1
-
1
19:54

Και κόκκινη κάρτα μετά το φινάλε στον Τζιώρα για νεύρα με τους παίκτες των φιλοξενούμενων στο κέντρο του γηπέδου.

19:53

Λήξη αναμέτρησης, Νίκη Βόλου - Κέρκυρα 1-1

19:52

90'+2: Κίτρινη κάρτα στον Σεϊμάν

19:49

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στο Πανθεσσαλικό

19:47

88': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για Κέρκυρα. Ο Σουάνης από τα δεξιά έβγαλε τη σέντρα, δυνατό σουτ Ζορμπά από κοντά, στο ύψος του δεύτερου δοκαριού, μόλις άουτ!

19:45

86': Τελευταία αλλαγή για τον Γρηγορίου για λογαριασμό της Κέρκυρας. Ο Σίκιμιτς αντί του Μπαλντοβαλίεφ

19:41

82': Διαγώνιο σουτ Ζορμπά από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Αποστολίδης

19:39

80': ΔΟΚΑΡΙ για την Κέρκυρα. Εκτέλεση φάουλ Κουτσόπουλου από τα δεξιά του ημικύκλιου, η μπάλα περνά από πολλά πόδια και τελικά χτυπά στο δεξί δοκάρι του Αποστολίδη, ο οποίος πέφτει στη γωνία του.

19:33

74΄: Διπλή αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Καραγιαννίδης αντί του Καραδέμητρου και ο Μπεριάν αντί του Γυφτοκώστα

19:32

73': Καλή στιγμή για τη Νίκη. Σούτ Γέσιτς μέσα από την περιοχή, έδιωξε χωρίς σταθερότητα ο Βρονταράς

19:30

71': Δυνατό σουτ Ανιέτε από τα αριστερά με διπλή προσπάθεια έδιωξε ο Βρονταράς

19:28

69': Κίτρινη κάρτα στον Ζουλιώτη

19:25

66': Σέντρα από δεξιά, άστοχη έξοδος του Βρονταρά, η μπάλα φτάνει στον Ανιέτε ο οποίος με πλασεδάκι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1

19:25

ΓΚΟΛ η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ!

19:23

Ολοκλήρωσαν τις αλλαγές τους μάλιστα οι Βολιώτες με την είσοδο του Μανουσάκη

19:23

64': Αναγκαστική αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Στη θέση του τραυματία Παπαδόπουλου ο Μανουσάκης

19:20

61': Μακρινό σουτ του Μπαλντοβαλίεφ, μπλοκάρει ο Αποστολίδης

19:20

61': Κάρτα στον Σοϊλέδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Ζορμπά

19:17

Πάντα στο 0-1 οι ''Φαίακες'' με το γκολ του Γυφτοκώστα

19:16

Η Νίκη Βόλου εξακολουθεί να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά η Κέρκυρα παραμένει επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις

19:15

56': Εκτέλεση φάουλ του Καραδέμητρου, κεφαλιά του Σουάνη, ο Αποστολίδης μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα

19:13

54': Μετά από νέα εκτέλεση κόρνερ για την Κέρκυρα, οι γηπεδούχοι δεν διώχνουν σωστά, ο Γυφτοκώστας σουτάρει δυνατά, ωστόσο η μπάλα φεύγει ψηλά

19:12

53': Εκτελέστηκε από τον Καραδέμητρο, ο Σοϊλέδης διώχνει στο πρώτο δοκάρι

19:07

49': Με πάσα εκτελέστηκε, ο Γέσιτς πιάνει δυνατό σουτ, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται

19:06

Κόρνερ κερδίζει η Νίκη Βόλου

19:04

46': Ξεκινά το δεύτερο μέρος

19:02

46': Μπακάλης και Τσίτας βγαίνουν εκτός, μέσα Σεϊμάν και Τζιώρας για τη Νίκη Βόλου. Διπλή αλλαγή από τον Βοσνδιάδη, πριν την έναρξη της επανάληψης, προκειμένου να αλλάξει την εικόνα της ομάδας του

18:48

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

18:46

45': Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου για το πρώτο μέρος

18:45

43': Σέντρα του Παπαδόπουλου από αριστερά, ο Βρονταράς βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα με διπλή προσπάθεια

18:44

Πάνω κάτω η μπάλα στο Πανθεσσαλικό με τη Νίκη να έχει μια ελαφρά υπεροχή, αλλά την Κέρκυρα να είναι ''φωτιά'' όταν κλέβει την μπάλα, βγαίνοντας ταχύτατα μπροστά

18:42

41': Κάρτα στον Βρονταρά για καθυστέρηση

18:36

34: Συρτό σουτ του Ακασού από μακριά, περνάει λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Βροντάρα

18:36

31': Κίτρινη στον Κουτσόπουλο

18:29

28': Δυνατό σουτ του Καραδέμητρου, ο Αποστολίδης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει δύσκολα!

