Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

23:44

Μαζί της και η Μπάγερν Μονάχου που έμεινε στο 0-0 με τη Σεβίλλη στο Μόναχο.

23:44

Η Ρεάλ χάνει με 1-3 από τη Γιουβέντους αλλά σε συνδυασμό με το υπέρ της 0-3 στο Τορίνο προκρίνεται στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:42

Τέλος στο ματς!

23:42

90+8': Βλέπει και την κίτρινη κάρτα γιατί έβγαλε τη φανέλα στον πανηγυρισμό.

23:41

Ο Ρονάλντο εκτελεί το πέναλτι, στέλνει τη μπάλα στο παραθυράκι και κάνει το 1-3!

23:40

90+8': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

23:38

90+4': Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Ο Ιγκουαΐν θυσιάζεται για να μπει στο ματς ο Σέζνι.

23:37

Κόκκινη κάρτα στον Μπουφόν για έντονες διαμαρτυρίες στον ρέφερι!

23:37

Ο Ρονάλντο κάνει κεφαλιά πάσα, ο Βάσκεθ βρίσκεται στο έδαφος έπειτα από μαρκάρισμα του Μπενάτια και ο Όλιβερ δείχνει την άσπρη βούλα.

23:36

90+2΄: Πέναλτι για τη Ρεάλ!

23:34

23:33

90': Κίτρινη κάρτα στον Μπενάτια.

23:32

88': Πιέζει η Ρεάλ.

23:29

86': Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Σέντρα του Καρβαχάλ από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Ρονάλντο, άουτ.

23:25

Οδεύουμε σιγά, σιγά προς τα 90' και όλα δείχνουν παράταση...

23:24

81': Κίτρινη κάρτα στον Μαρσέλο.

23:22

79': Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Βαράν κοντρολάρει μέσα στην περιοχή και με πλάτη στην εστία, γυρίζει, σουτάρει και στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

23:21

78': Σουτ του Ίσκο, μεγάλη επέμβαση του Μπουφόν και κόρνερ. Στη συνέχεια αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:19

76': Κόρνερ για τη Γιουβέντους, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:18

75': Αλλαγή για τη Ρεάλ. Κόβατσιτς αντί Μόντριτς.

23:17

74': Κόρνερ για τη Γιουβέντους, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:16

73': Ακόμα μία κίτρινη κάρτα στο ματς, την βλέπει ο Ντάγκλας Κόστα.

23:13

Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Μπάγερν και Σεβίλλη.

23:12

Το εκτελεί ο Ασένσιο, άουτ.

23:11

69': Φάουλ σε καλό σημείο για τη Ρεάλ, λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά.

23:10

67': Κίτρινη κάρτα στον Άλεξ Σάντρο.

23:09

66΄: Κόρνερ για τη Γιουβέντους, δεν αποφέρει κάτι.

23:04

Τραγικό λάθος από τον Νάβας, που χάνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Ματουϊντί που καιροφυλακτεί τη σπρώχνει στα δίχτυα για το 0-3.

23:04

61': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!

23:02

59': Ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Σουτ του Ιγκουαΐν από το ύψος της περιοχής, αποκρούει ο Νάβας.

23:01

58': Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Βάσκεθ βρίσκει με σέντρα από δεξιά τον Ρονάλντο, ο οποίος σουτάρει με τη μία πάνω στον Μπουφόν.

22:57

55': Οφσάιντ ο Ρονάλντο, σωστή υπόδειξη.

22:52

49': Ο Ντάγκλας Κόστα περνά σαν σταματημένο τον Μαρσέλο, σουτάρει από το ύψος της περιοχής αλλά αστοχεί.

22:49

Σέντρα δεύτερου 45λεπτου και στο Μόναχο.

22:48

46': Έναρξη δεύτερου μέρους.

22:48

Διπλή αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Ασένσιο αντί του Μπέιλ και ο Βάσκεθ αντί του Κασεμίρο.

22:34

Ημίχρονο και στο Μόναχο. Μπάγερν και Σεβίλλη στο 0-0.

