Προδόθηκε από τα απίστευτα λάθη του Κάριους η Λίβερπουλ, της στοίχισε βέβαια και ο τραυματισμός του Σαλάχ.

Το 4ο Τσάμπιονς Λιγκ στα 5 τελευταία χρόνια για τη «βασίλισσα». Πραγματική κυρίαρχος στο θεσμό η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν.

23:38

Η Ρεάλ Μαδρίτης είναι πρωταθλήτρια Ευρώπης για 13η φορά στην ιστορία της και για 3η συνεχόμενη χρονιά.

23:38

90'+3: Τέλος του τελικού, 3-1.

23:37

90'+3: Την ώρα που ο Ρονάλντο ήταν κοντά στο να πετύχει το 4-1 ένας οπαδός μπήκε στον αγωνιστικό χώρο...

23:35

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:33

89': Ασένσιο αντί Μπενζεμά, τρίτη αλλαγή για τη Ρεάλ.

23:28

Ο Μπέιλ σουτάρει από μακριά και ο Κάριους... χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του... Δεύτερο δώρο του Γερμανού γκολκίπερ στη Ρεάλ και 3-1.

23:28

83': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

23:27

83': Τσαν αντί Μίλνερ, δεύτερη αλλαγή για τη Λίβερπουλ.

23:27

83': Κίτρινη στον Μανέ για φάουλ στον Ράμος.

23:26

82': Ο Μπέιλ κάνει θαυμάσια σέντρα από δεξιά με εξωτερικό φάλτσο, ο Κάριους αυτή τη φορά θα αντιδράσει αποτελεσματικά στο εν κινήσει σουτ του Μπενζεμά.

23:24

80': Περισσότερες δυνάμεις δείχνει να έχει η Ρεάλ, βγάζει κούραση η Λίβερπουλ.

23:18

74': Ο Ρονάλντο σε πλεονεκτική θέση για το 3-1, σωτήρια η κόντρα που βάζει ο Ρόμπερτσον και κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:17

73': Σουτ του Φιρμίνο από πλάγια δεξιά, μπλοκάρει ο Νάβας. Σε πρώτο χρόνο υπήρξαν κάποιες διαμαρτυρίες για χέρι του Καζεμίρο, ήταν κολλημένο, δεν υπάρχει παράβαση.

23:14

70': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! Σουτ του Μανέ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα στο δεξί δοκάρι.

23:13

69': Κόρνερ παραχωρεί ο Ράμος προ του Μανέ, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Μίλνερ.

23:08

Γκολάρα από τον Μπέιλ! Ο Μαρσέλο σεντράρει από αριστερά, ο Μπέιλ πιάνει ανάποδο ψαλίδι εντός περιοχής, ο Κάριους δεν μπορεί να αντιδράσει, όντας εκτός θέσης, και 2-1.

23:08

64': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

23:06

61': Μπέιλ αντί Ίσκο, δεύτερη αλλαγή για τη Ρεάλ.

23:05

61': Ο Ίσκο γυρίζει ωραία το σώμα του και σουτάρει από τη μικρή περιοχή, ο Κάριους διώχνει σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:01

Ο Μίλνερ εκτελεί από δεξιά, ο Λόβρεν πιάνει την κεφαλιά και ο Μανέ με προβολή προλαβαίνει την έξοδο του Νάβας για το 1-1.

22:59

55': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

22:59

55': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ παραχωρεί ο Βαράν.

22:56

Απίστευτη γκάφα του Κάριους!!! Πάει να δώσει την μπάλα με τα χέρια στον Λόβρεν, αλλά σημαδεύει τον Μπενζεμά, που κάνει την προβολή και από την κόντρα ο Γάλλος ανοίγει το σκορ, 1-0.

22:55

51': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

22:52

48': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΡΕΑΛ! Από λάθος του Λαλάνα ο Ίσκο πλασάρει εντός περιοχής, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

22:50

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, χωρίς νέες αλλαγές οι δύο ομάδες.