-
2
23:41

23:39

Μόνο χειροκρότημα αξίζει στη Ρόμα, που πάλεψε έως το τελευταίο δευτερόλεπτο για να στείλει το ματς στην παράταση.

23:38

Αντίπαλος στον τελικό της 26ης Μαΐου στο Κίεβο η Ρεάλ Μαδρίτης και οι δυο τους θα συναντηθούν για πρώτη φορά μετά το 1981, η Λίβερπουλ είχε νικήσει τότε με 1-0.

23:37

Η Λίβερπουλ χάνει για πρώτη φορά στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ, αλλά η ήττα είναι γλυκιά, καθώς προκρίθηκε στον τελικό για πρώτη φορά μετά το 2007.

23:37

90'+4: Λήξη του αγώνα, 4-2.

23:37

90'+4: ΓΚΟΛ για τη ΡΟΜΑ! Ο Ναϊνγκολάν ευστοχεί από την άσπρη βούλα και 4-2.

23:36

90'+3: ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΡΟΜΑ! Χέρι του Κλάβαν μετά από προσπάθεια του Ουντέρ.

23:35

90'+2: Κλάιν αντί Αλεξάντερ-Άρνολντ, τρίτη αλλαγή για τη Λίβερπουλ.

23:33

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:30

87': Σολάνκε αντί Φιρμίνο, δεύτερη αλλαγή για τη Λίβερπουλ.

23:29

Εντελώς αφύλακτος ο Ναϊνγκολάν εκτός περιοχής, σουτάρει, η μπάλα στο δεξί δοκάρι και στα δίχτυα, 3-2.

23:29

86': ΓΚΟΛ για τη ΡΟΜΑ!

23:27

84': Από μία κίτρινη σε Ρόμπερτσον και Μανωλά.

23:25

83': Κλάβαν αντί Μανέ, πρώτη αλλαγή για τη Λίβερπουλ.

23:24

81': Πλασέ του Τζέκο, αποκρούει ο Κάριους.

23:23

80': Σουτ του Τζέκο με τη μία μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ναϊνγκολάν, η μπάλα άουτ.

23:22

79': Εμφανώς κουρασμένη η Λίβερπουλ, ο Κλοπ δεν έχει κάνει παραδόξως καμία αλλαγή ακόμη.

23:21

78': Σουτ του Σικ, άουτ.

23:19

76': Κίτρινη στον Φλορέντσι για φάουλ στον Μανέ.

23:18

75': Τρίτη αλλαγή για τη Ρόμα, Αντονούτσι αντί Ελ Σααραουί.

23:14

71': Σουτ του Γκοναλόν, πολύ άστοχο...

23:12

69': Γκοναλόν αντί Ντε Ρόσι, δεύτερη αλλαγή για τη Ρόμα.

23:12

69': Διαγώνιο σουτ του Φιρμίνο από δεξιά της περιοχής, διώχνει με τα πόδια ο Άλισον Μπέκερ.

23:11

68': Σουτ στην κίνηση του Τζέκο από το ύψος του πέναλτι, ψηλά άουτ η μπάλα.

23:09

66': Ωραία κίνηση του Τζέκο και σουτ εντός περιοχής, σε μια άμυνα της Λίβερπουλ που πελαγοδρομεί, η μπάλα λίγο άουτ.

23:06

63': Δεν δίνεται πέναλτι για τη Ρόμα σε καθαρό χέρι του Αλεξάντερ-Άρνολντ ύστερα από κοντινό σουτ του Ελ Σααραουί.

23:03

60': Προβολή στην κίνηση του Ουντέρ μετά από μπαλιά του Ντε Ρόσι, έχοντας βγει στην πλάτη της άμυνας της Λίβερπουλ, ο Κάριους μπλοκάρει.

22:59

56': Εκτελεί φάουλ ο Κολάροφ από αριστερά, κεφαλιά υπό πίεση του Τζέκο, ψηλά άουτ η μπάλα.

22:56

53': Τσενγκίζ Ουντέρ αντί Πελεγκρίνι, πρώτη αλλαγή για τη Ρόμα.

22:55

Ο Ελ Σααραουί κάνει το σουτ από αριστερά, αφού ο Αλεξάντερ-Άρνολντ έχει χάσει τη φάση, ο Κάριους διώχνει και στην επαναφορά ο Τζέκο από κοντά γράφει το 2-2.

22:55

52': ΓΚΟΛ για τη ΡΟΜΑ!

22:52

49': Ορθή υπόδειξη οφσάιντ στον Τζέκο, που ανατρέπεται στη συνέχεια από τον Κάριους, έχει σταματήσει η φάση έγκαιρα.

22:51

48': Εκτελεί ο Πελεγκρίνι, κεφαλιά του Σικ, μπλοκάρει ο Κάριους.

22:50

47': Κόρνερ για τη Ρόμα παραχωρεί ο Φαν Ντάικ.

22:49

47': Ορθή υπόδειξη οφσάιντ στον Σαλάχ.

22:48

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.