Ο Ολυμπιακός Βόλου είναι στα προημιτελικά όπου εκεί συναντά τον Παναθηναϊκό

18:49

Τελικό στην Ελευσίνα

18:48

90'+2: Εκτέλεση κόρνερ, ο Κασμερίδης που έχει βγει μπροστά παίρνει την κεφαλιά, άουτ η μπάλα!

18:46

90': Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

18:39

84': Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Ντινόπουλος παίρνει την θέση του Πινδώνη

18:39

83': Ο Κόμνος μπήκε από αριστερα, έσπασε την μπάλα προς τα έξω, ο Νικολιάς την άφησε έξυπνα στον Καπετάνο και εκείνος με ωραίο σουτ γράφει το 1-2

18:39

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός Βόλου

18:34

Ύστερα από μια λάθος πάσα, έβγαλε το μπουφάν του και το πέταξε στον αγωνιστικό χώρο

18:33

''Τρελαμένος'' ο τεχνικός του Ολυμπιακού Βόλου, Μάνουελ Ρόκα, από την αδιάφορη εικόνα της ομάδας του στην επανάληψη

18:32

76': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαρίνου, η μπάλα λίγο άουτ

18:29

73': Ωραία ατομική προσπάθεια του Δημητριάδη που πέρασε δύο αντίπαλους του από τον άξονα, σούταρε δυνατά και νίκησε τον Γκίτκο

18:29

ΓΚΟΛ η Μαγούλα

18:27

Τελευταίο 20λεπτο, τυπικά διαδικασία το υπόλοιπο της αναμέτρησης

18:26

70': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Μαγούλα. Στην θέση του Ρήγα περνά ο Μαρίνου

18:25

69': Εκτέλεση φάουλ του Δημητριάδη, ο Γκίτκος μπλοκάρει σταθερά και χωρίς πρόβλημα

18:20

65': Κίνηση κάνει και η Μαγούλα. Στην θέση του Μαρτίνεθ ο Μίτκας

18:18

64': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στην θέση του Δεινόπαπα ο Ζέρης

18:18

62': Μια ακόμα καλή στιγμή για την Μαγούλα με σουτ του Σαμαρόπουλου

18:17

Πάντα στην επίθεση η Μαγούλα, σε παθητικό ρόλο ο Ολυμπιακός Βόλου που στην επανάληψη κάνει... αγγαρεία

18:16

60': Γυριστή κεφαλιά του Κανελλόπουλο, άουτ η μπάλα

18:14

Ο Αστέρας σκοράρει με τον Δημητριάδη ο οποίος μόλις πέρασε στο ματς, το γκολ ακυρώνεται ωστόσο αφού η μπάλα φαίνεται να έχει περάσει εκτός τελικής γραμμής πριν ο Κοτίτσας την γυρίσει στον Δημητριάδη

18:13

57': Αλλαγή για την Μαγούλα: Ο Δημητριάδης στην θέση του Αντωνόπουλου

18:12

56': Νέα επέμβαση του Γκίτκου, αυτή την φορά σε καλό σουτ του Μαρτίνεθ

18:11

55': Εκτέλεση φάουλ του Μαρτίνεθ, κεφαλιά του Σαμαρόπουλου, ο Γκίτκος σταθερα

18:08

52': Δεν ανησυχεί ο Γκίτκος μετά από ένα μακρινό σουτ του Στρατομήτρου

18:06

Αγγίζει το γκολ η Μαγούλα που πιέζει

18:05

49': Δυνατό, συρτό, σουτ του Αντωνόπουλου έξω από την μεγαλη περιοχή, ελάχιστα έξω η μπάλα

18:03

48': Καλή στιγμή για την Μαγούλα με δυνατό σουτ του Κορνελάτου, ο Γκίτκος μπλοκάρει

18:01

46': Ξεκίνησε το β' μέρος

18:01

46': Πριν την σέντρα, έχουμε αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στην θέση του Καρρά ο Κόμνος

18:01

Όλα έτοιμα να ξεκινήσει το δεύτερο μέρος

17:45

Τέλος του πρώτου μέρους στην Ελευσίνα

17:44

44': Και στον Αρβανίτη κίτρινη, ο αμυντικός του Ολυμπιακού σταμάτησε την μπάλα με το χέρι

