Διαδικαστικού χαρακτήρα το ματς με τη Γιουβέντους την τελευταία αγωνιστική.

Ένα καταστροφικό τρίλεπτο στο τέλος του πρώτου μέρους ήταν αρκετό για να χαθεί κάθε ελπίδα.

23:38

Λήξη αναμέτρησης, ήττα για τον Ολυμπιακό με 3-1 και αποκλεισμός από την Ευρώπη.

23:37

90'+2: Κίτρινη στον Πάρντο.

23:35

23:35

90': Στη θέση του Μπρούνο Σέζαρ ο Ματέους για τη Σπόρτινγκ.

23:32

88': Κίτρινη στον Κοεντράο.

23:30

Ο Φιγκέιρας από δεξιά βγάζει την μπάλα προς τα έξω και με σουτ εκτός περιοχής ο Οφόε μειώνει σε 3-1. Υπήρξαν διαμαρτυρίες των γηπεδούχων πως ο Σεμπά επηρέαζε τη φάση και έπρεπε να σηκωθεί το σημαιάκι.

23:30

86': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

23:29

85': Στη θέση του Πιτσίνι ο Ριστόφσκι για τη Σπόρτινγκ.

23:28

Στο 57-43% η κατοχή μπάλας υπέρ των γηπεδούχων.

23:27

Τραγουδούν για τον Ολυμπιακό με υψωμένα τα κασκόλ, παρά την πίκρα τους οι εκδρομείς φίλοι των πρωταθλητών Ελλάδας.

23:26

81': Κίτρινη στον Ζέλσον Μαρτίνς για θέατρο.

23:24

Δεν μπορεί ο Ολυμπιακός να κρατήσει μπάλα και μοιραία βρίσκεται σε παθητικό ρόλο, παρά το ρελαντί πια των Πορτογάλων...

23:22

77': Φιγκεϊρέδο αντί Ματιέ για τη Σπόρτινγκ.

23:20

75': Αδειάζει τον Κούτρη ο Φερνάντες, κάνει και το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

23:19

74': Κόρνερ παραχωρεί ο Μποτία. Ο Φερνάντες το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

23:15

70': Ευκαιρία για τη Σπόρτινγκ! Ο Ματιέ εκτελεί απευθείας φάουλ και η μπάλα φεύγει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:11

Ο Μπρούνο Φερνάντες εκτελεί το κόρνερ, ο Ντοστ παίρνει την κεφαλιά πολύ εύκολα και κάνει το 3-0. Πάλι τον έχασε ο Μποτία.

23:11

66': ΓΚΟΛ για τη ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ!

23:10

66': Κάνει το σουτ από μέσα αριστερά ο Κοεντράο, βρίσκει ελάχιστα την μπάλα ο Προτό και παραχωρεί κόρνερ.

23:10

65': Κλείνει τις αλλαγές του ο Λεμονής, στη θέση του Ταχτσίδη ο Οφόε για τον Ολυμπιακό.

23:09

65': Ο Σεμπά εκτελεί φάουλ, ο Ένγκελς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

23:08

64': Κίτρινη στον Πίντο.

23:08

63': Απευθείας φάουλ του Φερνάντες από μακριά, άουτ η μπάλα.

23:06

Έχει πέσει ο ρυθμός.

23:02

57': Ευκαιρία για τη Σπόρτινγκ! Ο Μπούνο Σέζαρ εκτελεί κόρνερ, ο Αντρέ Πίντο παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

23:01

57': Στη θέση του Φορτούνη ο Τζούρτζεβιτς για τον Ολυμπιακό.

22:59

55': Κίτρινη στον Κούτρη.

22:59

54': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, απομακρύνουν οι Πορτογάλοι.

22:56

51': Ο Φιγκέιρας βγάζει τη σέντρα, ο Ζιλέ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

22:54

49': Νέο κόρνερ για τη Σπόρτινγκ, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:52

47': Κόρνερ για τη Σπόρτινγκ. Εκτελεί ο Μπρούνο Φερνάντες και η μπάλα απομακρύνεται.

22:50

46': Στη θέση του Καρσελά ο Σεμπά για τον Ολυμπιακό.

22:49

22:48

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:34

22:34

Για πρώτη φορά δεν ακούγονται οι φίλοι του Ολυμπιακού, σοκαρισμένοι και αυτοί από τα δυο γκολ των γηπεδούχων μέσα σε 3'.

22:34

45'+1: Κίτρινη στον Ζιλέ.

22:33

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:30

Λάθος από τον Κούτρη ακριβώς έξω από την περιοχή, αργεί να διώξει την μπάλα, ο Μπρούνο Σέζαρ κλέβει και εκτελεί για το 2-0 από μέσα δεξιά.

22:29

43': ΓΚΟΛ για τη ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ!

22:27

Ζέλσον Μαρτίνς κάνει από δεξιά το γύρισμα και ο Ντοστ πηγαίνοντας πρώτος στην μπάλα ανοίγει το σκορ. Τον έχασε ο Μποτία.

22:27

40': ΓΚΟΛ για τη ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ!

22:25

38': Χάνει το κοντρόλ ο Ζέλσον Μαρίνς ενώ ήταν σε πλεονεκτική θέση.

22:22

Το πηγαίνει εκεί που θέλει πλέον το ματς ο Ολυμπιακός.

22:18

32': Κίτρινη στον Φιγκέιρας για διαμαρτυρία. Χάνει το επόμενο παιχνίδι. Τζάμπα κάρτα, για διαμαρτυρία, αν και φάνηκε να έχει δίκιο ο ακραίος του Ολυμπιακου για το χέρι του Ματιέ.

22:16

29': Καθοριστικό κόψιμο του Ένγκελς τη στιγμή που εκτελούσε ο Μπατάλια από μέσα αριστερά.

22:13

26'; Μακρινό σουτ του Κούτρη, κοντράρει η μπάλα και καταλήγει στην αγκαλιά του Πατρίσιο.