0
23:38

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας. Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:37

Η Μπαρτσελόνα νικάει 3-0 την Τσέλσι, που είχε και δύο δοκάρια, χάρις σε δύο γκολ του Μέσι και ένα του Ντεμπελέ και προκρίνεται στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:36

Τέλος του αγώνα.

23:35

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:34

90': ΔΟΚΑΡΙ για την Τσέλσι! Εκτελεί ο Γουίλιαν το κόρνερ, κεφαλιά του Ρούντιγκερ στο οριζόντιο δοκάρι του Τερ Στέγκεν.

23:33

90': Κόρνερ για την Τσέλσι.

23:32

88': Σουτ εκτός περιοχής και πλάγια του Ζαπακόστα, μπλοκάρει εύκολα ο Τερ Στέγκεν.

23:29

85': Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Εκτελεί το κόρνερ από αριστερά ο Ράκιτιτς, δυνατή κεφαλιά του Παουλίνιο, αποκρούει σε κόρνερ ο Κουρτουά.

23:28

84': Κόρνερ για τη Μπαρτσελόνα.

23:27

83': Οφσάιντ ο Μοράτα. Οριακά εκτεθειμένος ο φορ της Τσέλσι.

23:25

82': Αλλαγή για την Τσέλσι. Ο Αζάρ αφήνει τη θέση του στον Πέδρο. Χειροκροτήματα από τον κόσμο για τον πρώην άσο της Μπαρτσελόνα.

23:24

Συμπληρώθηκαν 80 λεπτά αγώνα στο "Καμπ Νόου".

23:23

Εκτελεί απευθείας ο Μέσι, διώχνει σε κόρνερ ο Κουρτουά.

23:22

79': Φάουλ για τη Μπαρτσελόνα, από θέση έξω δεξιά

23:19

«Ερνέστο Βαλβέρδε», από τους φίλους της Μπαρτσελόνα στις κερκίδες.

23:19

75': Κίτρινη κάρτα στον Αλόνσο.

23:18

75΄: Κόρνερ για την Τσέλσι, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:16

53% - 47% υπέρ της Μπαρτσελόνα η κατοχή της μπάλας.

23:11

67': Διπλή αλλαγή για την Τσέλσι. Ζαπακόστα και Μοράτα αντί Μόζες και Ζιρού.

23:10

67': Αλλαγή για τη Μπαρτσελόνα. Έξω ο Ντεμπελέ, μέσα ο Βιδάλ.

23:08

Αυτό ήταν το 100ό γκολ του Αργεντινού σούπερ σταρ στο Τσάμπιονς Λιγκ.

23:07

63': ΓΚΟΛ για τη Μπαρτσελόνα! Ο Σουάρες πασάρει στον Μέσι, που μπαίνει φουριόζος στην περιοχή από αριστερά και με ιδανικό τελείωμα κάνει το 3-0.

23:06

62': Διαγώνιο σουτ εντός περιοχής του Αλόνσο, κόβει σωτήρια με την πλάτη ο Πικέ.

23:04

61': Αλλαγή για τη Μπαρτσελόνα. Αντρέ Γκόμες αντί Μπουσκέτς, που έχει πρόβλημα.

22:59

56': Αλλαγή για τη Μπαρτσελόνα. Ο Παουλίνιο παίρνει τη θέση του Ινιέστα. Αποθεώνεται από τον κόσμο ο αρχηγός των Καταλανών.

22:56

52': Κόρνερ για την Τσέλσι. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

22:55

49': Κίτρινη κάρτα στον Ζιρού για διαμαρτυρία στη φάση του πέναλτι.

22:53

49': Φωνάζει για πέναλτι η Τσέλσι. Ο Πικέ σπρώχνει ελαφρώς τον Αλόνσο εντός περιοχής. Τίποτα λέει ο Σκόμινα.

22:53

48': Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Ο Ζιρού σπάει στον Αλόνσο, όμως ο Ντεμπελέ του παίρνει την μπουκιά από το στόμα με εξαιρετικό τάκλιν.

22:52

47': Μεγάλη ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα. Λάθος του Κουρτουά, ο Σουάρες παίρνει τη μπάλα, σούταρε όμως ο Βέλγος αποκρούει το σουτ του Ουρουγουανού.

22:51

Εκτελεί ο Φάμπρεγας, ο Ρούντιγκερ πιάνει μια κάκιστη κεφαλιά, ο Γουίλιαν επωφελείται αλλά σουτάρει πάνω στον Ουμτιτί.

22:50

46': Κόρνερ για την Τσέλσι.

22:47

22:33

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, η Μπαρτσελόνα. προηγείται 2-0 της Τσέλσι. Ούτε λεπτό καθυστερήσεων δεν άφησε ο Σκόμινα.

