Αήττητη αποχαιρετά το Γιουρόπα Λιγκ η Ένωση.

21:56

Λάθη από τον Χιμένεθ στην ενδεκάδα στο ΟΑΚΑ, λάθη αυτή τη φορά στις αλλαγές του. Χωρίς λόγο βγήκε ο Χριστοδουλόπουλος και έμεινε ο Μασούντ, ανύπαρκτος ξανά όσο αγωνίστηκε ο Κλωναρίδης.

21:55

Χειροκροτά τους παίκτες του ο Χιμένεθ γνωρίζοντας ότι έκαναν πολύ μεγάλη προσπάθεια. Κρίμα για την Ένωση, ήταν καλύτερη και στα δύο ματς.

21:55

Λήξη αναμέτρησης, αποκλείεται η ΑΕΚ.

21:54

90'+3: Στη θέση του Μοράες ο Σαπαρένκο για την Ντιναμό.

21:53

90'+2: Κίτρινη στον Μοράες γιατί προκλητικά δεν έβγαινε από τον αγωνιστικό χώρο. Απίστευτος ο διαιτητής, μπερδεύτηκε αρχικά και την έδειξε στον Αραούχο.

21:51

21:50

90': Κίτρινη στον Τσιγκρίνσκι.

21:49

88': Νέο κόρνερ για τους Ουκρανούς, που πλέον ροκανίζουν και τον χρόνο. Εκτελεί ο Μορόζιουκ και μπλοκάρει ο Μπάρκας.

21:49

88': Κόρνερ για την Ντινάμο, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:45

84': Μεγάλη ευκαιρία για την Ντινάμο! Ο Μοράες βγάζει εξαιρετική κάθετη, ο Γκονζάλες από μέσα δεξιά πλασάρει ανενόχλητος και ο Μπάρκας αποκρούει.

21:41

81': Αϊντάρεβιτς αντί Γαλανόπουλου για την ΑΕΚ.

21:40

80': Κίτρινη στον Μασούντ.

21:40

79': Ευκαιρία για την Ντιναμό! Ο Τσιγκάνκοβ σουτάρει εκτός περιοχής, ο Μπάρκας αποκρούει και στη συνέχεια μαζεύει προ του Μοράες.

21:39

78': Καλό διαγώνιο σουτ του Μοράες, λίγο έξω η μπάλα.

21:37

76': Στη θέση του Σεμπέλιεφ ο Μπεσέντιν για την Ντιναμό.

21:35

74': Στη θέση του Χριστοδουλόπουλου ο Γιακουμάκης για την ΑΕΚ.

21:34

73': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Χριστοδουλόπουλος και η μπάλα απομακρύνεται.

21:32

Στο έδαφος ο Καντάρ, μικρή διακοπή.

21:31

70': Κλωναρίδης αντί Μπακασέτα για την ΑΕΚ.

21:30

70': Σέντρα-σουτ από τον Μασούντ, με δυσκολία διώχνει ο Μπόικο.

21:28

67': Σουτ στην κίνηση από τον Σιμόες, άουτ η μπάλα.

21:27

66': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Γκάλο και η μπάλα απομακρύνεται.

21:24

63': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Καλή εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου, με δυσκολία διώχνει ο Μπόικο.

21:21

61': Από εκτέλεση κόρνερ ο Μοράες κάνει σουτ με τη μία και η μπάλα χτυπά στην πλάτη του Μασούντ.

21:21

60': Μακρινό σουτ του Σεπέλιεβ, εύκολα ο Μπάρκας.

21:19

59': Κίτρινη στον Γκάλο.

21:16

55': Ευκαιρία για την Ντιναμό! Από εκτέλεση φάουλ ο Καντάρ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί για λίγο.

21:16

Έχει πρόβλημα ο Μπακάκης από την προηγούμενη φάση, ζήτησε αλλαγή.

21:14

53': Τρομερή ευκαιρία για την Ντιναμό Κιέβου! Ο Μοράες αδειάζει τον Λαμπρόπουλο, μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, περνάει και τον Τσιγκρίνσκι, με σκαφτό πλασέ νικά τον Μπάρκα και στη γραμμή διώχνει ο Μπακάκης.

21:12

51': Απίστευτη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Εκτελεί κόρνερ ο Μπακασέτας, η μπάλα έρχεται ξανά σε εκείνος, κάνει συρτή μπαλιά και από το μισό μέτρο ο Μασούντ αστοχεί!

21:11

50': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Καλό πλασέ του Μπακάκη εκτός περιοχής, πέφτει στην αριστερή γωνιά ο Μπόικο και αποκρούει.

21:09

Μία κροτίδα έφυγε από τους οπαδούς της Ντιναμό σε αυτούς της ΑΕΚ.

