0-1 ο Ολυμπιακός, περνά στα προημιτελικά με δύο νίκες

21:56

Τελικό στην Τρίπολη

21:55

Να θυμίσουμε ωστόσο πως στο πρώτο μέρος ακυρώθηκε λανθασμένα γκολ του Αστέρα ως οφ σάιντ

21:54

Από την στιγμή που είναι μέσα στην μικρή περιοχή η φάση, είναι σωστή η απόφαση του διαιτητή

21:53

Φαίνεται να υπάρχει επαφή, μέσα στην μικρή περιοχή, του σέντερ φορ του Αστέρα με τον γκολκίπερ του Ολυμπιακού

21:53

89': Ο Αστέρας σκοράρει με κεφαλιά του Χουάνμα αλλά το γκολ ακυρώνεται για φάουλ

21:47

Προσπαθεί ο Αστέρας για να πετύχει τουλάχιστον το γκολ της τιμής

21:43

80': Κάρτα βλέπει ο Γκοϊάν

21:41

79': Ο Ιμπαγάσα πασάρει στον Σκέποβιτς ο οποίος στην πρώτη του επαφή με την μπάλα σκοράρει με δυνατό διαγώνιο σουτ

21:41

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός

21:38

76': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Ολυμπιακός. Έξω ο Μήτρογλου, μέσα ο Σκέποβιτς

21:37

75': Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Στην θέση του 17χρονου Κυριακόπουλου που ήταν αρκετά καλός στο ντεμπούτο του, ο Ντε Μπλάσις

21:32

70': Ο Κοντοές αυτή την φορά δοκιμάζει τα πόδια του, για λογαριασμό του Αστέρα, άστοχος και αυτός

21:30

68': Μακρινό σουτ του Εντό, ψηλά η μπάλα

21:29

Το ματς παίζει κανονικά πάντως, βρισκόμαστε στο τελευταίο 25λεπτο

21:29

Ο λόγος που έσβησε ο ένας προβολέας είναι γιατί έπεσε η τάση του ρεύματος

21:28

66': Αλλαγή κάνει και ο Αστέρας. Εκτός ο Σανκαρέ, μέσα ο Γκοϊάν

21:27

66': Στην θέση του Μασάντο ο Βάις, δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό

21:26

Συνεχίζεται το παιχνίδι έστω και με αυτόν τον ελλιπή φωτισμό που υπάρχει

21:25

Μικρή διακοπή, έχει σβήσει ο ένας προβολέας του γηπέδου της Τρίπολης

21:22

60': Εκτέλεση κόρνερ του Κάφα, κεφαλιά του Σανκαρέ, έξω η μπάλα

21:22

Καλύτερος στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας και σίγουρα πιο ορεξάτος από τον Ολυμπιακό

21:20

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στην θέση του Ντομίνγκεζ περνά ο Ιμπαγάσα

21:20

58': Κάρτα βλέπει ο Εντό

21:19

58': Μακρινό σουτ του Χουάνμα, η μπάλα βρίσκει στον Παπαδόπουλο, αλλάζει ελάχιστα πορεία, αλλά φτάνει στην αγκαλιά του Μέγιερι

21:18

56': Σέντρα από αριστερά, πριν ο Χουάνμα μπει στην φάση, ο Μέγιερι μπλοκάρει

21:15

Κακό παιχνίδι στην επανάληψη, μέχρι στιγμής, χωρίς ρυθμό

21:15

Ετοιμάζεται και ο Ντε Μπλάσις να περάσει στο παιχνίδι

21:14

52': Αναγκαστική αλλαγή λοιπόν για τον Αστέρα. Στην θέση του τραυματία Ναβάρο ο Κοντοές

21:12

Πρόβλημα τραυματισμού για τον Ναβάρο που θα αντικατασταθεί

21:09

Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης

21:08

47': Ωραίο σουτ του Μουνάφο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα δίπλα από το αριστερό παραθυράκι της εστίας του Μέγιερι

21:08

46': Ξεκίνησε το β' μέρος στην Τρίπολη

21:06

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

21:04

Σιγά σιγά οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

20:44

42': Ο Αστέρας σκοράρει με τον Ζησόπουλο αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφ σάιντ

20:42

39': Επικίνδυνο γύρισμα του Σανκαρέ, η μπάλα περνά από όλους και φεύγει έξω

20:42

Τελευταίο δεκάλεπτο, για το πρώτο μέρος, στην Τρίπολη, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες

20:33

Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

20:32

30': Ωραίο σουτ του Πελέ, η μπάλα λίγο άουτ

20:24

22': Ο Χουάνμα βγαίνει φάτσα με τον Μέγιερι, αλλά ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού κάνει γρήγορα την έξοδο και απομακρύνει

20:22

20': Ο Μήτρογλου πατάσει στον Φουστέρ, σουτ του Ισπανού, μπλοκάρει ο Γεωργακόπουλος

20:21

Η μπάλα φαίνεται τελευταία στιγμή να άλλαξε πορεία εξαιτίας του κακού αγωνιστικού χώρου και γι' αυτό ο Αργεντινός δεν μπόρεσε να πιάσει το σουτ όπως θα ήθελε

20:20

18': Ο Ντομίνγκεζ βρέθηκε στο ύψος της μεγάλης περιοχής ανενόχλητος, αλλά το πλασέ του ήταν κάκιστο

20:17

15': Λάθος του Παπάζογλου, ο Μουνάφο σουτάρει αλλά αστοχεί

20:14

12': Απαντά στις ευκαιρίες ο Ολυμπιακός. Σέντρα του Ντομίνγκεζ από αριστερά, σουτ του Φουστέρ με το αριστερό, ο Γεωργακόπουλος μπλοκάρει σταθερά

20:13

11': Εκτέλεση κόρνερ του Ναβάρο, ο Εντό παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, ο Μέγιερι μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

20:07

5': Ο Ναβάρο σεντράρει από δεξιά, ο Μουνάφο πιάνει κάτι σαν κεφαλιά ψαράκι, η μπάλα φεύγει όμως έξω

20:06

Να θυμίσουμε πως ο νικητής του ζευγαριού Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά του Κυπέλλου τον Ατρόμητο

20:05

3': Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, είναι για τον Ολυμπιακό, με σουτ του Φουστέρ, η μπάλα άουτ

20:02

1': Σέντρα στην Τρίπολη

20:01

Μόλις τώρα γίνεται η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

19:54

Το ματς στην Τρίπολη πάντως μοιάζει με... τυπική διαδικασία, έπειτα από τη νίκη, 4-0, των «ερυθρόλευκων» στο πρώτο ματς, στο «Γ.Καραϊσκάκης»

19:52

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στην ρεβάνς του Αστέρα με τον Ολυμπιακό

Γεωργακόπουλος, Λούι, Σανκαρέ, Κυριακόπουλος, Ζησόπουλος, Εντό, Σέτι, Μουνάφο, Κάφα, Ναβάρο, Χουάνμα.
Αναπ: Μπαντής, Μπαράλες, Γκοϊάν, Κουρμπέλης, Κοντοές, Ντε Μπλάσις, Καράσκο.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Μέγιερι, Σαλίνο, Παπαδόπουλος, Παπάζογλου, Μπονγκ, Ντινγκά, Πελέ, Μασάντο, Φουστέρ, Ντομίνγκες, Μήτρογλου.
Αναπ: Κάρολ, Χολέβας, Βάις, Σκέποβιτς, Βέργος, Βούρος, Ιμπαγάσα.
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου). Βοηθοί: Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Τσολάκης (Αθηνών). 4ος: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας)