2
21:04

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

21:02

Κακός και με πολλά αμυντικά θέματα ο ΠΑΟΚ στο α' ημίχρονο, βελτιώθηκε, ισορρόπησαν και ήταν καλύτεροι οι Θεσσαλονικείς στο δεύτερο μισό του φιλικού.

21:01

Λήξη αναμέτρησης, Άντερλεχτ - ΠΑΟΚ 2-2.

20:59

90'+1: Ο Ζαμπά ανοίγει σε Κίτσιου, σουτ από κοντά και θέση μέσα δεξιά, σε κόρνερ απομακρύνει ο γκολκίπερ της Άντερλεχτ. Εκτελεί από τα δεξιά ο Ελ Καντουρί, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:55

89': Κόρνερ για την Άντερλεχτ από τα δεξιά με τον Μοριόκα, δεν έχει πρόβλημα ο Ρέι.

20:49

83': Αναγκαστικά εκτός ο Μπαλογιάννης, πονά στον αστράγαλο, μπαίνει ξανά ο Χαρίσης στη θέση του.

20:47

80': Κόρνερ για την Άντερλεχτ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο... Ο Μοριόκα το εκτελεί, που μπήκε στο β' ημίχρονο για τους Βέλγους.

20:47

80': Έχει χτυπήσει ο Μπαλογιάννης, προσωρινά με δέκα ο ΠΑΟΚ.

20:44

77': Κίτρινη στον Ζαμπά.

20:43

76': Λάμπρου από τα αριστερά, κόντρα και κόρνερ... Εκτελεί από τα αριστερά ο Ελ Καντουρί, η μπάλα απομακρύνεται.

20:41

74': Σουτ Αμπαζάιβ από τα δεξιά και έξω από την περιοχή, που έχει μπει για τους Βέλγους στο β' ημίχρονο, μπλοκάρει ο Ρέι.

20:38

71': Κόρνερ για την Άντερλεχτ από τα αριστερά, με τις γροθιές διώχνει ο Ρέι.

20:37

70': Βγήκε και ο Βαρέλα, μπήκε ο Μιχόγιεβιτς.

20:30

63': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ Ζαμπά από τα δεξιά, προσπαθεί να μπλοκάρει, αλλά δεν είναι σταθερός ο Μπουξ, νέα προσπάθεια από τον Μαλεζά, αλλά υπάρχει στην εξέλιξη της φάσης επιθετικό φάουλ στον γκολκίπερ της Άντερλεχτ.

20:21

Σέντρα Λάμπρου από τα αριστερά, γυριστή κεφαλιά Ελ Καντουρί και μέσα, 2-2.

20:20

54': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:18

52': Ο Ντιματά από κοντά αστοχεί για τους Βέλγους, η μπάλα καταλήγει κόρνερ με παρέμβαση της άμυνας του ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Τρεμπέλ από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται.

20:14

Ο Ελ Καντουρί αδειάζει τον Σα, γυρίζει το κορμί του, συρτό αδύναμο σουτ από το ύψος της περιοχής και αριστερά και στα δίχτυα! Το πνίγει κανονικά ο αναπληρωματικός γκολκίπερ, Μπουξ, καθώς αντικαταστάθηκε ο πρώτος,

20:14

47': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:12

Με δέκα αλλαγές οι Θεσσαλονικείς, μόνο ο Βαρέλα συνεχίζει από το α' ημίχρονο. Ρέι, Κίτσιου, Μαλεζάς, Μπαλογιάννης, Σάκχοβ, Κάνιας, Ελ Καντουρί, Ζαμπά, Λάμπρου, Μυστακίδης οι υπόλοιποι δέκα!

20:12

Έναρξη β' ημιχρόνου. Πολλές αλλαγές και από τις δύο ομάδες.

20:02

Καλύτερη η Άντερλεχτ, εκτέθηκε ουκ ολίφες φορές το κέντρο της άμυνας του ΠΑΟΚ...

19:54

Λήξη α' ημιχρόνου, ΠΑΟΚ - Άντερλεχτ 0-2.

19:52

Σέντρα γέμισμα από τα αριστερά, ο Γκέρκενς πιάνει την καρφωτή κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και 0-2.

19:52

45'+1: ΓΚΟΛ για την ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ

19:51

Συμπληρώθηκαν τα 45'... Μπήκαμε στις καθυστερήσεις.

19:49

Κόρνερ για τους Βέλγους από τα δεξιά με τον Τρεμπέλ, ο Μπορνόβ σηκώνεται ανενόχλητος στην καρδιά της περιοχής του ΠΑΟΚ και στα δίχτυα, 0-1.

19:49

43': ΓΚΟΛ για την ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ

19:47

41': Σουτ Μουσόνα μέσα από την περιοχή, σε κόρνερ ο Πασχαλάκης. Εκτελεί ο Κουμς. Και νέο κόρνερ από την ίδια πλευρά (τα αριστερά) και τον ίδιο εκτελεστεί, άουτ.

19:43

37': Οφσάιντ ο Πέλκας, σωστή υπόδειξη...

19:35

29': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ! Ο Τρεμπέλ εκτελεί φάουλ από δεξιά, η μπάλα περνά απ' όλους τους παίκτες και καταλήγει στο δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη.

19:28

22': Μικρή διακοπή για λίγο νερό... Μετά από δύο λεπτά το ματς αρχίζει ξανά.

19:26

20': Κόρνερ για την Άντερλεχτ με τον Κουμς από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο...

19:24

18': Σέντρα Τρεμπέλ, κεφαλιά Μουσόνα. ψηλά άουτ.

19:22

16': Μακρινό σουτ Κουλούρη, άουτ.

19:22

15': Κόρνερ για την Άντερλεχτ από τα αριστερά με τον Κουμς, λάθος έξοδος από τον Πασχαλάκη, δεν την πληρώνουν οι Θεσσαλονικείς.

19:20

14': Φάουλ για τον Πέλκα από τα αριστερά με φάλτσα, λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι των Βέλγων.

19:18

12': Φάουλ για την Άντερλεχτ με τον Τρεμπέλ, περνά ανεκμετάλλευτο... Άουτ.

19:12

7': Λάθος γύρισμα Μαουρίσιο, ο Μουσόνα παρεμβαίνει, πλασέ από τη μικρή περιοχή, πέφτει και κρατά σωτήρια το μηδέν ο Πασχαλάκης.

19:08

2': Σουτ Μπίσεσβαρ μέσα από την περιοχή και αριστερά, κόντρα και κόρνερ. Εκτελεί ο Πέλκας, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:06

1': Έναρξη αναμέτρησης.

19:03

Οι ομάδες είναι τώρα στον αγωνιστικό χώρο...

19:01

Ο Βράνιες είναι στο προπονητικό κέντρο, αλλά δεν θα αγωνιστεί με τους Βέλγους.

18:58

Το δεύτερο φιλικό προετοιμασίας του ΠΑΟΚ κόντρα στην Άντερλεχτ.

18:56

Θερμοκρασία στους 30 βαθμούς...

01:01

Το φιλικό ματς είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 19.00 της Παρασκευής (29/6).

Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Χατσερίντι, Κρέσπο, Μαουρίσιο, Χαρίσης, Πέλκας, Ενρίκε, Μπίσεσβαρ, Κουλούρης.