2
23:39

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας! Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:38

Ολοκληρώθηκε και το Σίτι - Βασιλεία. Οι Ελβετοί νίκησαν με το ίδιο σκορ, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό να τους χαρίσει την πρόκριση.

23:37

Τέλος στο Γουέμπλεϊ. Νίκη - ανατροπή με 1-2 επί της Τότεναμ για τη Γιουβέντους και πρόκριση στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:34

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:33

90': ΔΟΚΑΡΙ για την Τότεναμ! Σέντρα του Ντέιβις από αριστερά, ο Κέιν πιάνι την κεφαλιά με την μπάλα να βρίσκει στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια ο Κιελίνι την διώχνει πριν περάσει την γραμμή του τέρματος! Στην αρχή της φάσης, πάντως, ο Κέιν ήταν εκτεθειμένος.

23:32

Μπήκαμε στο 90' και στα δύο παιχνίδια.

23:31

88': Κίτρινη κάρτα στον Ντεμπελέ.

23:28

85': Αλλαγή για την Τότεναμ. Έξω ο Ντέλε Άλι, μέσα ο Γιορέντε.

23:28

Πιέζει για το 2-2 η Τότεναμ...

23:26

83': Αλλάγη για τη Γιουβέντους. Στουράρο αντί Ιγκουαΐν.

23:26

82': Ευκαιρία για την Τότεναμ. Σουτ με φάλτσα του Σον από το ύψος της περιοχής, λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Μπουφόν η μπάλα.

23:24

82': Σουτ του Έρικσεν από το ύψος του πέναλτι, βρίσκει τη μπάλα ο Ασαμόα και παραχωρεί κόρνερ. Επίσης ανεκμετάλλευτο.

23:21

78': Παραλίγο αυτογκόλ για τη Γιουβέντους. Επικίνδυνο γύρισμα του Σον από αριστερά, σαν από μηχανής θεός κοβει ο Κιελίνι αλλα λίγο έλειψε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, που τελικά πέρασε κόρνερ το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

23:18

Γυρίζει το ματς και η Βασιλεία. 1-2 τη Σίτι με γκολ του Λανγκ στο 71'.

23:17

74': Αλλαγή για την Τότεναμ. Έξω ο Ντάιερ, μέσα ο Λαμέλα.

23:16

Πλέον η Γιουβέντους έχει το πάνω χέρι για την πρόκριση.

23:10

67': ΓΚΟΛ για τη Γιουβέντους! Ο Κιελίνι τροφοδοτεί τον Ιγκουαΐν που κάνει υπέροχη κάθετη στον Ντιμπάλα, με τον Αργεντινό να βγαίνει φάτσα με τον Γιορίς, να τον πλασάρει ιδανικά και να γυρίζει το ματς.

23:09

Πλεόν η Γιουβέντους θέλει ένα γκολ για να προκριθεί.

23:07

64': ΓΚΟΛ για τη Γιουβέντους! Όμορφη σέντρα του Λιχτστάινερ από τα δεξιά, κεφαλιά - πάσα του Κεντίρα στον Ιγκουαΐν, ο οποίος δεν αστοχεί από κοντά και 1-1.

23:05

62': Ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Σέντρα του Ασαμόα από τα αριστερά, κακή απομάκρυνση του Σάντσες, η μπάλα στρώνεται στον Ντιμπάλα δεξιά από το σημείο του πενάλτι, αλλά ο Αργεντινός σουτάρει απελπιστικά άουτ.

23:04

61: Αμέσως και δεύτερη αλλαγή για τη Γιουβέντους. Φέυγει ο Μπενατιά, μπαίνει ο Λιχτστάινερ.

23:03

60': Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Έξω ο Ματουιντί, μέσα ο Ασαμόα.

23:01

58': Αλλάζει ωραία παιχνίδι ο Έρικσεν στα αριστερά για τον Σον, ο Κορεάτης μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει με φάλτσα, ψηλά πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

22:59

56': Κίτρινη κάρτα στον Ντέλε Άλι.

22:58

84.010 τα εισιτήρια του αγώνα!

22:57

54': Οφσάιντ ο Ιγκουαΐν. Σωστή υπόδειξη.

22:56

53': Κίτρινη κάρτα στον Κιελίνι για... γκρέμισμα στον Ντέλε Άλι.

