0
17:49

Τελικό στο Αλκαζάρ, στο 0-0 οι δύο ομάδες

17:49

90'+3: Κάρτα στον Βενέτη

17:48

90'+2: Ευκαιρία και για την Κέρκυρα με σουτ του Σουάνη, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς

17:47

90'+1: Κάρτα στον Αντρέ

17:46

90': Ευκαιρία για τον Τίρναβο! Μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Σαχινίδη που πλασάρει άουτ!

17:45

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

17:40

84': Σουτ του Αντρέ, ο Βρονταράς με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει

17:38

83': Αλλαγή και για την Κέρκυρα. Έξω ο Ανδρεόπουλος, μέσα ο Καραγιαννίδης

17:37

81': Αλλαγή για τον Τίρναβο. Εκτός περνά ο Κανούλας μέσα ο Σαχινίδης

17:37

81': Κάρτα στον Πρίφτη για καθυστέρηση

17:35

Τελευταίο δεκάλεπτο στο Αλκαζάρ, καλός ρυθμός στο ματς, ψάχνουν το γκολ και οι δύο ομάδες

17:31

75': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στην θέση του Μπέριαν περνά ο Γυφτοκώστας

17:30

74': Καλή στιγμή για τον Τίρναβο. Γύρισμα του Αντρέ στον Κανούλα, αυτός παίρνει την κεφαλιά, απομακρύνουν οι αμυντικοί της Κέρκυρας

17:25

69': Κάρτα στον Κανούλα

17:24

Καλή στιγμή για την Κέρκυρα

17:24

68': Δυνατό σουτ του Σίκιμιτς, ψηλά η μπάλα

17:22

66':Αλλαγή κάνει και ο Τίρναβος. Μέσα ο Ντος Σάντος, έξω ο Τσούκαλος

17:22

66': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στην θέση του Ζορμπά ο Σίκιμιτς

17:15

59': Στην αντεπίθεση ο Τίρναβος χάνει μοναδική ευκαιρία με τον Γεωργίου ο οποίος φάτσα με τον Βρονταρά αστοχεί!

17:15

Περνά ανεκμετάλλευτο

17:14

59': Φάση διαρκείας στα καρέ του Τιρνάβου, κεφαλιά του Σουάνη, κόρνερ κερδίζει η Κέρκυρα

17:12

Καλύτερος ο ρυθμός στην επανάληψη

17:12

56': Δοκιμάζει τα πόδια του ο Τσούκαλος αλλά δεν βρίσκει στόχο

17:09

53': Καλό σουτ του Καραδέμητρου, ο Πρίφτης μπλοκάρει σταθερά

17:02

47': Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Σουτ του Μπέριαν η μπάλα λίγο άουτ

17:01

Να θυμίσουμε, Τίρναβος και Κέρκυρα έμειναν στο 0-0 στο πρώτο μέρος

17:01

46': Ξεκινά το δεύτερο μέρος στο Αλκαζάρ

16:45

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

16:44

44': Σουτ του Γεωργίου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά η μπαλα

16:41

Πολλά λάθη από τις δύο ομάδες

16:41

41': Με πάσα εκτελέστηκε, χάνει την μπάλα ο Σουάνης

16:40

Κόρνερ για την Κέρκυρα

16:36

Τελευταίο δεκάλεπτο στο Αλκαζάρ, ο ρυθμός έχει πέσει, πάντα στο 0-0 Τίρναβος και Κέρκυρα

16:34

ΖΑΚΥΝΘΟΣ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 2-0, (67΄) δεύτερη κάρτα στον Λυσίτσα, ο οποίος έπιασε την μπάλα με το χέρι. Με 10 παίκτες η Αναγέννηση

16:31

32': Κάρτα στον Ανδρεόπουλο για την Κέρκυρα

16:28

ΖΑΚΥΝΘΟΣ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σκαθαρούδη

16:27

60': ΓΚΟΛ η Ζάκυνθος

16:25

Απειλεί ο Τίρναβος που εξακολουθεί να είναι καλύτερος

16:25

25': Ωραίο σουτ του Κανούλα, ο Βρονταράς σταθερά

16:24

ΖΑΚΥΝΘΟΣ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 1-0 με προβολή του Σολφερίνο

16:23

56': ΓΚΟΛ η Ζάκυνθος

16:23

Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για την Κέρκυρα

16:23

23': Σουτ του Ζορμπά, η μπάλα στην αγκαλιά του Πρίφτη

16:20

- ΖΑΚΥΝΘΟΣ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 0-0 (55') Μουρμούρα στην κερκίδα για την εικόνα που δείχνει η Ζάκυνθος

16:18

Έχουμε συμπληρώσει το πρώτο τέταρτο στο Αλκαζάρ, ο Τίρναβος είναι καλύτερος, σε παθητικό ρόλο η Κέρκυρα

16:12

12': Αναγκαστική αλλαγή για τον Τίρναβο. Στην θέση του Τέλλου ο Σιάτρας

16:10

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο ΖΑΚΥΝΘΟΣ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 0-0 (46')

16:07

8': Ευκαιρία για τον Τίρναβο. Η μπάλα φτάνει στον Κανούλα, αυτός γλιστρά, σηκώνεται, πιάνει ένα αδύναμο σουτ αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον Βρονταρά

16:05

6': Ωραίο σουτ του Γεωργίου με το αριστερό έξω από την μεγάλη περιοχή, δεν βρίσκει ωστόσο στόχο

