1
18:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλη συνέχεια από το a-sports.gr.

18:53

Η Ιαπωνία ηττάται με 1-0 από την Πολωνία, τερματίζει στη δεύτερη θέση του ομίλου σε απόλυτη ισοβαθμία με τη Σενεγάλη αλλά προκρίνεται στους «16» έχοντας αβαντάζ έναντι των Αφρικανών λόγω λιγότερων κίτρινων.

18:52

Λήξη του ματς.

18:49

Οι Ιάπωνες αλλάζουν πασούλες στο κέντρο, περιμένοντας να λήξει το ματς, και αποδοκιμάζονται. Μιλάμε για παρωδία...

18:48

18:45

87': Ρισκάρουν οι Ιάπωνες και παίζουν... φουλ άμυνα, ελπίζοντας πως η Κολομβία που προηγείται με 1-0 της Σενεγάλης θα νικήσει και θα τους κάνει... δώρο την πρόκριση.

18:40

82': Κόρνερ για την Πολωνία από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

18:39

82': Τρίτη αλλαγή για την Ιαπωνία. Χασέμπε αντί Μούτο.

18:37

79': Διπλή αλλαγή για την Πολωνία. Τεόντορτσικ και Πέσκο αντί των Ζιελίνσκι και Κουρζάβα αντίστοιχα.

18:35

78': Κόρνερ για την Πολωνία από τα δεξιά. Εκτελεί ο Γκροσίτσκι, κεφαλιά του Γκλικ, άουτ.

18:32

74': Μεγάλη ευκαιρία για την Πολωνία. Ο Γκροσίτσκι φεύγει στην αντεπίθεση, γυρίζει από τα δεξιά στον Λεβαντόφσκι, ο οποίος υπό πίεση με πλασέ στην κίνηση, από το ύψος του πέναλτι, στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:30

73': Ευκαιρία για την Ιαπωνία. Εκτελεί ο Σιμπασάκι, ο Γιοσίντα πιάνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

18:29

72': Κόρνερ για την Ιαπωνία από τα αριστερά.

18:24

65': Κίτρινη κάρτα στον Μακίνο.

18:23

65': Αλλαγή για την Ιαπωνία. Ινούι αντί Ουσάμι.

18:23

65': Οφσάιντ ο Γ. Σακάι, σωστό.

18:21

Αν μείνει αυτό το σκορ και το 0-0 στο Σενεγάλη - Κολομβία, η Ιαπωνία μένει εκτός.

18:18

Ο Κουρζαβά εκτελεί ένα φάουλ από τα αριστερά και ο Μπεντνάρεκ αφύλακτος στη μικρή περιοχή με προβολή κάνει το 0-1.

18:17

59': ΓΚΟΛ για την ΠΟΛΩΝΙΑ!

18:15

57': Κόρνερ για την Ιαπωνία από τα αριστερά. Εκτελείται με πάσα, δεν απομακρύνει καλά ο Κριχόβιακ και ο Γιοσίντα και ένα γυριστό μέσα από την μικρή περιοχή που δεν ανησυχεί καθόλου τον Καβασίμα.