2
-
0
19:05

Κατέβασε ρυθμούς στην επανάληψη ο Ολυμπιακός, έχασε μερικές ευκαιρίες ο Πανιώνιος, αλλά οι Πειραιώτες δεν προβληματίστηκαν ιδιαίτερα για να πάρουν άλλη μία νίκη

19:05

90'+4: Λήξη της αναμέτρησης

19:04

90'+3: Σουτ του Ντομίνγκεζ, μπλόκαρε εύκολα ο Νίκος Παπαδόπουλος

19:02

90'+1: Διαγώνιο σουτ στην κίνηση από τον Ντούνη, σε ετοιμότητα ο Ρομπέρτο, έδιωξε με υπερένταση

18:57

Οι οπαδοί του Ολυμπιακού ξέσπασαν σε πανηγυρισμούς, καθώς ανακοινώθηκε από τα μεγάφωνα η απόκτηση του Ρομπέρτο ως το 2018!
Συνθήματα υπέρ του Ισπανού τερματοφύλακα δόνησαν το "Γ. Καραϊσκάκης"

18:54

83': Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος έπιασε την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Πελέ από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Νίκος Παπαδόπουλος απέτρεψε το 3-0

18:53

82': Ωραία ενέργεια και σουτ του Πέρες, έδιωξε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος

18:50

79': Εκπληκτικό μακρινό σουτ του Μητρόπουλου, σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι!

18:48

77': Ολοκληρώθηκαν οι αλλαγές και του Πανιωνίου, στη θέση του Μπούζα ο Σταυροθανασόπουλος

18:43

72': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο, ο Κολοβός τροφοδότησε τον Αραβίδη, ο οποίος νικήθηκε εξ επαφής από τον Ρομπέρτο

18:42

71': Σουτ του Πέρες, απέκρουσε ο Παπαδόπουλος

18:40

69': Πελέ αντί Σάμαρη, τέλος οι αλλαγές για τον Ολυμπιακό

18:40

69': Φαλτσαριστό σουτ του Κάμπελ, έφυγε άουτ

18:39

67': Δυνατό σουτ από τον Σαβιόλα, μπλόκαρε εύκολα ο Παπαδόπουλος

18:37

65': Κεφαλιά του Αβραάμ Παπαδόπουλου μετά από κόρνερ, πάνω στη γραμμή έδιωξε ο Πάνος

18:34

63': Ο Ντούνης στη θέση του Γιάννου

18:34

63': Όμορφη σέντρα του Σαβιόλα για τον Πέρες, το δυνατό σουτ του τελευταίου στην κίνηση έφυγε ψηλά άουτ

18:32

61': Δυνατό μακρινό σουτ του Ζαχαράκη, απέκρουσε χωρίς πρόβλημα ο Ρομπέρτο

18:30

59': Ο Ντομίνγκεζ αντικαθιστά τον Σέποβιτς για τη δεύτερη αλλαγή του Ολυμπιακού

18:28

57': Ωραία συνεργασία των παικτών του Ολυμπιακού, ο Σέποβιτς όμως άργησε να σουτάρει και έχασε την μπάλα

18:27

Υπό το βλέμμα του τεχνικού της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Ντέιβιντ Μόγιες γίνεται το παιχνίδι...

18:24

53': Ο Αραβίδης βρέθηκε σε επίκαιρη θέση και σούταρε, ο Ρομπέρτο έδιωξε σε κόρνερ

18:23

52': Ντεμπούτο για τον Ερνάν Πέρες με τη φανέλα του Ολυμπιακού, αντικατέστησε τον Ολαϊτάν

18:16

46': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, ο Κολοβός στη θέση του Λάζνικ

18:16

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου

18:01

Άνετο προβάδισμα για τον Ολυμπιακό με 2-0

18:01

45'+1: Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

18:01

45': Κίτρινη κάρτα στον Κάμπελ

17:52

37': Κίτρινη κάρτα για τον Πάνο

17:50

35΄: Ο Σαβιόλα βρήκε όμορφα τον Σέποβιτς, όμως ο Σέρβος δεν έκανε καλό κοντρόλ και ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε την μπάλα.

17:48

33': Ο Ολυμπιακός διατηρεί διαρκώς την μπάλα στα πόδια του, ψάχνοντας ένα ακόμη γκολ

17:40

25': Δυνατό σουτ του Χολέμπας από πλάγια θέση, ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε εύκολα

17:37

22': Σουτ στην κίνηση από τον Εντινγκά μετά από κόρνερ του Σάμαρη, η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ

17:33

Ο Κάμπελ έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Σέποβιτς με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι πετυχαίνει το 2-0

17:33

18': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

17:28

13': Κίτρινη κάρτα για τον Παναγιωτούδη

17:26

Ο Σάμαρης... πληγώνει την παλιά του ομάδα, καθώς σκοράρει με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ

17:26

11': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

17:23

8': Ο Ολυμπιακός έχει πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων από την αρχή του αγώνα και ψάχνει ένα γρήγορο γκολ

17:15

1': Έναρξη του αγώνα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Παπαδόπουλος, Μαρκάνο, Χολέμπας, Εντινγκά, Σάμαρης, Κάμπελ, Ολαϊτάν, Σαβιόλα, Σέποβιτς
Αναπ: Μέγερι, Παπάζογλου, Πελέ, Μασάντο, Ιμπαγάσα, Πέρες, Ντομίνγκεζ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Παπαδόπουλος, Αυλωνίτης, Κουλουχέρης, Πάνος, Ζαχαράκης, Παναγιωτούδης, Μητρόπουλος, Λάζνικ, Μπούζας, Αραβίδης, Γιάννου
Αναπ: Ανέστης, Κούρντι, Κολοβός, Σταυροθανασόπουλος, Ντούνης, Παντίδος, Κωτσαλάς
Διαιτητής: Τριτσώνης (Αθηνών), Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Βερρής (Λέσβου)