Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας. Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:36

Λήξη και στην Ισπανία. Σεβίλλη - Μπάγερν Μονάχου 1-2.

23:35

Τέλος στο Τορίνο. Θρίαμβος της Ρεάλ Μαδρίτης με 0-3 επί της Γιουβέντους. «Καθαρίζει» ουσιαστικά με την πρόκριση στα ημιτελικά η «Βασίλισσα».

23:34

90+2': Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Ο Κουαδράδο δεν μπορεί να σκοράρει απέναντι από τον Νάβας.

23:33

90+2': Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Ο Βάσκεθ γυρίζει παράλληλα στον Ρονάλντο, ο οποίος μόνος απέναντι από το Μπουφόν πλασάρει ψηλά άουτ.

23:32

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:31

90': Σουτ Ρονάλντο μέσα από την περιοχή, πέφτει στη δεξιάτου γωνία και αποκρούει ο Μπουφόν.

23:30

88': Κίτρινη κάρτα στον Κόβατσιτς.

23:29

87': ΔΟΚΑΡΙ για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Σουτ του Κόβατσιτς από το ύψος του πενάλτι, μετά από στρώσιμο του Ρονάλντο, στο οριζόντιο δοκάρι και έξω.

23:27

85': Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Λάθος του Μπαρτσάλι στην περιοχή, επωφελείται ο Ρονάλντο, που πλασάρει με το εξωτερίκο πάνω από τα δοκάρια.

23:23

82': Αλλαγή για τη Ρέαλ. Έξω ο Μόντριτς, μέσα ο Κόβατσιτς.

23:21

Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Σουτ του Μόντριτς από το ύψος της περιοχής η μπάλα περνά άουτ.

23:20

Έχει πατήσει... φρένο η Ρεάλ κόντρα στους 10 της Γιουβέντους.

23:18

77': Κόρνερ για τη Ρεάλ, δεν αποφέρει κάτι.

23:18

75': Αλλαγή και για τη Ρεάλ. Ο Ασένσιο περνάει στη θέση του Ίσκο.

23:17

75': Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Ο Κουαδράδο αντί του Κεντίρα.

23:15

Γκολ για τη Μπάγερν Μονάχου, 1-2 τη Σεβίλλη με νέο αυτογκόλ του Εσκουδέρο στο 69'.

23:15

Υπέρχοη συνεργασία Ρονάλντο και Μαρσέλο, ο Βραζιλιάνος τσιμπάει τη μπάλα πάνω από τον Μπουφόν και σκοράρει για το 0-3.

23:13

72': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ!

23:12

Παραμένει το 1-1 στο Σεβίλλη - Μπάγερν Μονάχου.

23:10

69': Ματουιντί και Μάντζουκιτς αντί Ντάγκλας Κόστα και Ασαμόα.

23:08

66': Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Ντιμπάλα. Έκανε άτσαλ μαρκάρισμα στον Καρβαχάλ ο Αργεντινός.

23:07

Φάση διαρκείας στην άμυνα της Γιουβέντους. Ο Κιελίνι κάνει τραγικό λάθος, ο Ρονάλντο γυρίζει την μπάλα, ο Βάσκεθ πιάνει το σουτ και ο Μπουφόν διώχνει. Στη συνέχεια της φάσης ο Καρβαχάλ κάνει σέντρα και ο Ρονάλντο με ΤΡΟΜΕΡΟ ανάποδο ψαλίδι κάνει το 0-2.

23:05

64': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ!

23:01

59': Αλλαγή για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Ο Μπενζεμά αφήνει τη θέση του στον Βάσκεθ.

22:57

56': Καλή στιγμή για τη Γιουβέντους! Εκτελεί το φάουλ ο Ντιμπάλα, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και καταλήγει κόρνερ. Είχε μείνει άγαλμα ο Νάβας. Από το κόρνερ η Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζει φάουλ.

22:57

55': Κίτιρινη κάρτα στον Σέρχιο Ράμος, που χάνει τη ρεβάνς.

22:56

55': Φάουλ στο ημικύκλιο της περιοχής για τη Γιουβέντους.

22:55

Συνεχίζεται η βροχή...

22:52

50': Ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Συρτό διαγώνιο σουτ του Ρονάλτο από δεξιά και στην απέναντι γωνία, μόλις άουτ.

22:51

48': Σέντρα Ντάγκλας Κόστα από δεξιά, περνά από όλους η μπάλα και καταλήγει εκτός.

22:45

46': Έναρξη δεύτερου μέρους σε Τορίνο και Σεβίλλη.

22:33

Ημίχρονο στο Τορίνο, η Ρεάλ Μαδρίτης προηγείται 0-1 της Γιουβέντους. Ημίχρονο και στο «Σάντσεθ Πιθχουάν», Σεβίλλη και Μπάγερν Μονάχου στο 1-1.

22:31

45': Κίτρινη κάρτα στον Ντιμπάλα για θέατρο.

22:31

22:29

45': Φωνάζει για πέναλτι η Γιουβέντους, για χέρι του Κασεμίρο μετά από κεφαλιά του Κιελίνι. Είναι χέρι, δεν το δίνει ο Τσακίρ, που θεωρεί πως ήταν πολύ κοντά.

