά, κεφαλιά-πάσα του Ζιρού στον Εμπαπέ, που δεν θα αντιδράσει σωστά κι ενώ ήταν αφύλακτος, με μια ψηλοκρεμαστή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο πάνω μέρος των διχτύων. Καλή ευκαιρία για τη Γαλλία.

17:13

14': Εκτελεί από δεξιά ο Τορέιρα, ο Γιορίς διώχνει με γροθιές την κεφαλιά του Γοδίν.

17:13

13': Κόρνερ παραχωρεί ο Ερνάντες για την Ουρουγουάη.

17:10

11': Εκτελεί φάουλ από αριστερά ο Γκριεζμάν, κακή κεφαλιά του Βαράν, πολλά μέτρα άουτ.

17:05

5': Διαγώνιο σουτ του Στουάνι από δεξιά της περιοχής, η μπάλα περνά παράλληλα από την εστία του Γιορίς.

17:01

16:55

Και ακολουθεί αυτός της Γαλλίας.

16:53

Η ανάκρουση των εθνικών ύμνων με πρώτο αυτόν της Ουρουγουάης.

16:52

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

16:47

Τρεις φορές έχουν βρεθεί αντιμέτωποι οι δύο αντίπαλοι σε Μουντιάλ αλλά για τη φάση των ομίλων, οι Λατινοαμερικανοί είχαν νικήσει 2-1 το 1966, στο 0-0 τα άλλα δύο ματς το 2002 και το 2010.

16:43

Από την πλευρά τους, οι «τρικολόρ» έκαναν σπουδαία ανατροπή κόντρα στην Αργεντινή, το 1-2 έγινε 4-2, νίκησαν τελικά με 4-3 και προκρίθηκαν στα προημιτελικά.

16:42

Η «σελέστε» απέκλεισε στους «16» την Πορτογαλία με 2-1 χάρη σε δύο γκολ του Καβάνι, ο οποίος όμως είναι τραυματίας και θα μείνει στον πάγκο.

16:41

Στο Νίζνι θα αναμετρηθούν οι δύο ομάδες, κυνηγώντας το «εισιτήριο» για τα ημιτελικά του Μουντιάλ της Ρωσίας.

16:40

Καλησπέρα σας, ο αγώνας της Oυρουγουάης με τη Γαλλία για τους «8» του Παγκοσμίου Κυπέλλου ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

OYΡΟΥΓΟΥΑΗ
Μουσλέρα, Κάσερες, Χιμένες, Γοδίν, Λασάλτ, Τορέιρα, Βεσίνο, Νάντες, Μπεντανκούρ, Στουάνι, Σουάρες.
Αναπ: Καμπάνια, Μάρτιν Σίλβα, Κόατες, Βαρέλα, Σάντσες, Ροντρίγκες, Αρασκαέτα, Γκαστόν Σίλβα, Περέιρα, Γκόμες, Ουρεταβισκάγια, Καβάνι.
ΓΑΛΛΙΑ
Γιορίς, Παβάρ, Βαράν, Ουμτιτί, Ερνάντες, Καντέ, Πογκμπά, Τολισό, Εμπαπέ, Γκριεζμάν, Ζιρού.
Αναπ: Μανταντά, Αρεολά, Κιμπεμπέ, Λεμάρ, Ντεμπελέ, Ενζονζί, Ραμί, Φεκίρ, Σιντιμπέ, Τοβάν, Μεντί, Ματουιντί.
Διαιτητής: Νέστορ Πιτάνα (Αργεντινή). Βοηθοί: Ερνάν Μαϊντανά (Αργεντινή), Χουάν Πάμπλο Μπελάτι (Αργεντινή). 4ος: Αλιρεζά Φαγκανί (Ιράν).