0
19:11

Λήξη της αναμέτρησης.

19:09

90'+4: Χάνει την ευκαιρία ο Πλατανιάς να ισοφαρίσει στο τέλος του ματς, αλλά από κοντά ο Τόρες δεν καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

19:05

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:04

89': Δυνατή εκτέλεση φάουλ Βλαχοδήμου, λίγο έξω από την εστία του Πανθρακικού.

18:59

84': Τελευταία αλλαγή και για τον Πανθρακικό. Ο Χασομέρης αντί του Ρομέου.

18:56

81': Δεύτερη αλλαγή (αναγκαστική) για τον Πανθρακικό. Ο Τριανταφύλλου αντί του Τζάνη.

18:49

74': Ο Πλατανιάς ολοκληρώνει τις αλλαγές του. Ο Τόρες αντί του Καζναφέρη.

18:46

Ατομική προσπάθεια Λαδάκη, που σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει και στον Φαΐσκα και καταλήγει στα δίχτυα του Γιωργαλλίδη.

18:45

70': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ!

18:44

Φτάσαμε στα μισά του δεύτερου μέρους, συνεχίζεται το κακό θέαμα, με τις δύο ομάδες να μη δημιουργούν φάσεις στις αντίπαλες εστίες.

18:41

67': Κίτρινη κάρτα στον Σαρακατσάνο.

18:40

66': Κίτρινη κάρτα στον Καζναφέρη.

18:39

64': Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Σιαλμάς κάνει την κεφαλιά πάνω από την εστία του Αθανασιάδη.

18:35

61': Ξαφνικό σουτ Ρομέου έξω από την περιοχή του Πλατανιά, λίγο έξω από την εστία του Γιωργαλλίδη.

18:30

55': Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μπαϊκαρά αντί του Μολίνα.

18:19

46': Σε δύο αλλαγές προχωρά ο Νίκος Αναστόπουλος με την έναρξη του β' μέρους. Ο Γουνδουλάκης παίρνει τη θέση του Κάταϊ και ο Μπέλιτς τη θέση του Δημήτρη.

18:19

Ξεκινά το β' ημίχρονο.

18:02

Λήξη α' ημιχρόνου 0-0, στο οποίο σαφώς ο Πανθρακικός ήταν καλύτερος έχοντας την κατοχή και το δοκάρι, χωρίς ωστόσο οι δύο ομάδες να έχουν προσφέρει καλό θέαμα.

17:58

42': Αδύναμο σουτ Κάταϊ έξω από την περιοχή, δεν ανησυχεί τον Αθανασιάδη, που πέφτει και μπλοκάρει.

17:46

30': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ! Σέντρα Ντιόγκο, ο Μολίνα μέσα στην περιοχή πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα φτάνει στον Ιγκόρ, που σουτάρει, αλλά τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Γιωργαλλίδη.

17:37

21': Σέντρα Ντιόγκο, ο Μολίνα με κεφαλιά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

17:37

21': Κίτρινη κάρτα στον Λαδάκη.

17:33

18': Εκτέλεση κόρνερ Μενδρινού, ο Φαΐσκα πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

17:30

Φτάσαμε στο 15', στα τελευταία λεπτά ο Πανθρακικός έχει ανεβάσει την απόδοσή του και πιέζει, ωστόσο χωρίς να έχει δημιουργήσει κάτι σημαντικό μπροστά από την εστία του Πλατανιά.

17:22

7': Σέντρα-σουτ Παπαγεωργίου, έξω από την εστία του Γιωργαλλίδη.

17:17

Έναρξη της αναμέτρησης.

17:13

Από την άλλη, ο Πλατανιάς, που βρίσκεται στα χαμηλά πατώματα της βαθμολογίας και συγκεκριμένα στη 15η θέση με 22 πόντους, μετά τη νίκη (2-1) επί του τον ΠΑΟΚ στα Χανιά την προηγούμενη αγωνιστική, θέλει να συνεχίσει στις επιτυχίες για να πάρει μεγάλη βαθμολογική ανάσα.

17:11

Οι γηπεδούχοι, που βρίσκονται στην 6η θέση με 31 βαθμούς, 8 πίσω από τον Αστέρα Τρίπολης και τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη, θέλουν να συνεχίσουν τις καλές εμφανίσεις και να κατακτήσουν το τρίποντο.

17:10

Καλησπέρα σας, σε λίγο ο Πανθρακικός φιλοξενεί στην Κομοτηνή τον Πλατανιά.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Σαρακατσάνος, Ντιόγκο, Λαδάκης, Τζάνης, Εμπό, Μολίνα, Ρομέου, Μπεν Σαμπάτ, Ιγκόρ.
Αναπ: Μαμούτ, Καθάριος, Τριανταφύλλου, Χασομέρης, Μπαϊκαρά, Μακρυδημήτρης, Ζδράβος-Ρίζος.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Γιωργαλλίδης, Ινκούμ, Φερνάντες, Φαΐσκα, Δημήτρης, Αγκιλέρα, Καζναφέρης, Μενδρινός, Σιαλμάς, Κάταϊ, Βλαχοδήμος.
Αναπ: Περιστερίδης, Μπέλιτς, Τόρες, Γουνδουλάκης, Γιαχία, Ντεντάκης, Σούκιας.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αλέξανδρος Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας), με βοηθούς τους Αλεξέα (Μεσσηνίας), Σταθόπουλο (Ηλείας) και 4ο τον Στυλιαρά (Αιτωλοακαρνανίας).