16:03

Στην συνέχεια της φάσης, ο Αντρέ πιάνει ένα σουτ, η μπάλα άουτ

16:02

4': Ο Αντρέ εκτελεί, οι αμυντικοί απομακρύνουν

16:02

Κόρνερ για τον Τίρναβο

16:01

Πρώτη καλή στιγμή για τον Τίρναβο με παράλληλο γύρισμα του Γεωργίου

15:59

1': Σέντρα στην αναμέτρηση

15:58

Όλα έτοιμα για την σέντρα

15:58

Τσουχτερό το κρύο στην Λάρισα, λίγος κόσμος στις εξέδρες του Αλκαζάρ

15:56

Σε περίπου πέντε λεπτά έχουμε σέντρα και στο Αλκαζάρ, στην αναμέτρηση του Τιρναβου με την Κέρκυρα

15:46

40': Το 0-0 παραμένει, με την Ζάκυνθο να έχει μια φλύαρη πρωτοβουλία των κινήσεων

15:39

Στο άλλο ματς, μισή ώρα, ΖΑΚΥΝΘΟΣ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 0-0

15:39

Ο Μπουντόπουλος έπιασε το σουτ ο Πίτκας απέκρουσε αρχικά και στην επαναφορά ο Πάγκαλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

15:33

ΧΑΝΙΑ - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 1-1

15:32

75': ΓΚΟΛ τα Χανιά!

15:29

ΧΑΝΙΑ - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 0-1, σκόρερ ο Κυριάκος με απευθείας εκτέλεση φάουλ

15:29

71': ΓΚΟΛ ο Πανηλειακός!

15:22

Καλύτερη πάντως η Ζάκυνθος, πιέζει την Αναγέννηση στο μισό γήπεδο

15:20

- Πρώτο τέταρτο στο ΖΑΚΥΝΘΟΣ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ, πάντα στο 0-0

15:19

ΧΑΝΙΑ - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 0-0, δοκάρι για τον ΑΟ χανιά μετά από κεφαλιά του Πάγκαλου (59')

15:08

200 φίλαθλοι περίπου στις κερκίδες του Δημοτικού Σταδίου, συνεχής βροχόπτωση και στην Ζάκυνθο

15:08

1΄: Άρχισε και το ματς ΖΑΚΥΝΘΟΣ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 0-0

15:04

46': Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινά στα Περιβόλια: ΧΑΝΙΑ - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 0-0

14:56

ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Ξενοδόχοφ, Οικονόμου, Σολφερίνο, Στασινόπουλος, Χατζησάββας, Φωτιάς, Τορεσάνι, Μπίρης,Όττα, Σκαθαρούδης, Αποστόλου.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Χατζηλλάρι, Λαμπάκης, Χατζόγλου, Καρτάλ, Λυσίτσας, Σιδηρόπουλος Σάρρος, Χατζηστεφάνου, Παλάσκας, Τσιάμης, Καραογλανίδης.

14:30

Μισάωρο στα Περιβόλια, δεν έχει αλλάξει κάτι, - ΧΑΝΙΑ - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 0-0 (30')

14:12

- ΧΑΝΙΑ - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 0-0 (11')

14:06

Σε χειμερινές συνθήκες (κρύο και βροχή) το ματς στα Χανιά, ενώ στα Περιβόλια βρίσκονται περίπου 600 φίλαθλοι

14:03

ΧΑΝΙΑ: Θεοδωρόπουλος, Χατζηισαΐας, Παπατζίκος, Παγώνης, Ζντράβκοβιτς, Γκούμας, Πότσι, Τσάτσος, Μπουντόπουλος, Βασιλόγιαννης, Πάγκαλος.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ: Πίτκας, Γαλανόπουλος, Κοτσώνης, Κωνσταντινίδης, Κυριάκος, Φλίγκος, Βοσκόπουλος, Λαμπρόπουλος, Πόνσε, Ολίσε, Μπιτάνγκ.

14:03

Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...

14:01

1': Ξεκίνησε το ματς στην Κρήτη: ΧΑΝΙΑ - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 0-0

13:39

Ζάκυνθος - Αναγέννηση Γιαννιτσών:
Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)
Βοηθοί: Μπετσόγλου (Κορινθίας), Παπανικολάου (Κορινθίας)
4ος: Κωνσταντάκης (Αχαΐας)

13:39

Χανιά - Πανηλειακός:
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
4ος: Ζαχαριουδάκης (Ηρακλείου)

13:38

Να θυμίσουμε πως η αναμέτρηση Τίρναβος - Κέρκυρα που θα διεξαχθεί στο Αλκαζάρ, ξεκινά στις 16.00

13:37

To a-sports.gr θα σας ενημερώνει για την εξέλιξη του σκορ τόσο στην αναμέτρηση Χανιά – Πανηλειακός που ξεκινά στις 14.00, όσο και στο ματς Ζάκυνθος – Γιαννιτσά (σέντρα στις 15.00).

ΤΙΡΝΑΒΟΣ
Πρίφτης, Σκούπρας, Κουρτσετσιώτης, Καραμανλής, Τέλλος, Ντατίδης, Τσούκαλος, Αντρέ, Ιβανίδης, Γεωργίου, Κανούλας.
ΚΕΡΚΥΡΑ
Βρονταράς, Βενέτης, Ζορμπάς, Σουάνης, Καραδέμητρος, Γκόμες, Μπεριάν, Ραπτάκης, Μπαλντοβαλίεφ, Ανδρεόπουλος, Κουτσόπουλος.
Διαιτητής: Γκράνας (Ξάνθης). Βοηθοί: Χατζημωυσιάδης (Ξάνθης), Εμπλιούκ (Ξάνθης). 4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)