0
24:38

Καλή σας νύχτα από το a-sports.gr

24:37

Η Μαρσέιγ χάνει με 2-1 αλλά προκρίνεται στον τελικό του Γιουρόπα Λιγκ όπου την περιμένει η Ατλέτικο.

24:37

Τέλος του ημιτελικού

24:35

Δύο λεπτά καθυστερήσεις

24:31

Σκόρερ ο Ρολάντο με σουτ στην κίνηση μετά από κόρνερ του Παγιέ και μειώνει σε 2-1. Οι Γάλλοι αγκαλιά με την πρόκριση στον τελικό.

24:30

117': ΓΚΟΛ η Μαρσέιγ.

24:29

Πέντε λεπτά ακόμα

24:24

Τα πέναλτι απέχουν 10 λεπτά

24:20

Ξεκινά στο καπάκι το δεύτερο μέρος της παράτασης.

24:18

Λήγει το πρώτο ημίχρονο της παράτασης. Πάντα στο 2-0 η Σάλτσμπουργκ.

24:06

Έχει ξεκινήσει η παράταση στο Σάλτσμπουργκ - Μαρσέιγ, παραμένει το 2-0.

23:58

Η Ατλέτικο Μαδρίτης παίρνει τη νίκη με 1-0 επί της Άρσεναλ και προκρίνεται στον τελικό του Γιουρόπα Λιγκ για τρίτη φορά τα τελευταία οκτώ χρόνια.

23:57

Τέλος στο ματς.

23:56

Λήξη της κανονικής διάρκειας στο Σάλτσμπουργκ - Μαρσέιγ, 2-0 και οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στην παράταση.

23:55

90+3': Αλλαγή για την Ατλέτικο. Έξω ο Πάρτεϊ, μέσα ο Σάβιτς.

23:54

Πιέζει η Άρσεναλ.

23:54

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:52

88': Ευκαιρία για την Ατλέτικο. Λάθος του Τσέιμπερς, ο Τόρες επωφελείται, σουτάρει αλλά ο Οσπίνα αποκρούει εντυπωσιακά.

23:51

88': Κόρνερ για την Ατλέτικο από αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

23:48

Είναι η τελευταία εμφάνισή του «Ελ Νίνιο» σε εντός έδρας ευρωπαϊκό αγώνα της Ατλέτικο.

23:46

83': Αλλαγή για την Ατλέτικο. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Ντιέγκο Κόστα που παραχωρεί τη θέση του στον Τόρες.

23:45

Διακοπή στο ματς, προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες στον Ντιέγκο Κόστα που ζήτησε αλλαγή.

23:44

81': Σουτ εκτός περιοχής του Ντιέγκο Κόστα, μπλοκάρει ο Οσπίνα.

23:41

78': Από μία κίτρινη κάρτα σε Μουστάφι και Ντιέγκο Κόστα.

23:40

Ρήξη αχίλλειου τένοντα είναι η διάγνωση για τον Κοσιελνί, θα μείνει εκτός αγωνιστικής δράσης για έξι μήνες και φυσικά χάνει το Μουντιάλ. Κρίμα...

23:38

Το ματς παρακολουθεί από τα επίσημα και ο σούπερ σταρ του τένις Ράφαελ Ναδάλ.

23:37

74': Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Βιτόλο αφήνει τη θέση του στον Κορέα.

23:37

Δοκάρι για τη Μαρσέιγ με τον Τοβέν στο 73'.

23:35

72': Ευκαιρία για την Άρσεναλ. Γεμάτο σουτ του Μικχταριάν από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:34

71': Κόρνερ για την Άρσεναλ, εκτελείται από αριστερά, απομακρύνει η άμυνα.

23:34

71': Κίτρινη κάρτα στον Σαούλ.

23:33

70': Κόρνερ για την Ατλέτικο από αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:32

68': Αλλαγή για την Άρσεναλ. Έξω ο Γουίλσιρ, μέσα ο Μικχταριάν.

23:30

67': Ευκαιρία για την Ατλέτικο. Υπέροχη ενέργεια και πάσα του Ντιέγκο Κόστα στον Γκριεζμάν, ο οποίος σουτάρει από θέση βολής, αλλά η μπάλα κοντράρει και μπλοκάρεται από τον Όμπλακ.

