Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

17:50

Ο σκόρερ έχει δει και την κάρτα για τον πανηγυρισμό του

17:48

88': Τώρα το κάνει το χατ τρικ, όμως, ο Πάτο! Ο φορ της Παναχαϊκής βγήκε φάτσα με τον Λανζάνο, πλάσαρε σωστά και 3-0

17:48

ΓΚΟΛ η Παναχαϊκή

17:47

87': Αλλαγή για την Παναχαϊκή, τρίτη και τελευταία. Στο ματς πέρασε ο Χούσα, έξω ο Βιγιαφάνε

17:47

87': Ο Πάτο πάει για το χατ τρικ αλλά αστοχεί

17:40

80': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Εκτός αγώνα ο Κοντογουλίδης, μέσα ο Πλέγας

17:39

79': Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Τετ-α-τετ του Κοντογουλίδη με τον Λανζάνο, ο γκολκίπερ του Φωκικού λέει όχι

17:36

76': Μακρινό σουτ του Ράντι, δεν ανησυχεί ο Λαμπάκης

17:32

Τελευταίο 20λεπτο, η Παναχαϊκή κρατά εύκολα το 2-0, κακός ο Φωκικός στο δεύτερο μέρος

17:28

67': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Στην θέση του Στεργίδη ο Αποστολόπουλος

17:27

Ο Χιντζίδης έκανε την ωραία παράλληλη πάσα στον σκόρερ

17:27

66': Παράλληλη σέντρα από δεξιά και ο Πάτο με κοντινό πλασέ από την γωνία της μικρής περιοχής γράφει το 2-0

17:26

17:25

65': Κάρτα στον Καλαγκάνη

17:23

63': Ο Κοντογουλίδης σουτάρει από καλή θέση αλλά δεν βρίσκει στόχο

17:18

58': Μακρινό σουτ του Τζέκου, κανένα πρόβλημα για το Λαμπάκη

17:15

Σε παθητικό ρόλο ο Φωκικός, οι Πατρινοί ελέγχουν απόλυτα το ματς

17:11

Καλύτερα έχει μπει η Παναχαϊκή στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς ωστόσο κάποια καλή στιγμή

17:11

50': Σουτ του Γκαντιάγκα, ψηλά η μπάλα

17:06

Χωρίς αλλαγές Παναχαϊκή και Φωκικός

17:06

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Πάτρα

16:59

ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 2-0

16:58

ΤΕΛΙΚΟ στην Κατερίνη

16:52

- Στην Κατερίνη, βρισκόμαστε στα τελευταία λεπτά: Πιερικός - Ζάκυνθος 2-0 (89')

16:51

Ημίχρονο, 1-0 η Παναχαϊκή με το γκολ του Πάτο

16:50

45'+1: Εκτέλεση φάουλ του Στεργίδη, ο Πάτο πετάγεται στην μικρή περιοχή και με κεφαλιά κάνει το 1-0

16:50

16:49

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το πρώτο μέρος στην Πάτρα

16:43

41': Αλλαγή τακτικής για τον Φωκικό. Εκτός αγώνα ο Θέος, μέσα ο Γεωργουσόπουλος

16:43

40': Αδύναμο σουτ του Άλβαρεθ, ο Λαμπάκης μπλοκάρει

16:41

38': Κάρτα στον Πεχλιβανόπουλο για τον Φωκικό

16:39

36': Άσχημα εκτελεσμένο το φάουλ από τον Βιγιαφάνε για την Παναχαϊκή που βρίσκεται συνεχώς στην επίθεση

16:38

- Στο ματς της Κατερίνης έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο, πάντα στο 2-0 ο Πιερικός την Ζάκυνθο η οποία πιέζει χωρίς αποτέλεσμα

16:37

34': Νέα ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Ο Βιγιαφάνε δοκιμάζει τα πόδια του, η μπάλα άουτ

16:37

34': Επικίνδυνο γύρισμα του Πάτο, ο Άλμπι απομακρύνει

16:33

Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα, πάντα στο 0-0 η Παναχαϊκή με τον Φωκικό

16:31

28': Το φάουλ εκτελέστηκε, γυριστή κεφαλιά του Τζέκου, λίγο άουτ η μπάλα! Ευκαιρία για τον Φωκικό

16:30

27': Πρώτη κάρτα στο ματς του Παμπελοποννησιακού, την βλέπει ο Στεργίδης

16:27

ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ (65') 2-0, στην άλλη αναμέτρηση της Β' Εθνικής που γίνεται αυτή την ώρα