17:42

Κάρτα έχει δει και ο Κασμερίδης για διαμαρτυρία

17:41

41': Κίτρινη και στον Πινδώνη

17:38

38': Κάρτα στον Νικολιά για ένα δυνατό μαρκάρισμα

17:37

Εκτελέστηκε, ο Στρατομήτρος παίρνει την κεφαλιά, ο Γκίτκος μπλοκάρει

17:37

36': Κόρνερ κερδίζει η Μαγούλα

17:36

35': Ωραία κάθετη πάσα προς τον Δεινόπαπα, αυτός προσπαθεί να αποφύγει τον αντίπαλο γκολκίπερ Κασμερίδη, τα καταφέρνει, αλλά έχει ακολουθησει ο Νόνης που προλαβαίνει, κλέβει την μπάλα, παίρνει και το επιθετικό φάουλ

17:33

34': Μακρινό σουτ του Μαρτίνεθ με το αριστερό, ο Γκίτκος σταθερά

17:31

32': Καλή σέντρα του Στρατομήτρου, ο Μαρτίνεθ δεν μπορεί να μπει στην φάση

17:31

31': Σουτ του Κορνελάτου, άουτ η μπάλα

17:30

30': Ο Μαρτίνεθ εκτελεί ένα φάουλ για την Μαγούλα, δεν έχει πρόβλημα ο Γκίτκος

17:28

29': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο ορεξάτος Μπρέσκα μπήκε από τα αριστερά, πλάσαρε, ο Κασμερίδης μπλόκαρε

17:27

27': Νέα αντεπίθεση με τον Μπρέσκα που πασάρει στον Δεινόπαπα, αυτός δεν μπορεί να βρει και πάλι τον Σλοβάκο

17:26

25': Ωραία ατομική προσπάθεια του Κανελλόπουλου από αριστερά, γυρίζει την μπάλα, ο Γκίτκος όμως μπλοκάρει

17:23

Ψάχνει... θαύμα πλέον η Μαγούλα, που θέλει 4 γκολ για να ανατρέψει την κατάσταση

17:23

Ο Μπρέσκα έκανε όλο την δουλειά αφού κουβάλησε την μπάλα, ο Νικολιάς ''τελείωσε'' την φάση με δυνατό αριστερό σουτ. Ντεμπούτο με γκολ για το 19χρονο άσο

17:21

21': Τρομερή αντεπίθεση του Ολυμπιακού Βόλου με τον ταχύτατο Μπρέσκα ο οποίος βγάζει ολομόναχο τον Νικολιά και αυτός με εξαιρετικό τελείωμα νικά τον Κασμερίδη και κάνει το 0-1

17:21

17:18

18': Εκτελέστηκε από τον Μπρέσκα, δεν μπορεί να κάνει κοντρόλ ο Δεινόπαπας, άουτ η μπάλα

17:17

Κόρνερ κερδίζει ο Ολυμπιακός

17:14

14': Ο Δεινόπαπας σουτάρει δυνατά και ενώ βρισκόταν υπό πίεση, μέσα από την μεγάλη περιοχή, άουτ η μπάλα

17:10

10': Εκτελέστηκε, η μπάλα στην αγκαλιά του Γκίτκου

17:09

Κόρνερ για την Μαγούλα...

17:08

Επτά λεπτά παιχνιδιού τίποτα το ιδιαίτερο στην Ελευσίνα

17:05

Αναγνωριστικό παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να αναλάβουν την πρωτοβουλία των κινήσεων

17:04

Κανένα πρόβλημα για τον Γκίτκο

17:04

4': Πρώτο σουτ στο ματς είναι για την Μαγούλα από τον Κανελλόπουλο

17:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

16:59

Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα

16:56

Η ομάδα που θα περάσει, θα αντιμετωπίσει στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου τον Παναθηναϊκό, ο οποίος ''πέταξε'' εκτός συνέχειας τα Ψαχνά

16:54

Να θυμίσουμε πως στο πρώτο ματς του ΕΑΚ, ο Ολυμπιακός Βόλου είχε επικρατήσει με 2-0

16:52

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στην Ελευσίνα, στον επαναληπτικό αγώνα Κυπέλου ανάμεσα στην Μαγούλα και τον Ολυμπιακό Βόλου

Κασμερίδης, Κοτίτσας, Τριάντος, Νόνης, Σαμαρόπουλος, Στρατομήτρος, Αντωνόπουλος, Ρήγας, Κανελλόπουλος, Μαρτίνεθ, Κορνελάτος.
Γκίτκος, Γιαλούσης, Καρράς, Αρβανίτης, Κωστούλας, Ολίσε, Πινδώνης, Καπετάνος, Νικολιάς, Δεινόπαπας, Μπρέσκα.
Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας). Βοηθοί: Αναστόπουλος, Πετρόπουλος (Αρκαδίας). 4ος: Αρετόπουλος (Τρικάλων)