18:28

Κάρτα βλέπουν Σουάνης και Μπακάλης οι οποίοι πήραν μέρος σε αυτή την στιγμή έντασης

18:27

Έντονος εκνευρισμός και κοκορομαχίες ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων

18:27

Αυτό το μαρκάρισμα άναψε τα αίματα στο Πανθεσσαλικό

18:27

26': Νέο σκληρό φάουλ στον Ανιέτε, κάρτα στον Παρασκευαίδη

18:26

Με έντεκα πλέον και η Νίκη Βόλου

18:25

Μπήκε ξανά στο ματς ο Ανιέτε!

18:23

Πονάει ο άσος της Νίκης Βόλου, δύσκολα θα ξαναπεράσει στο ματς το οποίο ξεκινά και πάλι

18:23

Στο έδαφος ο Ανιέτε, δείχνει να έχει πρόβλημα τραυματισμού

18:21

Πρώτο 20λεπτο στο Πανθεσσαλικό, η Νίκη Βόλου προσπαθεί να αντιδράσει μετά το γκολ που δέχτηκε

18:20

18': Εκτέλεση κόρνερ για την Κέρκυρα, κεφαλιά του Παρασκευαίδη, η μπάλα στην αγκαλιά του Αποστολίδη

18:18

16': Μοναδική ευκαιρία χαμένη για την Κέρκυρα! Ο Μπαλντοβαλίεφ περνά εξαιρετική κάθετη πάσα στον Καραδέμητρο, αυτός σε τετ-α-τετ με τον Αποστολίδη αστοχεί αφού πλασάρει άουτ

18:16

14': Εξαιρετική προσπάθεια του Σουάνη από δεξιά, σεντράρει στον Γυφτοκώστα και αυτός στο δεύτερο δοκάρι ολομόναχος με κεφαλιά ανοίγει το σκορ

18:16

ΓΚΟΛ η ΚΕΡΚΥΡΑ!

18:14

12': Ωραία κίνηση του Γέσιτς, σουτάρει με το αριστερό, ο Βρονταράς μπλοκάρει

18:11

Καλύτερη η Νίκη Βόλου, προσπαθεί να πιέσει την Κέρκυρα

18:10

7': Εκτέλεση κόρνερ του Γέσιτς, η μπάλα περνά απ' όλους αφού ο Βρονταράς κάνει άστοχη έξοδο και φεύγει άουτ

18:08

Παιχνίδι κέντρου σε αυτό το ξεκίνημα

18:07

Πρώτη αξιόλογη φάση στο ματς, είναι για τη Νίκη Βόλου

18:07

5': Σέντρα από δεξιά, ο Σοϊλέδης παίρνει την κεφαλιά, άουτ η μπάλα

18:02

1': Σέντρα στο παιχνίδι

17:58

Σε λίγα λεπτά η σέντρα στο Πανθεσσαλικό

17:58

Αυτή την στιγμή γίνεται η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αποστολίδης, Ζουλιώτης, Παπαδόπουλος, Γιώτας, Ρεπετσάς, Ακασού, Μπακάλης, Σοϊλέδης, Ανιέτε, Τσίτας, Γέσιτς.
Αναπ: Ταΐρης, Μπιτσάκος, Μανουσάκης, Αναστασόπουλος, Σεϊμάν, Αργύρης, Τζιώρας.
ΚΕΡΚΥΡΑ
Βροντάρας, Βενέτης, Παρασκευαίδης, Ζορμπάς, Σουάνης, Καραδέμητρος, Γκόμεζ, Μπαλντοβαλίεφ, Ανδρεόπουλος, Γυφτοκώστας, Κουτσόπουλος.
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Καραγιαννίδης, Αρμένης, Μπεριάν, Ραπτάκης, Γεωργακόπουλος, Σίκιμιτς.
Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας). Βοηθοί: Παλαμίδας (Λακωνίας), Ρίγκος (Γρεβενών). 4ος: Καραλιόλιος (Γρεβενών)