3
18:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

18:53

Η Γαλλία επικρατεί με 4-3 της Αργεντινής και προκρίνεται στους «8» του Μουντιάλ, όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Ουρουγουάη - Πορτογαλία.

18:53

Τέλος στο ματς.

18:53

Παίζουμε τις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων.

18:52

90+4': Από μία κίτρινη κάρτα σε Οταμέντι και Ζιρού.

18:50

Υπέροχη σέντρα του Μέσι από τα δεξιά, κεφαλιά του Αγκουέρο και 4-3.

18:50

90+3': ΓΚΟΛ για την ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

18:48

18:47

90': Κόρνερ για την Αργεντινή από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

18:45

89': Τρίτη αλλαγή για τη Γαλλία. Ο Τοβάν αντικαθιστά τον Εμπαπέ.

18:42

85': Ευκαιρία για την Αργεντινή. Ο Μέσι μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει με το δεξί αλλά ο Γιορίς μπλοκάρει χωρίς δυσκολία.

18:40

83': Αλλαγή για τη Γαλλία. Ο Γκριεζμάν αφήνει τη θέση του στον Φεκίρ.

18:38

80': Διαγώνιο σουτ του Μέσα, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Γιορίς.

18:33

75': Αλλαγή για τη Γαλλία. Τολισό αντί Ματουϊντί.

18:32

75': Τρίτη αλλαγή για την Αργεντινή. Έξω ο Παβόν, μέσα ο Μέσα.

18:30

73': Κίτρινη κάρτα στον Παβάρ.

18:30

72': Κίτρινη κάρτα στον Ματουϊντί.

18:28

70': Διαγώνιο σουτ του Ζιρού μέσα από την περιοχή, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

18:26

Βγαίνουν στην κόντρα οι Γάλλοι, ο Ματουϊντί πασάρει στον Ζιρού, που δίνει κάθετα στον Εμπαπέ και εκείνος δεν δυσκολεύεται να σκοράρει για το 4-2.

18:26

68': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

18:23

65'': Αλλαγή για την Αργεντινή. Ο Αγκουέρο στη θέση του Πέρες.

18:22

Σέντρα του Ερνάντες από τα αριστερά, η αργεντίνικη άμυνα δεν μπορεί να απομακρύνει, η μπάλα φτάνει στον Έμπαπέ ο οποίος αδειάζει με προσποίηση τον Πέρες και εκτελεί από κοντά τον Αρμάνι, που χάνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια.

18:21

64': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

18:16

Γύρισμα του Ερνάντες από τα αριστερά, η μπάλα περνά από όλους, φτάνει έξω από τη μεγάλη περιοχή απ' όπου ο Παβάρ με μονοκόμματο σουτ τη στέλνει στα δίχτυα. 2-2.

18:15

57': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

18:13

56': Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία. Ασυνεννοησία Αρμάνι - Φάτσιο μέσα στην περιοχή, ο Γκριεζμάν επωφελείται, προσπαθεί να πλασάρει σε κενή εστία αλλά ο Αργεντινός γκολκίπερ τον προλαβαίνει.

18:08

50': Κίτρινη κάρτα στον Μπανέγα.

18:06

Εκτέλεση φάουλ του Μπανέγα από τα αριστερά, δεν μπορούν να απομακρύνουν οι Γάλλοι, η μπάλα φτάνει απέναντι στον Μέσι, που κάνει ένα γύρισμα, κόντρα πάνω στον Μερκάδο και στα δίχτυα για το 1-2! Τυχερό γκολ...

18:06

48': ΓΚΟΛ για την ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

18:03

18:02

Αλλαγή για την Αργεντινή. Φάτσιο αντί Ρόχο

17:47

Γαλλία - Αργεντινή 1-1. Ανώτερη η Γαλλία προηγήθηκε με το πέναλτι του Γκριεζμάν αλλά η Αργεντινή ισοφάρισε από το πουθενά στο 41' χάρις στη γκολάρα του Ντι Μαρία.

17:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

17:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:42

43': Κίτρινη κάρτα στον Μαστσεράνο.

17:41

Ο Μπανέγα στρώνει στον Ντι Μαρία, οποίος πιάνει έναν κεραυνό αρκετά μέτρα εκτός περιοχής και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

17:40

41': ΓΚΟΛ για την ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

17:40

40': Κόρνερ για την Αργεντινή από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:36

Ξεκινάει εκ νέου το παιχνίδι.

17:34

35': Μικρή διακοπή για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον Ζιρού. Τραυματίστηκε σε μονομαχία με τον Οταμέντι ο Γάλλος φορ.