22:55

52': Κόρνερ για τη Γιουβέντους από αριστερά. Περνά ανεκμετάλλευτο.

22:52

49': Κίτρινη κάρτα στον Μπενατιά.

22:49

46': Φάουλ σε καλή θέση για την Τότεναμ, λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά. Πλασαριστά ο Έρικσεν στον Φερτόνχεν, σουτ του Βέλγου από το ύψος της περιοχής, διώχνει ο Κιελίνι.

22:46

45': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο σε Λονδίνο και Μάντσεστερ.

22:34

Ημίχρονο στο Γουέμπλεϊ. Μπροστά στο σκορ η Τότεναμ χάρις στο γκολ του Σον. Φωνάζει δικαίως για πέναλτι η Γιουβέντους.

22:33

Ημίχρονο και στο Μάντσεστερ. Σίτι και Βασιλεία, ισόπαλες 1-1.

22:32

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:31

44': Κίτρινη κάρτα στον Πιάνιτς.

22:29

41': Ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Ο Κεντίρα σπάει στον Πιάνιτς, αλλά εκείνος δεν πιάνει καλά το σουτ στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

22:25

39': ΓΚΟΛ για την Τότεναμ! Ο Τρίπιερ κάνει το παράλληλο γύρισμα από τα αριστερά και εντός περιοής, ο Σον κάνει ένα περίεργο σουτ, η μπάλα ξεγελά Κιελίνι και Μπουφόν και καταλήγει στα δίχτυα.

22:24

38': Μεγάλη ευκαιρία για την Τότεναμ! Ο Σον ξεχύνεται στην κόντρα, κάνει την ντρίμπλα στον Μπενατιά, σουτάρει από διαγώνια θέση και αριστερά, μόλις άουτ η μπάλα.

22:21

35': Κίτρινη κάρτα στον Άλεξ Σάντρο.

22:20

34': Φαλτσαριστό σουτ του Κέιν από τα όρια της περιοχής και αριστερά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

22:18

32': Ευθύβολο σουτ του Ντέλε Άλι από το ύψος της περιοχής και μετά από απομάκρυνση του Κιελίνι, μπλοκάρει εύκολα ο Μπουφόν.

22:17

32': Οφσάιντ ο Ιγκουαΐν. Σωστή υπόδειξη.

22:17

Έχει πέσει ο ρυθμός, μετά τα εξουθενωτικά πρώτα 20 λεπτά.

22:15

Κατοχή: 48% - 52% υπέρ της Γιουβέντους.

22:13

28': Κίτρινη κάρτα στον Φερτόνχεν για φάουλ στον Ντιμπάλα.

22:09

Εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά ο Ντέιβις, κεφαλιά από τον Φερτόνχεν, απελπιστικά άουτ η μπάλα.

22:09

23': Κόρνερ για την Τότεναμ. Το κερδίζει ο Σον από τον Κιελίνι.

22:06

20': Ευκαιρία για την Τότεναμ. Ο Έρικσεν σουτάρει έξω από την περιοχή, με Άλεξ Σάντρο να διώχνει με το κεφάλι. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Σον πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Μπουφόν διώχνει με τις γροθιές.

22:05

Ισοφαρίζει η Βασιλεία με τον Ελιουνούσι στο 17'.

22:02

17': Διαμαρτύρεται για πέναλτι η Γιουβέντους, σε μαρκάρισμα του Φερτόνχεν στον Ντάγκλας Κόστα. Βρίσκει καθαρά τη γάμπα του Βραζιλιάνου ο Βέλγος, δεν δίνει τίποτα ο Μαρτσίνιακ.

22:01

15': Μεγάλη ευκαιρία για την Τότεναμ. Υπέροχη καθετή του Ντέλε Άλι, στον Κέιν, εκείνος κερδίζει στο σπριντ τον Κιελίνι, ντριμπλάρει και τον Μπουφόν, σουτάρει από πλάγια δεξιά αλλά η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

21:57

Πιέζει ψηλά η Τότεναμ...

21:57

10' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για την Τότεναμ. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

21:55

ΓΚΟΛ για τη Σίτι στο 8'. Σκόρερ ο Ζέσους και 1-0.

