0
16:52

Τελικό στο Παγκρήτιο, σπουδαία νίκη για τον Εργοτέλη

16:52

90'+2: Αλλαγή για τον Εργοτέλη. O Μονακέλο αντικαθιστά τον Μπαντιμπανγκά

16:51

90': Κάρτα στον Τζανακάκη

16:47

87': Τρίτη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Μπάρμπας εκτός, στη θέση του ο Τζημογιάννης

16:45

Ο Ρομάνο βρίσκει τον Μπαντιμπανγκά και αυτός με ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής γράφει το 2-0

16:44

86': ΓΚΟΛ, 2-0 ο Εργοτέλης!

16:43

85': Ευκαιρία για την Βέροια. Κεφαλιά του Μπεν, ο Στοίκοβιτς μπλοκάρει σταθερά

16:41

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, προσπαθεί η Βέροια στα τελευταία λεπτά για να φτάσει στην ισοφάριση

16:38

79': Αλλαγή κάνει και η Βέροια. Εκτός ο Παυλίδης, μέσα ο Κομόλοφ

16:37

79': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στην θέση του Καρτόζο ο Κοζορώνης

16:36

Ο άσος των φιλοξενούμενων έπιασε έναν κεραυνό μέσα από την περιοχή, η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι

16:35

76': Δοκάρι η Βέροια με σουτ του Τραπ!

16:34

Ο Εργοτέλης έχει τον απόλυτο έλεχγο στο Παγκρήτιο, όπου η βροχή όλο και δυναμώνει και πάλι

16:34

75': Ωραία προσπάθεια του Ρομάνο, κεφαλιά του Κούμπικ, άουτ η μπάλα

16:29

70': Αλλαγή για την Βέροια. Στο ματς περνά ο Καλτσάς, εκτός ο Ζεζίνιο

16:28

Προβληματική η εικόνα της Βέροιας στο β' μέρος, άνετα ο Εργοτέλης κρατά το 1-0

16:23

Έχουμε μπει στο τελευταίο 25λεπτο

16:23

Έχουν παγώσει από το 0-1 οι φιλοξενούμενοι, προσπαθούν να αντιδράσουν χωρίς αποτέλεσμα

16:20

61': Κάρτα στον Γκονσάλβες

16:15

Γύρισμα του Κούμπικ από αριστερά, η μπάλα μετά από κόντρες φτάνει στον Διαμαντάκο ο οποίος την στέλνει στα δίχτυα από κοντά για το 1-0

16:15

56': ΓΚΟΛ ο Εργοτέλης

16:14

Πρώτο δεκάλεπτο, ισορροπημένο το παιχνίδι

16:08

Έχει μειωθεί η ένταση της βροχής στο Παγκρήτιο, καλύτερος ο ρυθμός στην επανάληψη

16:05

47': Σέντρα του Κούμπικ, κεφαλιά ο Διαμαντάκος, άουτ η μπάλα

16:04

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο Παγκρήτιο

16:04

46': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Εκτός ο Χαντί, μέσα ο Κούμπικ

15:39

38': Καλό σουτ του Χαντί, ο Καντιμοίρης διώχνει δύσκολα!

15:36

Να μια μια καλή στιγμή για τους Κρητικούς

15:36

34': Σουτ του Ιμπραΐμ, μπλοκάρει ο Καντιμοίρης

15:32

Συμπληρώσαμε μισάωρο στα Πηγάδια, η βροχή έχει βαρύνει τον αγωνιστικό χώρο

15:31

29': Σέντρα του Τζανακάκη, πριν ο Μπαντιμπανγκά προλάβει να σουτάρει, ο Όστοιτς απομακρύνει

15:28

28': Ο Μπαργκάν βλέπει εκτός εστίας τον Στοίκοβιτς, σουτάρει, ελάχιστα έξω η μπάλα

15:28

Καλή ευκαιρία για την Βέροια

15:25

Η βροχή ασταμάτητη στο Παγκρήτιο, δυσκολεύει αρκετά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών...

15:22

Πολλά τα λάθη από τις δύο ομάδες στην μεσαία γραμμή, δεν υπάρχει ρυθμός

15:21

20': Νέο σουτ του Παυλίδη, άουτ η μπάλα

15:15

Έχει ισορροπήσει κάπως το ματς η Βέροια που έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο

15:15

Αυτή είναι η πιο αξιόλογη στιγμή στο πρώτο τέταρτο

15:14

13': Ο Παυλίδης σουτάρει για την Βέροια, δεν ανησυχεί ο Στοίκοβιτς

15:09

Δύσκολες οι συνθήκες διεξαγωγής του αγώνα λόγω της δυνατής βροχής που πέφτει στην Κρήτη

15:05

Πρώτο πεντάλεπτο, χωρίς κάτι αξιόλογο, με τον Εργοτέλη να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων

15:01

1': Σέντρα στο Παγκρήτιο

14:59

Oι δύο ομάδες έχουν κάνει την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για την σέντρα

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Στοίκοβιτς, Τζανακάκης, Πίτσος, Σαρρής, Γιοβάνοβιτς, Καρντόζο, Ρομάνο, Ιμπραΐμ, Χαντί, Διαμαντάκος, Μπαντιμπανγκά.
Αναπ: Αθανασίου, Κοζορώνης, Παντελάκης, Μονακέλο, Κούμπικ, Αζίζ, Μπουχαλάκης.
ΒΕΡΟΙΑ
Καντιμοίρης, Βέρτζος, Γεωργιάδης, Μπάρμπας, Όστοιτς, Ζεζίνιο, Τραπ, Παυλίδης, Μοχάμεντ Μπεν, Γκονσάλβες, Μπαργκάν.
Αναπ: Λόπεζ, Καλτσάς, Τζημόγιαννης, Σιόντης, Βεργώνης, Κομόλοφ, Σισοκό.
Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών). Βοηθοί: Γρεβένης (Χαλκιδικής), Χαρίσης (Γρεβενών). 4ος: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)