22:33

Λήξη ημιχρόνου. Η Γιουβέντους προηγείται με 0-2 της Ρεάλ.

22:31

45+1': ΔΟΚΑΡΙ για τη Ρεάλ! Εκτέλεση φάουλ του Κρόος, ο Βαράν παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

22:30

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:28

Πλέον η Γιούβε θέλει ένα γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση.

22:24

Σέντρα του Λιχτστάινερ από δεξιά, ο Μάντζουκιτς νικά στον αέρα τον Καρβαχάλ και κάνει το 0-2!

22:22

37': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!

22:20

36': Κίτρινη κάρτα στον Λιχτστάινερ.

22:20

22:19

34': Μεγάλη φάση για τη Ρεάλ. Ο Ίσκο από θέση οφσάιντ βγαίνει φάτσα με τον Μπουφόν αλλά ο Ιταλός γκολκίπερ στον σταματά.

22:14

30': Διαγώνιο σουτ του Μαρσέλο εντός περιοχής, άουτ.

22:13

29': Κίτρινη κάρτα στον Μάντζουκιτς, που πήρε τα πόδια του Καρβαχάλ.

22:09

24': Μακρινό σουτ του Κεντίρα, πάνω από τα δοκάρια.

22:07

22': Κίτρινη κάρτα στον Καρβαχάλ.

22:05

21': Κόρνερ για τη Ρεάλ, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:01

17': Αναγκαστική αλλαγή για τη Γιουβέντους. Λιχτστάινερ αντί Ντε Σίλιο.

22:01

17:' Κίτρινη κάρτα στον Πιάνιτς.

21:59

14': Ακυρώνεται γκολ της Ρεάλ. Ο Ρονάλντο σουτάρει, ο Μπουφόν δεν μπλόκαρει και ο Ίσκο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα παίρνοντας το ριμπάουντ. Ήταν οριακά σε θέση οφσάιντ ο Ισπανός.

21:56

10': Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Μόντριτς πασάρει στον Μπέιλ όμως ο Μπουφόν αποκρούει το πλασέ. Στη συνέχεια ο Ουαλός στέλνει την μπάλα άουτ με τακουνάκι.

21:52

7': Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Γύρισμα του Ντάγκλας Κόστα από δεξιά, ο Νάβας διώχνει Νάβας και στη συνέχεια ο Ιγκουαΐν δεν μπορεί να σκοράρει με κοντινή προβολή.

21:48

Σέντρα του Κεντίρα από δεξιά, ο Μάντζουκιτς πιάνει ανενόχλητος την κεφαλιά και σκοράρει για το 0-1.

21:46

2': ΓΚΟΛ για τη Γιουβέντους!

21:45

Σέντρα και στο Μόναχο.

21:44

1': Ξεκινάει το παιχνίδι.

21:41

Τώρα γίνεται η επίσημη είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

21:39

Στην αντίπερα όχθη, ο Αλέγκρι δεν έχει στη διάθεσή του τους επίσης τιμωρημένους Ντιμπάλα και Μπεντανκούρ.

21:38

Εκτός μάχης για τη Ρεάλ είναι ο τιμωρημένος Σέρχιο Ράμος.

21:30

Την ίδια ώρα στο Μόναχο η Μπάγερν υποδέχεται τη Σεβίλλη στον επαναληπτικό του υπέρ της 2-1 στην Ισπανία.

21:26

Η Ρεάλ Μαδρίτης βρίσκεται με το ενάμιση πόδι στα ημιτελικά μετά το 0-3 του Τορίνο.

21:22

Καλησπέρα σας, ο αγώνας της Ρεάλ Μαδρίτης με τη Γιουβέντους για τους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Νάβας, Καρβαχάλ, Βαγιέχο, Βαράν, Μαρσέλο, Κρόος, Μόντριτς, Κασεμίρο, Μπέιλ, Ίσκο, Ρονάλντο
Αναπ: Κασίγια, Τεό, Μπενζεμά, Βάσκεθ, Γιορέντε, Ασένσιο, Κόβατσιτς