21:52

7': Επίκίνδυνη σέντρα του Ντάγκλας Κόστα από τα δεξιά και κοντά στην πλάγια γραμμή, ο Ιγκουαΐν πηδάει για την κεφαλιά, αλλά δε βρίσκει τη μπάλα πο περνά άουτ. Νωρίτερα, πάντως, ο Ντάγκλας Κόστα ήταν εμφανώς εκτεθειμένος, αλλά δεν δόθηκε οφσάιντ.

21:52

«Γιούβε, Γιούβε» από τους περίπου 4.000 οπαδούς της Γιουβέντους που βρίσκονται σε μια γωνιά του Γουέμπλεϊ.

21:46

3': Ευκαιρία για την Τότεναμ. Ο Κέιν ανοίγει ωραία στον Σον στα αριστερά, ο Κορεάτης μπαίνει στην περιοχή, αποφεύγει τον Μπαρτζάλι, κάνει το διαγώνιο σουτ και ο Μπουφόν αποκρούει.

21:44

21:43

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Ντάβιντε Αστόρι. Φυσικά δεν ακούγεται το παραμικρό...

21:42

Και τώρα ακούγεται ο ύμνος του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:41

Στον αγωνιστικό χώρο το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων.

21:39

Σχεδόν γεμάτο το Γουέμπλεϊ. Υπάρχουν μερικές κενές θέσεις αλλά σύντομα θα καλυφθούν...

21:38

Δύο τα προβλήματα και για τον Μασιμιλιάνο Αλέγκρι, που δεν μπορεί να υπολογίζει τους τραυματίες Κουαδράδο, Μπερναρντέσκι.

21:38

Για την Τότεναμ απουσιάζουν ο τιμωρημένος Οριέ και ο τραυματίας Αλντερβάιρελντ.

21:34

Στο άλλο ζευγάρι, η Μάντσεστερ Σίτι έκανε περίπατο στην έδρα της Βασιλείας, συντρίβοντάς την με 4-0, και θέλει να μετατρέψει σε γιορτή πρόκρισης τη ρεβάνς.

21:33

Στο πρώτο παιχνίδι, η Γιουβέντους είχε προηγηθεί με 2-0 αλλά η Τότεναμ κατάφερε να αποδράσει από το Τορίνο με ένα πολύτιμο 2-2 και έχει ένα ελαφρύ προβάδισμα πρόκρισης στους «8».

21:32

Οι ενδεκάδες στο «Έτιχαντ»:

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Μπράβο, Ντανίλο, Στόουνς, Λαπόρτ, Ζιντσένκο, Γκουντογκάν, Τουρέ, Μπ. Σίλβα, Φοντέν, Σανέ, Ζεσούς

ΒΑΣΙΛΕΙΑ: Βάτσλικ, Λακρουά, Φρέι, Σούτσι, Ριβέρος, Ζούφι, Σερέι Ντιέ, Λανγκ, Ελιουνούσι, Μπουά, Ομπερλίν

21:26

Καλησπέρα σας! Το παιχνίδι της Τότεναμ με τη Γιουβέντους ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά. Το ίδιο ισχύει και για τον αγώνα Μάντσεστερ Σίτι - Βασιλεία, πάντα για τη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ.

ΤΟΤΕΝΑΜ
Γιορίς, Τρίπιερ, Σάντσες, Φερτόνχεν, Ντέιβις, Ντάιερ, Ντεμπελέ, Έρικσεν, Ντέλε Άλι, Σον, Κέιν
Αναπ: Βορμ, Λαμέλα, Γιορέντε, Λούκας Μόουρα, Ρόουζ, Σισοκό, Γουανιάμα
ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ
Μπουφόν, Μπαρτζάλι, Μπενατιά, Κιελίνι, Αλέξ Σάντρο, Πιάνιτς, Κεντίρα, Ματουιντί, Ντιμπάλα, Ντάγκλας Κόστα, Ιγκουαΐν
Αναπ: Σέζνι, Στουράρο, Ασαμόα, Μπεντανκούρ, Λιχτστάινερ, Μαρκίζιο, Ρουγκάνι.
Διαιτητής: Μαρτσίνιακ (Πολωνία) Βοηθοί: Σοκολνίτσκι (Πολωνία), Λίστκιεβιτς (Πολωνία) Επιπρόσθετοι: Ρατσκόφσκι (Πολωνία), Μούσιαλ (Πολωνία) Τέταρτος: Σιέϊκα (Πολωνία)