16:25

Αυτό περνά, ωστόσο, ανεκμετάλλευτο για την Παναχαϊκή

16:25

23': Καλό σουτ του Πάτο, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

16:20

Παίζετε λέει ο διαιτητής Ρούσσος-Μπεκερτζής

16:19

17': ''Φωνάζει'' για πέναλτι η Παναχαϊκή σε μια επαφή του Ράντι με τον Στεργίδη

16:17

15': Εκτέλεση φάουλ του Κιάσσου, η μπάλα περνά απ' όλους και φεύγει άουτ

16:14

Ο Ράντι ''σφίγγει'' τα δόντια και συνεχίζει τελικά

16:12

Περίπου 500 φίλαθλοι στο Παμπελοννησιακό, παρακολουθούν την σημαντική αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον Φωκικό

16:11

ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ (46') 2-0, ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στην Κατερίνη

16:10

Για να δούμε αν μπορεί να συνεχίσει ο άσος του Φωκικού, πάντως ζήτησε αλλαγή από τον Κούτση

16:09

5': Παρά τον τραυματισμό του, ο Ράντι σουτάρει, άουτ η μπάλα

16:08

Πρόβλημα για τον Φωκικό, ο Ράντι ζήτησε αλλαγή αφού αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

16:08

Πρώτο πεντάλεπτο στην Πάτρα, αναγνωριστικό παιχνίδι χωρίς κάποια καλή στιγμή

16:04

1': Σέντρα στην αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον Φωκικό

16:01

Μόλις τώρα κάνουν την είσοδο τους στο παμπελοποννησιακο σταδιο Παναχαϊκή και Φωκικός, σε λίγα λεπτά η σέντρα και σε αυτό το παιχνίδι

15:54

ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 2-0, το σκορ του πρώτου μέρους.

15:54

Ημίχρονο στην Κατερίνη

15:31

24': Ο Παπαδόπουλος σκόραρε αλλά ο βοηθός ακύωσε το γκολ ως οφ σάιντ

15:27

Ο Πιερικός πέτυχε τρίτο γκολ αλλά ακυρώθηκε

15:21

ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ (15') 2-0: Ο Λαζαρίδης σούταρε, ο Ξενοδόχοφ του είπε όχι και ο Μανίκας με προβολή πετυχαίνει το δεύτερο γκολ

15:18

Και δεύτερο γκολ οι γηπεδούχοι!

15:17

ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ (13') 1-0:Ο Μανίκας σέντραρε και ο Ελευθεριάδης πετάκτηκε στην πορεία την μπάλας και την έστειλε στα δίχτυα της Ζακύνθου

15:16

ΓΚΟΛ ο Πιερικός

15:09

150 φίλαθλοι στο Δημοτικό Στάδιο Κατερίνης, χωρίς ευκαιρία τα πρώτα λεπτά

15:04

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι στην Κατερίνη: Πιερικός - Ζάκυνθος 0-0

14:57

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Τζανλούκα Κολονέλο): Ξενοδόχοφ, Στασινόπουλος, Αποστόλου, Μπίρης, Φωτιάς, Οικονόμου, Τορεσάνι, Σκαθαρούδης, Κυριακίδης, Κούνσολο, Χατζησάββας.
Στον πάγκο: Όντο, Τσεκουερτάνι, Σολφερίνο, Όττα, Βυθούλκας, Πετράκος, Πέττας.

14:56

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Γιώργος Καμπερίδης): Παπατολίκας, Κατσαρμπάς, Αποστολίδης, Ιορδανίδης, Παπατόλιος, Ίτσιος, Μανίκας, Παπαδόπουλος, Λαζαρίδης, Νικολίτσης, Ελευθεριάδης.
Στον πάγκο: Πατσογιώργος, Καραγκούνης, Νίκου, Τσιρκίδης, Βινίσιους, Μιχαηλίδης.

14:55

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις στην αναμέτρηση του Πιερικού με την Ζάκυνθο που ξεκινά στις 15.00

14:55

Λίγα λεπτά πριν την σέντρα στην Κατερίνη, λιγοστός ο κόσμος

14:30

Πιερικός - Ζάκυνθος
Διαιτητής: Τεβεκέλης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Χαδημόγλου (Μακεδονίας), Τσαγγάρη (Μακεδονίας)
4ος: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

14:29

To a-sports.gr θα σας ενημερώνει για την εξέλιξη του σκορ και στην αναμέτρηση Πιερικός – Ζάκυνθος που ξεκινά στις 15.00.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Λαμπάκης, Σπίνουλας, Χιντζίδης, Κωστόπουλος, Βαγγελόπουλος, Γκαντιάγκα, Κιάσσος, Στεργίδης, Βιγιαφάνε, Κοντογουλίδης, Πάτο.
ΦΩΚΙΚΟΣ
Λανζάνο, Πολυχρονάκης, Πεχλιβανόπουλος, Καλαγκάνης, Σκαρίμπας, Άλμπι, Ράντι, Αλβάρεθ, Τζέκος, Θέος, Ασίγκμπα.
Διαιτητής: Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας). Βοηθοί: Χουλιάρας (Αιτ/νίας), Τίκας (Θεσπρωτίας). 4ος: Κέκελος (Αιτ/νίας)