0
-
2
21:22

Νίκη στο... ρελαντί για τον Ολυμπιακό. Η Ξάνθη το πάλεψε το ματς, αλλά δεν κατάφερε να βρει τρόπο να διασπάσει την άμυνα των «ερυθρόλευκων» στην επανάληψη και ο Ιμπαγάσα απλά «σφράγισε» τη νίκη των φιλοξενούμενων στο τέλος.

21:22

Τέλος του αγώνα.

21:19

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:17

Ο Ολαϊτάν αν και καλά κλεισμένος κοντά στη γραμμή του άουτ, κάνει εξαιρετική συρτή σέντρα και βρίσκει τον Ιμπαγάσα αμαρκάριστο μέσα στην μικρή περιοχή της Ξάνθης και ο Αργεντίνος απλά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

21:17

89': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:15

87': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Μπέρτος κάνει την σέντρα, ο Μάνταλος γίνεται αποδέκτης της μπάλας έξω απ' την περιοχή του Ολυμπιακού, κάνει ωραίο σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο δίπλα απ' το αριστερό δοκάρι του Ρομπέρτο.

21:14

86': Τελευταία αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Ο Εντινγκά στη θέση του Φουστέρ.

21:13

85': Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Μάνταλος δίνει στον Σολτάνι μέσα στην περιοχή και αριστερά, ο Αλγερινός κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα κοντράρει πάνω στον Παπαδόπουλο και απομακρύνεται.

21:10

82': «Κλείνει» τις αλλαγές του ο Μάουρερ. Ο Ράνος μπαίνει στη θέση του Φλίσκα.

21:07

79': Κίτρινη κάρτα στον Μπονγκ.

21:05

76': Δεύτερη αλλαγή από τον Μίτσελ. Έξω ο Κάμπελ. στη θέση του ο Μπονγκ.

21:01

73': Κόκκινη κάρτα στον Χολέμπας. Ο αριστερός μπακ του Ολυμπιακού φαίνεται να χτυπάει με αγκωνιά εκτός φάσης τον Σολτάνι.

20:59

Κακό από πλευράς ποιότητας το β' 45λεπτο. Δεν έχει σημειωθεί ούτε μια αξιόλογη φάση.

20:56

68': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ιμπαγάσα στη θέση του Ντομίνγκεζ.

20:49

61': Αμέσως και δεύτερη αλλαγή από τον Μάουρερ. Έξω ο Τριάδης, μέσα ο Σολτάνι.

20:49

61': Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κομεσίδης στη θέση του Σολάρι.

20:44

56': Ατομική ενέργεια του Ολαϊτάν που μπαίνει στην περιοχή της Ξάνθης, κάνει προσποιήσεις, αλλά το σουτ του κοντράρει πάνω στον Βάλλα που έκανε το τάκλιν.

20:36

48': Απόβολή για τον Ντε Γκουζμάν. Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον μέσο της Ξάνθης γιατί σταμάτησε την μπάλα με το χέρι σε παράλληλη μπαλιά του Φουστέρ στον χώρο του κέντρου. Τουλάχιστον ανόητη η κίνηση του Καναδού χαφ.

20:34

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:33

46': Έναρξη β' μέρους.

20:16

Χωρίς να φορτσάρει, ο Ολυμπιακός εκμεταλλεύτηκε για ακόμα μια φορά τη φετινή σεζόν ένα «στημένο» του και προηγείται στο σκορ. Ανέβασε ρυθμούς η Ξάνθη μετά το γκολ των «ερυθρόλευκων», αλλά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα στις δικές της μεγάλες ευκαιρίες.

20:16

Τέλος α' μέρους.

20:15

44': Κίτρινη κάρτα στον Ντε Γκουζμάν.

20:09

38': Κίτρινη κάρτα στον Φουστέρ.

20:08

37': Σουτ του Μανιάτη, αποκρούει με δυσκολία ο Τσέμα.

19:57

26': ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη. Φάουλ του Κάλβο, ο Βάλλας ανενόχλητος πιάνει από πλεονεκτική θέση την κεφαλιά, αλλά η μπάλα βρίσκει στο αριστερό δοκάρι του Ρομπέρτο και φεύγει άουτ.

19:55

Από κόρνερ του Ντομίνγκεζ και κόντρες μέσα στην περιοχή της Ξάνθης, ο Ολαϊτάν επωφελείται και από κοντά κάνει το 0-1.

19:55

24': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

19:50

19': Τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Τριάδης από πολύ πλάγια θέση πλασάρει τον Ρομπέρτο που έχει βγει λανθασμένα να τον κλείσει, αλλά η μπάλα περνάει παράλληλα με την γραμμή της εστίας των φιλοξενούμενων. Ίσως να έχει ακουμπήσει την μπάλα και ο Παπαδόπουλος που έκανε τάκλιν για να διώξει.

19:48

18': Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Από ωραία κάθετη του Φουστέρ, ο Ολαϊτάν φεύγει ταχύτατα στην επίθεση, μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει τον Τσέμα, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

19:45

Προσπαθεί να πιέσει στα πρώτα λεπτά του αγώνα ο Ολυμπιακός, με τους γηπεδούχους να περιορίζονται σε πιο παθητικό ρόλο και να επιχειρούν να «παγώσουν» τον ρυθμό.

19:36

5': «Γλυκιά» σέντρα του Σαλίνο από δεξιά, ο Ντομίνγκεζ στην καρδιά της περιοχής της Ξάνθης προσπαθεί να κάνει το γυριστό, αλλά βρίσκει αέρα!

19:31

ΞΑΝΘΗ
Τσέμα, Μπέρτος, Βάλλας, Γούτας, Φλίσκας, Ντε Γκουζμάν, Βασιλακάκης, Μάνταλος, Κάλβο, Τριάδης, Σολάρι
Αναπ: Κυριακίδης, Κομεσίδης, Μαρίν, Σουάρες, Ράνος, Σολτάνι, Χοσέμι
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Παπαδόπουλος, Μανωλάς, Χολέμπας, Σάμαρης, Μανιάτης, Κάμπελ, Ντομίνγκεζ, Φουστέρ, Ολαϊτάν
Αναπ: Μέγιερι, Τόρες, Μπονγκ, Πελέ, Σαβιόλα, Ιμπαγάσα, Εντινγκά
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων) - Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Κωσταράς (Αιτ/νίας)