Με 4-0 κέρδισε μέσα στη Βασιλεία η Σίτι στο άλλο ματς.

23:36

Λήξη αναμέτρησης, 2-2 το τελικό σκορ.

23:35

90'+2: Ασαμόα αντί Ντάγκλας Κόστα για τη Γιουβέντους.

23:34

90'+2: Στη θέση του Έρικσεν ο Γουανιάμα για την Τότεναμ.

23:33

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:31

89': Στη θέση του Λαμέλα ο Λούκας Μόουρα για την Τότεναμ.

23:30

87': Ένα ακόμη κόρνερ για τη Γιουβέντους. Εκτελεί ο Πιάνιτς και η μπάλα απομακρύνεται.

23:28

85': Κόρνερ για τη Γιουβέντους. Εκτελεί ο Πιάνιτς, παίρνει την κεφαλιά ο Μπενατιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

23:27

84': Στη θέση του Άλι ο Σον για την Τότεναμ.

23:26

Στο άλλο ματς της βραδιάς παραμένει το 0-4 υπέρ της Σίτι.

23:25

82': Κόρνερ για τη Γιουβέντους, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:23

80': Κίτρινη στον Μπεντακούρ.

23:20

77': Σουτάρει από μέσα δεξιά ο Μπερναρντέσκι, κοντράρει η μπάλα αλλά ο Γιορίς μπλοκάρει.

23:19

76': Στουράρο αντί Μάντζουκιτς για τη Γιουβέντους.

23:15

Με απευθείας φάουλ ο Έρικσεν ισοφαρίζει σε 2-2. Ο Δανός έκανε δυνατό συρτό σουτ στη γωνιά του Μπουφόν, ο τελευταίος κάνει ένα βήμα προς την αντίθετη κατεύθυνση αρχικά και το πληρώνει.

23:14

72': ΓΚΟΛ για την ΤΟΤΕΝΑΜ!

23:13

70': Σουτ του Κέιν από μακριά, αιφνιδιάζεται ο Μπουφόν αλλά αποκρούει.

23:13

69': Κόρνερ για την Τότεναμ, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:09

66': Μπεντακούρ αντί Κεντίρα για τη Γιουβέντους.

23:07

Έχει αλλάξει η εικόνα του ματς. Η Τότεναμ τελείωσε πολύ δυνατά το πρώτο μέρος, αλλά στο δεύτερο η Γιουβέντους πατά σαφώς καλύτερα.

23:03

60': Κίτρινη στον Ιγκουαΐν.

23:01

58': Κόρνερ από τον Πιάνιτς, ο Ιγκουαΐν παίρνει την κεφαλιά και ο Γιορίς μπλοκάρει.

22:59

57': Ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Ο Ιγκουαΐν ανοίγει για τον Μπερναρντέσκι, εκείνος σουτάρει διαγώνια από μέσα δεξιά και ο Γιορίς αποκρούει.

22:57

Δεν σταματάει να σκοράρει η Σίτι, η οποία κάνει στο 53' το 0-4 με τον Γκιουντογάν. Δεύτερο γκολ για τον Γερμανό.

22:54

Καλύτερα έχει μπει η Γιουβέντους.

22:50

48': Κίτρινη στον Οριέ.

22:48

22:33

Λήξη πρώτου μέρους. Έχει ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο και στο παιχνίδι της Σίτι.

22:32

45'+2: ΔΟΚΑΡΙ για τη Γιουβέντους! Δυνατό σουτ από τον Ιγκουαΐν, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:32

45'+1: ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Γιουβέντους! Ο Ντάγκλας Κόστα κάνει εξαιρετική ενέργεια και ο Οριέ τον ανατρέπει.

22:31

45': Κίτρινη για τον Μπενατιά.

22:28

42': Σέντρα από δεξιά, κάνει την κεφαλιά ο Άλι και αστοχεί.

22:26

40': Δυνατό σουτ του Έρικσεν από μακριά, αποκρούει ο Μπουφόν.

22:24

Στο άλλο ματς της βραδιάς, η Σίτι δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα με τη Βασιλεία.

22:20

Ο Άλι κάνει ωραία κάθετη για τον Κέιν, εκείνος περνά τον Μπουφόν και από πλάγια μειώνει σε 2-1.

22:20

35': ΓΚΟΛ για την ΤΟΤΕΝΑΜ!

22:20

Κυκλοφορεί την μπάλα η Τότεναμ.

22:16

30': Ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Πιάνιτς και Ιγκουαΐν βγαίνουν στην αντεπίθεση, ο δεύτερος αδειάζει τον Βερτόνχεν, σουτάρει με το αριστερό και στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

22:14

29': Σουτάρει εκτός περιοχής ο Έρικσεν, άουτ η μπάλα.

22:12

26': Ευκαιρία για την Τότεναμ! Σέντρα από τον Ντέιβις, ο Κέιν πιάνει κεφαλιά από τη μικρή περιοχή και ο Μπουφόν αποκρούει.

22:09

Ασταμάτητη είναι η Σίτι, κάνει το 0-3! Ο Αγκουέρο σουτάρει εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά του Βάτσκλικ.

22:07

21': Κόρνερ για την Τότεναμ. Εκτελεί ο Λαμέλα και η μπάλα απομακρύνεται.

22:04

Γκολ για τη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία κάνει το 0-2 στο 18'. Ο Σέρλινγκ βγάζει τη σέντρα, η απομάκρυνση δεν είναι καλή, η μπάλα πάει στον Μπερνάρντο Σίλβα και εκείνος σκοράρει με σουτ από μέσα δεξιά.

22:03

17': Πέφτει εύκολα ο Κέιν ζητώντας πέναλτι. Δεν υπάρχει κάτι.

22:01

Σκοράρει η Σίτι στο άλλο ματς! Ο Γκιουντογάν κάνει το 0-1 με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Κέβιν Ντε Μπρούιν.

21:58

Εξαιρετικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους.

21:54

Τη δεξιά γωνιά του Γιορίς επιλέγει ο Ιγκουαΐν και κάνει το 2-0. Ακούμπησε την μπάλα ο τερματοφύλακας της Τότεναμ, αλλά δεν ήταν αρκετό.

21:54

9': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!

21:54

8': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Γιουβέντους! Ο Μπερναρντέσκι τσιμπάει την μπάλα και ο Ντέιβις τον γκρεμίζει.

21:53

Στη φάση του γκολ τα ριπλέι δείχνουν πως ο Ιγκουαΐν ηταν ένα κλικ πιο μπροστά.

21:51

5': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Μάντζουκιτς, σωστή η υπόδειξη.

21:47

Έξυπνα εκτελεί φάουλ ο Πιάνιτς, ο Ιγκουαΐν σουτάρει με τη μία και στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά του Γιορίς για το 1-0. Διαγώνιο σουτ στην κίνηση έπιασε ο Αργεντινός, δύσκολο γκολ.

21:47

2': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!

21:45

21:44

Στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες στην Ιταλία.

21:41

Γεμάτα τα γήπεδα σε Βασιλεία και Τορίνο.

21:37

Δεν υπάρχουν εκπλήξεις στις ενδεκάδες.

21:33

Επιτέλους και πάλι Τσάμπιονς Λιγκ. Με τις σημερινές αναμετρήσεις ξεκινούν οι αγώνες της φάσης των "16".

21:30

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Γιουβέντους με την Τότεναμ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά. Τόσο θέλει και αυτό της Βασιλείας με τη Μάντσεστερ Σίτι. Θα σας ενημερώνουμε και για εκείνο.