23:29

Ο Σλάγκερ στο 65' κάνει το 2-0 για τη Σάλτσμπουργκ κόντρα στη Μαρσέιγ. Αν μείνει αυτό το σκορ το ματς θα πάει στην παράταση.

23:26

63': Ευκαιρία για την Άρσεναλ. Συρτό σουτ του Τσάκα, πέφτει στη γωνιά του και αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ ο Όμπλακ. Κεφαλιά του Μουστάφι μετά το κόρνερ, άουτ.

23:25

61': Οφσάιντ ο Οζίλ, σωστή υπόδειξη.

23:23

60': Ευκαιρία για την Ατλέτικο. Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Γκριεζμάν, λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Οσπίνα η μπάλα.

23:22

58': Κίτρινη κάρτα στον Μονρεάλ για φάουλ στον Γκριεζμάν. Σε πολύ καλή θέση το φάουλ.

23:21

57': Κόρνερ για την Άρσεναλ από αριστερά, χωρίς αποτέλεσμα.

23:19

Ανοίγει το σκορ η Σάλτσμπουργκ στο 53' με τον Χαϊντάρα. 1-0 τη Μαρσέιγ.

23:16

52': Ευκαιρία για την Άρσεναλ. Στραβοκλωτσιά του Γουίλσιρ μέσα στην περιοχή, ο Ράμσεϊ γίνεται αποδέκτης της μπάλας αλλά κάνει κακό σουτ και αστοχεί.

23:15

52': Κίτρινη κάρτα στον Γκάμπι.

23:14

51': Σουτ από τον Κόκε έξω από την περιοχή, πολύ άουτ.

23:12

48': Κόρνερ για την Ατλέτικο από αριστερά. Εκτελεί ο Γκριεζμάν, κεφαλιά του Ντιέγκο Κόστα, δεν ανυσυχεί ο Οσπίνα που μπλοκάρει με άνεση.

23:08

Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο σε Μαδρίτη και Σάλτσμπουργκ.

22:56

Ημίχρονο και στην Αυστρία. Σάλτσμπουργκ και Μαρσέιγ στο 0-0.

22:55

Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Η Ατλέτικο Μαδρίτης προηγείται με 1-0 της Άρσεναλ, χάρις στο γκολ του Ντιέγκο Κόστα στις καθυστερήσεις του.

22:52

45+2': ΓΚΟΛ για την ΑΤΛΕΤΙΚΟ! Εξαιρετική διαγώνια πάσα του Γκριεζμάν στον Ντιέγκο Κόστα, ο οποίος αντέχει στο μαρκάρισμα του Μπεγερίν μπαίνει στην περιοχή και με σουτ εκτελεί τον Οσπίνα για το 1-0.

22:51

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο.

22:50

45'+1: Κόρνερ για την Ατλέτικο από αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:48

Δεν έχει αλλάξει κάτι στην Αυστρία, πάντα στο 0-0 Σάλτσμπουργκ και Μαρσέιγ.

22:47

42: Κίτρινη κάρτα στον Γουίλσιρ.

22:43

38': Ευκαιρία για την Ατλέτικο. Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Κόκε από δεξιά, που βρίσκει τον Γκριεζμάν, με τον Γάλλο να γυρίζει, έχοντας πλάτη στο τέρμα, να σουτάρει και να αστοχεί για λίγο.

22:42

37': Ευκαιρία για την Ατλέτικο. Φαλτσαριστό σουτ του Κόκε, έξω από την περιοχή και δεξιά, λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Οσπίνα η μπάλα. Πριν η μπάλα φτάσει στον παίκτη της Ατλέτικο, έχει προηγηθεί χέρι του Χιμένες που δεν δόθηκε.

22:40

Κακό παιχνίδι, με πολλά τα λάθη εκατέρωθεν...

22:36

31': Κόρνερ για την Ατλέτικο από αριστερά, επιθετικό φάουλ του Γοδίν.

22:33

28': Ευκαιρία για την Άρσεναλ. Ο Λακαζέτ βρίσκεται σε θέση βολής μέσα στην περιοχή αλλά καθυστερεί να πλασάρει. Στην εξέλιξη της φάσης ούτε ο Οζίλ μπορεί να απειλήσει, με την άμυνα της Ατλέτικο να απομακρύνει.

