3
-
0
16:53

Εύκολη νίκη για την ΑΕΚ με 3-0. Αρκετά καλή εμφάνιση από την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα, απέναντι σε έναν πολύ «φοβισμένο» και αδύναμο αντίπαλο.

16:50

Τέλος του αγώνα.

16:41

83': Τελευταία αλλαγή και για τους φιλοξενούμενους. Ο Κάββαλος στη θέση του Ρουμπάκη.

16:40

82': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Δέλλας. Στη θέση του Πλατέλλα ο Τσουμάγκας.

16:38

80': Δυνατό σουτ του Ντακόλ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αποκρούει ο Μήτρου.

16:34

75': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Βγαίνει ο Γεωργέας και μπαίνει ο Τσουκαλάς.

16:32

Ο Πλατέλλας μπαίνει στην περιοχή των φιλοξενούμενων, στρώνει την μπάλα για τον Τσεβά και αυτός δεν δυσκολεύεται να κάνει το 3-0 με κοντινή προβολή.

16:32

74': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:31

72': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Πολύ ωραία ενέργεια του Πλατέλλα από δεξιά και γύρισμα στον Ανάκογλου, ο οποίος από κοντά κάνει την προβολή, αλλά η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

16:28

69': Αλλαγή και για τους Κρητικούς. Έξω ο Μπέρκης, μέσα ο Κοζανίδης.

16:27

69': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Βγαίνει ο Γροντής και μπαίνει ο Τσεβάς.

16:23

65': Ο Πόποβιτς έξω απ' την περιοχή κάνει ένα ωραίο φαλτσαριστό σουτ, άουτ η μπάλα.

16:18

60': Αλλαγή για τον Ερμή. Ο Κλίνης στη θέση του Βαρούχα.

16:17

59': Κίτρινη κάρτα στον Μπριλάκη.

16:15

57': Καλή στιγμή για τους Κρητικούς, με τον Καραγκιολίδη να μπλοκάρει σουτ του Βαρούχα.

16:12

Ωραίος συνδυασμός των γηπεδούχων με τελικό αποδέκτη τον Ανάκογλου, ο οποίος από το ύψος του πέναλτι κάνει με πλασέ το 2-0.

16:11

54': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:05

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

16:03

46': Έναρξη β' μέρους.

15:51

Πολύ καλύτερη η ΑΕΚ στο πρώτο 45λεπτο. Οι «κιτρινόμαυροι» έχουν κλείσει τους φιλοξενούμενους στην περιοχή τους και θα μπορούσαν ήδη να έχουν «καθαρίσει» το ματς.

15:47

Τέλος α' μέρους.

15:46

45'+1': Κίτρινη κάρτα στον Βαρούχα.

15:44

Ο Πλατέλλας εκτελεί το πέναλτι, ο Μήτρου αποκρούει, όμως, ο Πόποβιτς παίρνει το ριμπάουντ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

15:43

43': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

15:43

42': Πέναλτι για την ΑΕΚ σε ανατροπή του Πλατέλλα από τον Ρουμπάκη.

15:35

35': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Από σέντρα του Πεταυράκη ο Ανάκογλου βρίσκεται αμαρκάριστος στο ύψος του πέναλτι, κάνει ένα δυνατό σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:27

27': Ο Γροντής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά, έπειτα από ασίστ του Κορδέρο, αλλά ο Ισπανός υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ λανθασμένα. Έπρεπε να μετρήσει το γκολ.

15:26

26': Σουτ του Πόποβιτς μέσα απ' την περιοχή, αποκρούει δύσκολα με τα πόδια ο Μήτρου.

15:26

25': Κίτρινη κάρτα στον Ρουμπάκη.

15:20

20': Ωραία κίνηση του Πλατέλλα, ο οποίος «ζαλίζει» τρεις αντιπάλους, στρώνει στον Ντακόλ που κάνει το σουτ μέσα απ' την περιοχή, για να μπλοκάρει ο Μήτρου.

15:12

12': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ. Ο Ντακόλ γύρισε ωραία στο ύψος της περιοχής, έκανε και το σουτ με το δεξί, αλλά η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Μήτρου.

15:11

11': Ο Πλουσής εκτελεί φάουλ, ο Αριστεινίδης πιάνει ανάποδη κεφαλιά, πάνω απ' την εστία του Καραγκιολίδη η μπάλα.

15:10

10': Κίτρινη κάρτα στον Ρόβα.

15:08

7': Γροντής και Πλατέλλας συνδυάζονται, ο πρώτος κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

15:08

6': Δυνατό σουτ του Πεταυράκη μέσα απ' την περιοχή και αριστερά, αποκρούει με γροθιές ο Μήτρου.

15:06

Πιέζει όπως ήταν αναμενόμενο από το ξεκίνημα η ΑΕΚ.

15:01

14:58

Βγήκαν και πάλι στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:54

Οι δύο ομάδες έχουν ολοκληρώσει το ζέσταμά τους εδώ και λίγα λεπτά και έχουν πάει στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.

14:50

Ο κόσμος που βρίσκεται αυτή τη στιγμή στις εξέδρες του ΟΑΚΑ είναι κοντά στις 5.000.

14:44

Από την άλλη πλευρά, ο τεχνικός των Κρητικών, Μανώλης Σουτζής, έχει στην 11αδα τον νεοαποκτηθέντα επιθετικό, Σωκράτη Ευαγγέλου (δανεικός απ' τον Εργοτέλη) και στον πάγκο τον 18χρονο τερματοφύλακα, Άρη Βλάχο (δανεικός απ' τον Ολυμπιακό).

14:40

Ο Τραϊανός Δέλλας άφησε τελευταία στιγμή εκτός 18αδας τους Μπρέσεβιτς και Ράμα. Ο Κροάτης φορ ένιωσε το πρωί ενοχλήσεις στο γόνατο και γι’ αυτό θα δει το ματς απ’ την εξέδρα.

14:38

Αντίπαλος ο Ερμής Ζωνιανών, ο οποίος βρίσκεται στη μέση (8ος) της βαθμολογίας του 6ου ομίλου

14:36

Στόχος, εκτός από τη νίκη φυσικά, είναι να προσφέρει και θέαμα στον κόσμο της

14:35

Το τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος δίνει σήμερα η ΑΕΚ.

Καραγκιολίδης, Γεωργέας, Ρόβας, Τσιρίλο, Πεταυράκης, Κορδέρο, Γροντής, Πλατέλλας, Ανάκογλου, Πόποβιτς, Ντακόλ
Αναπ: Τσουμάγκας, Τσούπρος, Αργυρίου, Βούρας, Τσεβάς, Κάτσικας, Τσουκαλάς
Μήτρου, Κανδυλάκης, Κοζωρόνης, Μπριλάκης, Σταυρακάκης, Ρουμπάκης, Μπέρκης, Αριστεινίδης, Ευαγγέλου, Πλουσής, Βαρούχας
Αναπ: Ρουσσάκης, Γκούγκας, Κλίνης, Βλάχος, Κοζανίδης, Γκουτσέλης, Κάββαλος
Διαιτητής: Μαρκαντωνάτος (Ηλείας) - Βοηθοί: Οικονόμου, Κότσα (Αχαΐας)