22:31

45'+1: ΔΟΚΑΡΙ για την Τσέλσι! Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Αλόνσο, η μπάλα στο δοκάρι και άουτ.

22:30

45': Κίτρινη κάρτα στον Γουίλιαν.

22:29

45': Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, κοντά στο ημικύκλιο, κερδίζει ο Ζιρού.

22:27

Ελέγχει το παιχνίδι η Μπαρτσελόνα.

22:24

37': Διπλή ευκαιρία για την Τσέλσι! Γύρισμα του Γουίλιαν από τα αριστερά, ο Αλόνσο πιάνει το σουτ όμως η μπάλα κοντράρει στον Ουμτιτί. Στην εξέλιξη της φάσης ο Καντέ μπαίνει στην περιοχή κάνει το συρτό σουτ αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ.

22:23

Γυρίζει τη μπάλα έξω από την περιοχή της Τσέλσι η Μπαρτσελόνα.

22:19

31΄: Φάουλ από τα δεξιά και κοντά στην πλάγια γραμμή για τη Μπαρτσελόνα. Το εκτελεί ο Μέσι, ο Πικέ μπαίνει στην πορεία της μπάλας αλλά ο Κουρτουά μπλοκάρει.

22:19

Ψάχνει τρόπο να αντιδράσει η Τσέλσι.

22:14

28': Ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα! Ο Ινιέστα βγάζει με τακουνάκι τον Σουάρες απέναντι από τον Κουρτουά, ο Ουρουγουανός σουτάρει από πλάγια θέση στη μικρή περιοχή, αλλά ο Βέλγος γκολκίπερ αποκρούει.

22:09

22': Κίτρινη κάρτα στον Σέρζι Ρομπέρτο.

22:06

20': ΓΚΟΛ για τη Μπαρτσελόνα! Λάθος του Φάμπρεγας στο κέντρο, ο Μέσι επωφελείται, αποφεύγει τρεις αντιπάλους, πασάρει δεξιά στον Ντεμπελέ και ο Γάλλος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή νικά τον Κορτουά... 2-0!

22:03

Κυκλοφορεί τη μπάλα η Τσέλσι...

21:59

12': Ο Αζάρ πασάρει δεξιά στον Γουίλιαν, που σουτάρει από τη γωνία της περιοχής αλλά ο Τερ Στέγκεν μπλοκάρει.

21:57

11': Οφσάιντ ο Ρούντιγκερ, σωστό.

21:53

Εκτελεί το κόρνερ ο Γουίλιαν, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:52

6': Φάουλ για την Τσέλσι από αριστερά και έξω από την περιοχή. Το εκτελεί ο Γουίλιαν, ο Ρούντιγκερ προσπαθεί να βρει τη μπάλα, η οποία τελικά καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων από το πόδι του Άλμπα.

21:49

3': ΓΚΟΛ για τη Μπαρτσελόνα! Ο Μέσι ευνοείται από τις κόντρες, παίρνει τη μπάλα και από πολύ πλάγια θέση και δεξιά νικά τον Κουρτουά με πλασέ. Φέρει ευθύνη ο γκολκίπερ της Τσέλσι, που αιφνιδιάστηκε.

21:47

1': Έναρξη του ματς.

21:31

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά αρχίζει ο αγώνας της Μπαρτσελόνα με την Τσέλσι, στον αγώνα ρεβάνς για τη φάση των "16" του Τσάμπιονς Λιγκ

01:01

Το παιχνίδι ξεκινά στις 21:45 της Τετάρτης (14/3).

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
Τερ Στέγκεν, Σέρζι Ρομπέρτο, Ουμτιτί, Πικέ, Άλμπα, Μπουσκέτς, Ινιέστα, Ράκιτιτς, Ντεμπελέ, Μέσι, Σουάρες
Αναπ: Σιλεσέν, Παουλίνιο, Αλκάθερ, Ντινιέ, Γκόμες, Βιδάλ, Βερμάλεν.
ΤΣΕΛΣΙ
Κουρτουά, Μόζες, Αθπιλικουέτα, Κρίστενσεν, Ρούντιγκερ, Μάρκος Αλόνσο, Καντέ, Φάμπρεγας, Γουίλιαν, Αζάρ, Ζιρού
Αναπ: Καμπαλέρο, Μοράτα, Ροντρίγκεζ, Μπακαγιόκο, Ζαπακόστα, Κέϊχιλ Παλμιέρι.
Διαιτητής: Νταμίρ Σκόμινα (Σλοβενία) Βοηθοί: Γιούρε Πράπροτνικ (Σλοβενία), Ρόμπερτ Βούκαν (Σλοβενία) Επιπρόσθετοι: Ματέι Γιουγκ (Σλοβενία), Σλάβκο Βίντσιτς (Σλοβενία) Τέταρτος: Τόμας Κλάντσνικ (Σλοβενία)