22:29

Αιμορραγεί στο κεφάλι ο Γκριεζμάν, δεν το έχει πάρει χαμπάρι ο Ρόκι.

22:26

Παραμένει το 0-0 και στο Σάλτσμπουργκ - Μαρσέιγ.

22:21

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά στη Μαδρίτη, με την Άρσεναλ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

22:17

Ξεκινάει ξανά το παιχνίδι.

22:16

12': Αλλαγή για την Άρσεναλ. Ο Τσέιμπερς παίρνει τη θέση του Κοσιελνί.

22:16

Βγαίνει εκτός πάνω στο φορείο ο Κοσιελνί και καταχειροκροτείται.

22:15

Μπαίνει το φορείο στον αγωνιστικό χώρο.

22:13

7': Διακοπή στο παιχνίδι. Έχει πέσει στο έδαφος και σφαδάζει ο Κοσιελνί. Στραβοπάτησε ο Γάλλος, που δεν μπορεί να συνεχίσει και θα γίνει αλλαγή.

22:12

6': Ευκαιρία για την Ατλέτικο. Ο Ντιέγκο Κόστα κερδίζει Μονρεάλ και Κοσιελνί, μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, προτιμά να πλασάρει αντί να πασάρει και αστοχεί.

22:10

5': Κόρνερ για την Άρσεναλ, εκτελείται από αριστερά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

22:06

2': Κόρνερ για την Ατλέτικο από αριστερά, επιθετικό φάουλ ο Χιμένες.

22:06

Έχει ξεκινήσει και το Σάλτσμπουργκ - Μαρσέιγ.

22:04

22:01

Εκτός 18άδας της Άρσεναλ ο Μαυροπάνος.

21:59

Τώρα γίνεται η επίσημη είσοδος του διαιτητικού τιμ και των παικτών των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

21:59

67.000 θεατές έχουν γεμίσει το «Μετροπολιτάνο». Περίπου 3.000 εξ αυτών είναι φίλοι της Άρσεναλ.

21:58

Αυτό είναι το 250ο παιχνίδι του Αρσέν Βενγκέρ σε ευρωπαϊκή διοργάνωση.

21:53

Ο Ντιέγκο Σιμεόνε δεν θα βρίσκεται στον πάγκο της Ατλέτικο καθώς είχε αποβληθεί στο πρώτο ματς.

21:50

ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ: Βάλκε, Χαϊντάρα, Τσαλέτα-Τσαρ, Σαμασέκου, Νταμπούρ, Μπερίσα, Αντρέ Ραμάγιο, Ούλμερ, Γκούλμπραντσεν, Λάινερ, Σλάγκερ

ΜΑΡΣΕΪΓ: Πελέ, Οκάμπος, Σανσόν, Παγιέ, Σαρ, Αμαβί, Λουίζ Γκουστάβο, Ραμί, Τοβέν, Λοπέζ, Ζερμέν

21:50

Στην αντίπερα όχθη, ο Αρσέν Βενγκέρ δεν υπολογίζει στους τραυματίες Καθόρλα και Ελνένι.

21:48

Η Ατλέτικο θα παραταχθεί χωρίς τον τιμωρημένο Βρσάλικο, που αποβλήθηκε στο Λονδίνο, ενώ νοκ άουτ έχει τεθεί ο Χουανφράν. Αντίθετα, διαθέσιμος είναι ξανά ο Φιλίπε Λουίς, έχοντας ξεπεράσει σε χρόνο - ρεκόρ τον τραυματισμό του.

21:47

Στο άλλο ματς της βραδιάς, η Σάλτσμπουργκ υποδέχεται τη Μαρσέιγ και καλείται να ανατρέψει το εις βάρος της 2-0 στη Μασσαλία.

21:46

Καλησπέρα σας, ο αγώνας ρεβάνς, για τα ημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ, ανάμεσα σε Ατλέτικο Μαδρίτης και Άρσεναλ ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Όμπλακ, Πάρτεϊ, Χιμένες, Γοδίν, Λούκας Ερνάντες, Γκάμπι, Κόκε, Βιτόλο, Σαούλ, Γκριεζμάν, Ντιέγκο Κόστα
Αναπ: Βέρνερ, Κορέα, Γκαμεϊρό, Φιλίπε Λουίς, Ολάμπε, Σάβιτς, Τόρες