22:28

44': Εκτελεί ο Ντιμπάλα, στο τείχος.

22:27

43': Φάουλ για τη Γιουβέντους. Σε πολύ καλό σημείο, λίγο έξω από το ημικύκλιο.

22:26

Η Μπάγερν ισοφαρίζει σε 1-1 τη Σεβίλλη στο 37' με αυτογκόλ του Χεσούς Νάβας

22:24

38': Ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Ο Κιελίνι αν και αμαρκάριστος πιάνει κακή κεφαλιά και στη συνέχεια ο Βαράν διώχνει σε κόρνερ το παράλληλο γύρισμα του Ιγκουαΐν. Περνά ανεκμετάλλευτο το κόρνερ.

22:22

38': Κόρνερ για τη Γιουβέντους.

22:21

36': ΔΟΚΑΡΙ για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Τρομερό σουτ του Κρόος από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

22:19

34': Σέντρα-σουτ του Ντε Σίλιο από δεξιά, ο Ντιμπάλα δεν μπορεί να πιάσει την προβολή και η μπάλα περνά λίγο άουτ.

22:18

Η Σεβίλλη ανοίγει το σκορ κόντρα στη Μπάγερν Μονάχου με γκολ του Σαράμπια στο 32'.

22:14

29': Κόρνερ για τη Ρεάλ Μαδρίτης, φάουλ του Σέρχιο Ράμος στον Κιελίνι.

22:14

29': Κόρνερ για τη Γιουβέντους, δεν αποφέρει κάτι.

22:12

Το γκολ της Ρεάλ είναι το γρηγορότερο που δέχεται εντός έδρας η Γιουβέντους στην ιστορία του Τσάμπιονς Λιγκ.

22:11

23': Κίτρινη κάρτα στον Μπεντανκούρ για φάουλ στον Κασεμίρο. Χάνει τη ρεβάνς ο Ουρουγουανός.

22:07

23': Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Ο Ντιμπάλα εκτελεί φάουλ από αριστερά, ο Ιγκουαΐν κάνει την προβολή αλλά ο Νάβας αποκρούει εντυπωσιακά.

22:07

Προσπαθεί να βρει χώρους κυρίως από τα πλάγια η Γιουβέντους.

22:03

Υπο βροχή διεξάγεται το ματς.

22:01

Κυρίαρχη στη μεσαία γραμμή η Ρεάλ Μαδρίτης.

21:59

13': Οφσάιντ ο Ιγκουαΐν, σωστή υπόδειξη.

21:57

11': Ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Ο Κρόος εκτελεί κόρνερ από δεξιά, ο Βαράν παίρνει μόνος τη κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

21:55

10': Κόρνερ για τη Ρεάλ Μαδρίτης.

21:51

6': Κάθετη του Κεντίρα στον Ντιμπάλα, που σουτάρει αλλά ο Σέρχιο Ράμος βάζει την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:48

Παράλληλα μπαλιά του Ίσκο από αριστερά, ο Ρονάλντο πετάγεται στην πορεία της μπάλας και με άψογο σουτ στην κίνηση τη στέλνει στα δίχτυα.

21:46

3': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ!

21:43

21:42

Και τώρα ακούγεται ο ύμνος του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:42

Τώρα γίνεται η επίσημη είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

21:40

Φυσικά κατάμεστο το «Γιουβέντους Στέιντιουμ».

21:38

Στον αντίποδα, οι Μαδριλένοι ταξίδεψαν στο Τορίνο με μοναδικό πρόβλημα τον τραυματία Νάτσο.

21:38

Εκτός μάχης για την ιταλική ομάδα είναι οι τιμωρημένοι Πιάνιτς και Μπενατία αλλά ο τραυματίας Μπερναρντέσκι.

21:37

Στη φάση των «16» η Γιουβέντους απέκλεισε την Τότεναμ ενώ η «Βασίλισσα» την Παρί Σεν Ζερμέν.

21:35

ΣΕΒΙΛΛΗ: Νταβίντ Σόρια, Χεσούς Νάβας, Κίαερ, Λενγκλέ, Σέρχιο Εσκουδέρο, Ενζονζί, Πισάρο, Βάσκεθ, Σαράμπια, Κορέα, Μπεν Γεντέρ.

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: Ούλραϊχ, Κίμιχ, Μπόατενγκ, Χούμελς, Μπερνιάτ, Χάβι Μαρτίνεθ, Τιάγκο Αλκάνταρα, Βιδάλ, Μίλερ, Ριμπερί, Λεβαντόβσκι.

21:31

Στο άλλο ματς της βραδιάς η Σεβίλλη φιλοξενεί τη Μπάγερν Μονάχου.

21:30

Οι δύο ομάδες συγκρούονται ξανά σχεδόν δέκα μήνες μετά τον μεταξύ τους τελικό στο Κάρντιφ, που είχε βρει θριαμβεύτρια τη Ρεάλ Μαδρίτης με 4-1.

21:29

Καλησπέρα σας, ο αγώνας της Γιουβέντους με τη Ρεάλ Μαδρίτης για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.