2
23:37

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

23:36

Η Λίβερπουλ κάνει ένα μεγάλο βήμα για τον τελικό του Κιέβου, συντρίβοντας με 5-2 τη Ρόμα.

23:36

Τέλος του ματς.

23:34

90+3': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Ο Κλάβαν στη θέση του Φιρμίνιο.

23:33

23:32

90': Κόρνερ για τη Ρόμα, χωρίς τύχη.

23:29

88' Κίτρινη κάρτα στον Φάσιο.

23:29

86': Κίτρινη κάρτα στον Χέντερσον.

23:28

86': Σουτ του Τζέκο, η μπάλα παίρνει φάλτσα και καταλήγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:27

85': ΓΚΟΛ για τη ΡΟΜΑ! Υπέροχη εκτέλεση του Περότι ψηλά και δεξιά και 5-2!

23:26

85': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΡΟΜΑ! Σουτ του Ναϊνγκολάν, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Μίλνερ. Σωστή υπόδειξη.

23:25

83': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:23

81': ΓΚΟΛ για τη ΡΟΜΑ! Ο Ναϊνγκολάν βρίσκει με ωραία μπαλιά από το κέντρο τον Τζέκο, ο οποίος κατεβάζει τη μπάλα και με δυνατό σουτ εντός περιοχής μειώνει σε 5-1.

23:22

Συμπληρώθηκαν 80 λεπτά στο Άνφιλντ.

23:20

78': Οφσάιντ ο Περότι, σωστή υπόδειξη.

23:16

75': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ, Έξω ο Σαλάχ, μέσα ο Ινγκς.

23:16

74': Κίτρινη κάρτα στον Λόβρεν.

23:15

73': Ευκαιρία για τη Ρόμα. Σέντρα Περότι από αριστερά, κεφαλιά του Σικ πάνω στον Κάριους.

23:10

69': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! Εκτελεί κόρνερ ο Σαλάχ από δεξιά, ο Φιρμίνιο πιάνει την κεφαλιά και... 5-0!

23:06

67': Διπλή αλλαγή για τη Ρόμα. Γκοναλόν αντί Ντε Ρόσι και Περότι αντί Ζουάν Ζεζούς.

23:05

63: Κόρνερ για τη Ρόμα, δεν αποφέρει κάτι.

23:03

61': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! Ο Σαλάχ μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, αδειάζει με προσποίηση τον Ζουάν Ζεζούς, δίνει πάσα πάρε - βάλε στον Φιρμίνιο που σκοράρει για το 4-0.

23:01

60': Αναμπουμπούλα στην περιοχή της Ρόμα, ο Ρόμπερτσον σουτάρει πάνω στα σώματα.

22:57

56': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! Ο Σαλάχ βγαίνει από δεξιά, σπάζοντας το οφσάιντ, γυρίζει στον Μανέ, ο οποίος ολομόναχος πλασάρει τον Άλισον για το 3-0.

22:56

55': Σε θέση οφσάιντ ο Μανέ, ήταν εκτεθειμένος ο Σενεγαλέζος.

22:56

Κυκλοφορεί τη μπάλα η Ρόμα, αλλά δεν μπορεί να βρει χώρους.

22:53

50': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα δεξιά, διώχνει ο Ντε Ρόσι.

22:50

Εκτελεί ο Αλεξάντερ - Άρνολντ, στο τείχος.

22:48

48': Φάουλ για τη Λίβερπουλ σε χέρι του Στρούτμαν, σε καλό σημείο, στην ευθεία του τέρματος.

22:47

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

22:45

Αλλαγή για τη Ρόμα. Ο Σικ παίρνει τη θεση του Τζενγίζ Ιντέρ.

22:36

Ήταν να μην πάρει φόρα η Λίβερπουλ... Μετά το δοκάρι της Ρόμα ξύπνησε, βγήκε μπροστά, έσπασε τα άλατα του κέντρου των Ιταλών και δικαίως βρίσκεται με δύο τέρματα μπροστά έχοντας και ένα δοκάρι. Για τον Σαλάχ τι να πει κανείς; Αρχικά τον έκλεισαν καλά οι Ρωμαίοι, αλλά στη συνέχεια τους εξέθεσε! Ωραία μπάλα στο Άνφιλντ.

22:32

Λήξη α΄ημιχρόνου, Λίβερπουλ - Ρόμα στο 2-0 στου δρόμου τα μισά.

22:32

Καθυστερήσεις, δύο λεπτών για την ανάπαυλα...

22:30

Ο Φιρμίνιο ανοίγει στον Σαλάχ, καταμέτωπο επίθεση από τον Αιγύπτιο, που μπαίνει στην περιοχή, τετ α τετ με τον Άλισον, που κάνει την έξοδο, πλασέ και στα δίχτυα, 2-0.

22:30

45'+1': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

22:29

Οφσάιντ ο Αλεξάντερ-Άρνολντ

22:27

43': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα δεξιά με τον Σαλάχ, κεφαλιά του Λόβρεν, δεν έχει πρόβλημα ο Άλισον.

22:26

41': Οφσάιντ ο Σαλάχ, σωστή υπόδειξη.

22:25

40': Σουτ διαγώνιο του Βαϊνάλντουμ από θέση μέσα αριστερά, διώχνει ο Άλισον.

22:24

39': Κίτρινη στον Αλεξάντερ-Άρνολντ

22:22

38': ΔΟΚΑΡΙ για τη Λίβερπουλ. Κόρνερ από τα δεξιά με πολλά φάλτσα του Σαλάχ, κεφαλιά του Λόβρεν, τραντάζεται η οριζόντια δοκό της Ρόμα.

22:21

Μανέ σε Φιρμίνιο, που αφήνει σε Σαλάχ, σουτ από θέση μέσα δεξιά, δοκάρι και μέσα, 1-0. Υπέροχο τέρμα από τον Αιγύπτιο σούπερ σταρ.

22:21

36': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

22:19

34': Ωραίο γεμάτο διαγώνιο σουτ Φιρμίνιο, μπλοκάρει ο Άλισον.

22:18

33': Οφσάιντ ο Μανέ, (σέντρα Ρόμπερτσον και πλασέ στα δίχτυα)... Σωστή υπόδειξη.

22:15

30': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά με τον Αλεξάντερ-Άρνολντ, με τα πολλά η μπάλα βγαίνει από την περιοχή της Ρόμα...

22:15

29': Σουτ από τον Σαλάχ από θέση μέσα δεξιά, ο Άλισον απομακρύνει...

22:15

29': Οφσάιντ ο Τζέκο, σωστή υπόδειξη.

22:14

29': Νέα ευκαιρία για τη Λέβερπουλ. Ο Φιρμίνιο από τα δεξιά βγάζει τη σέντρα, σουτ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι του Μανέ, απελπιστικά ψηλά η μπάλα και άουτ.

22:13

28': Τεράστια ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Φιρμίνιο βγάζει από τη μεσαία γραμμή στον Μανέ, φεύγει καταδιωκόμενος από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή, σε θέση τετ α τετ με τον Άλισον, κακό πλασέ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:12

27': Σέντρα-σουτ Φιρμίνιο από τα δεξιά, εύκολα "καθαρίζει" ο Άλισον.

22:10

25': Κίτρινη στον Ζουάν Ζεζούς (για σκληρό μαρκάρισμα στον Μανέ)