21:07

46': Πλασέ εκτός περιοχής από τον Γαλανόπουλο, μπλοκάρει ο Μπόικο εύκολα.

21:06

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

21:06

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:59

Μπορεί να προκριθεί η Ένωση εάν συνεχίσει έτσι. Με κάθε τρόπο να ψάξουν το γκολ ζητά από τους παίκτες του ο Χιμένεθ.

20:50

Έντονες διαμαρτυρίες από τους παίκτες της ΑΕΚ γιατί δεν άφησε ο διαιτητής να εκτελεστεί το φάουλ που είχε κερδίσει.

20:50

Λήξη πρώτου μέρους.

20:48

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:45

Είναι καλύτερη η ΑΕΚ, ψάχνει το γκολ, αλλά όσο δεν το βρίσκει θα αγχώνεται.

20:41

Πιο γρήγορες εναλλαγές της μπάλας θέλει ο Χιμένεθ.

20:40

38': Ένα ακόμη μακρινό σουτ από τον Μπακασέτα, άουτ η μπάλα.

20:37

Στα μέτρα της έχει φέρει το ματς η ΑΕΚ.

20:34

Συνεχίζεται η χιονόπτωση.

20:31

29': Κίτρινη στον Γαλανόπουλο.

20:29

27': Σέντρα-σουτ από τον Γκονσάλες, διώχνει με δυσκολία ο Μπάρκας σε κόρνερ. Εκτελείται, ο Χαρμάς παίρνει την κεφαλιά και ο Αραούχο διώχνει πάνω στη γραμμή.

20:27

24': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μπακασέτας εκτελεί φάουλ, ο Μπόικο βγαίνει, ο Χαρμάς άθελά του παίρνει κεφαλιά προς τα πίσω και πάνω στη γραμμή διώχνει ο Μόροζιουκ.

20:24

22': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Μπακασέτας και η φάση περνά.

20:22

20': Κίτρινη στον Σιμόες, που χάνει το επόμενο ματς (είτε φέτος είτε του χρόνου.

20:21

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Μπουγιάλσκι.

20:18

Γλιτώνει με παρατηρήσεις ο Τσιγκρίνσκι. Αγκάλιασε τον αντίπαλό του.

20:14

12': Δοκιμάζει το πόδι του ο Χριστοδουλόπουλος, μπλοκάρει ο Μπόικο.

20:13

Έχει μπει δυνατά η Ένωση.

20:10

8': Μακρινό σουτ του Μπακασέτα, μπλοκάρει ο Μπόικο.

20:08

6': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ωραία μπαλιά του Γκάλο, ο Αραούχο πλασάρει, αλλά ο Μπόικο αποκρούει έχοντας προλάβει να του κλείσει το οπτικό πεδίο.

20:06

4': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Χριστοδουλόπουλος κάνει ωραία προσπάθεια από δεξιά, βγάζει και τη σέντρα και προ του Αραούχο κόβει ο Καντάρ. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

20:03

20:01

19:57

Αρκετός ο κόσμος, αλλά το γήπεδο είναι αχανές. Επομένως, είναι πολλά τα άδεια καθίσματα.

19:53

Δύσκολες οι καιρικές συνθήκες. Έχει -8 βαθμούς στο Κίεβο.

19:49

Διπλό πρόκρισης ψάχνει η Ένωση. Σε διαφορετική περίπτωση θα πρέπει να πάρει ισοπαλία με γκολ από 2-2 και πάνω. Με 1-1 πάει παράταση.

19:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ντιναμό Κιέβου με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Μπόικο, Κετζιόρα, Χατσερίντι, Καντάρ, Μορόζιουκ, Μπουγιάλσκι, Σεπέλιεβ, Γκονζάλες, Γκάρμας, Τσιγκάνκοβ, Ζούνιορ Μοράες.
Αναπ: Ρούντκο, Χλιόμπας, Μπούρντα, Σαπαρένκο, Μπεσέντιν, Μικολένκο, Σμίρνι
Μπάρκας, Γκάλο, Τσιγκρίνσκι, Λαμπρόπουλος, Μπακάκης, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Μασούντ, Μπακασέτας, Χριστοδουλόπουλος, Αραούχο.
Αναπ: Τσιντώτας, Γιαννούτσος, Τζανετόπουλος, Αϊντάρεβιτς, Κλωναρίδης, Αντωνίου, Γιακουμάκης
Διαιτητής: Ματέι Γιουγκ (Σλοβενία) Βοηθοί: Ματέι Ζούνιτς, Μάνουελ Βιντάλι Σλοβενία) Επιπρόσθετοι βοηθοί: Νέιτς Καϊτάζοβιτς, Ντέγιαν Μπάλαζιτς (Σλοβενία) Τόμισλαβ Πόσπεχ (Σλοβενία)