-
0
19:47

19:46

Θετικό το πρώτο τεστ του Ολυμπιακού στην Αυστρία, καλή εικόνα από τους Πειραιώτες και ωραία γκολ.

19:46

90': Λήξη του αγώνα, 3-0.

19:42

86': Ο Πάρντο εκτελεί απευθείας φάουλ από πλάγια αριστερά, πάνω στη γραμμή διώχνουν οι Αυστριακοί. Στη συνέχεια, ο Τζούρτζεβιτς σουτάρει, ο Βέργος στην κίνηση βρίσκει την μπάλα, που φεύγει ψηλά άουτ.

19:39

Ο Πάρντο σεντράρει από δεξιά, κεφαλιά του Γκερέρο στην καρδιά της άμυνας της Βάτενς και 3-0.

19:39

83': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:34

79': Δυνατό σουτ του Τζούρτζεβιτς, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

19:28

72': Σουτ του Βέργου εκτός περιοχής, άουτ.

19:24

Υποδειγματική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκερέρο, η μπάλα στην αριστερή γωνία του Γκρούνβαλντ και 2-0.

19:24

68': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:22

66': Σουτ του Κάντικ, μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννιώτης.

19:20

65': Καλή συνεργασία Τζούρτζεβιτς και Βέργου, ο δεύτερος θα πλασάρει υπό πίεση από κοντά, η μπάλα άουτ.

19:17

62': Ωραία επέμβαση του Γιαννιώτη σε σουτ του Σουμά από κοντά.

19:14

58': Δυνατό σουτ του Καμαρά εκτός περιοχής, άουτ.

19:12

57': Από την εκτέλεση του Τσιμίκα από αριστερά η μπάλα καταλήγει στον Πάρντο, που σουτάρει από δεξιά και η μπάλα θα φύγει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι.

19:11

56': Ο Τζούρτζεβιτς βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της Βάτενς, τραβιέται πλάγια όμως και πλασάρει, για να διώξουν οι Αυστριακοί σε κόρνερ.

19:06

51': Ωραία πάσα του Τσιμίκα στον Πάρντο, ο οποίος καθυστερεί και διώχνουν οι Αυστριακοί σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:01

Γιαννιώτης, Σάλιακας, Τσιμίκας, Ρομαό, Νικολάου, Ανδρούτσος, Πάρντο, Βέργος, Γκερέρο, Τζούρτζεβιτς έχουν πάρει θέση στην ενδεκάδα. Αντικαταστάθηκαν Χουτεσιώτης, Ελαμπντελαουί, Νικόλης, Βούκοβιτς, Ένγκελς, Μπουχαλάκης, Μανθάτης, Φορτούνης, Βρουσάι και Μάνος. Συνεχίζει μόνο ο Καμαρά από το αρχικό σχήμα του Ολυμπιακού.

19:01

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

18:46

45'+1: Ένα λεπτό καθυστερήσεις θα κρατήσει τελικά ο διαιτητής και λήξη πρώτου ημιχρόνου, 1-0.

18:45

45': Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:39

40': Ο Φιλίπ βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, έγκαιρα θα βγει και θα αποκρούσει ο Χουτεσιώτης.

18:38

39': Ο Μάνος σκοράρει από κοντά, αλλά υποδεικνύεται λανθασμένα σε θέση οφσάιντ.

18:36

37': Χαμηλά εκτελεί κόρνερ ο Φορτούνης από δεξιά, σουτ του Μανθάτη εκτός περιοχής, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

18:34

35': Ο Μάνος κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι μετά από πάσα του Φορτούνη από δεξιά, διώχνει ο Όσβαλντ σε μια καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.

18:31

31': Σημαντικό λάθος του Ένγκελς εντός περιοχής, αλλά ο Χουτεσιώτης θα σταματήσει το πλασέ του Φιλίπ, ο οποίος θα κάνει νέο σουτ και η μπάλα ψηλά άουτ.