0
19:53

Τελικό στο Καυταντζόγλειο, καταιγιστικός ο Ηρακλής, διέλυσε 6-0 τον Πιερικό

19:52

90'+3: Γύρισμα του Χιονίδη, η μπάλα φτάνει στο ύψος του πέναλτι και ο Τσιλιανίδης με πλασέ γράφει το 6-0

19:52

Και το κερασάκι στην τούρτα!

19:49

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:47

87': Γύρισμα του Αποστολίδη, ο Ονουάτσι δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά και οι αμυντικοί του Πιερκού απομακρύνουν

19:44

84': Κάρτα βλέπει ο Ντόικιτς

19:42

82': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Ηρακλής. Στην θέση του Πουρτουλίδη περνά ο Αποστολίδης

19:38

79': Νέα προσπάθεια από τον Χιονίδη που πλασάρει άσχημα μέσα από την περιοχή

19:36

Με τον ΠΑΟΚ και το ματς Κυπέλλου ασχολούνται πλέον οι φίλοι του Ηρακλή

19:36

77': Σουτ του Χιονίδη που πρόλαβε την έξοδο του Παπατολίκα, η μπάλα φεύγει άουτ

19:34

75': Αλλαγή για τον Πιερικό. Στη θέση του Ίτσιου ο Λαζαρίδης

19:34

75': Παράλληλο γύρισμα του Ονουάτσι στον Κοντοδήμο, αυτός πλασάρει άσχημα

19:29

70': Σέντρα του Κοντοδήμου, κεφαλιά του Τσιλιανίδη, άουτ η μπάλα

19:28

69': Σουτ του Μανίκα από μακριά, δεν έχει πρόβλημα ο Χουάντερσον που μπλοκάρει

19:27

68': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Ζάχορα ο Χιονίδης

19:23

64': Ωραία σέντρα του Κοντοδήμου από αριστερά, μονοκόμματο σουτ του Τάι από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα με την δύναμη που είχε φεύγει από τα χέρια του Παπατόλικα και καταλήγει στα δίχτυα

19:23

Πέμπτο γκολ ο Ηρακλής!

19:20

61': Αλλαγή για τον Πιερικό. Στο ματς περνά ο Τσιρλίδης, εκτός ο Ελευθεριάδης

19:19

61': Κάρτα στον Παπατόλιο

19:18

Ότι θέλει κάνει και στην επανάληψη ο Ηρακλής

19:17

58': Χάθηκε η μπάλα... Ο Τσιλιανίδης βρίσκει τον Τάι, αυτός με τακουνάκι πατάει στον Πουρτουλίδη και εκείνος με ψύχραιμο αριστερό πλασέ γράφει το 4-0

19:17

ΓΚΟΛ ο Ηρακλής!

19:10

51': Ο Κοντοδήμος ''σπάει'' την μπάλα στον Ζάχορα, αυτός σουτάρει δεν μπορεί να νικήσει τον αντίπαλο γκολκίπερ, αλλά ο Ονουάτσι που παίρνει το ριμπάουντ πετυχαίνει από κοντά με πλασέ το τρίτο γκολ της ομάδας του

19:10

ΓΚΟΛ, 3-0 ο Ηρακλής!

19:09

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη, ίδιο σκηνικό με αυτό του πρώτου μέρους, πιέζει ο Ηρακλής, σε παθητικό ρόλο ο Πιερικός, παρά το 2-0

19:05

45': Ξεκίνησε το β' μέρος

19:03

46': Αλλαγή θα έχουμε πριν την σέντρα για τον Πιερικό. Στη θέση του Μιχαηλίδη περνά ο Νικολίτσης

19:02

Σε λίγα λεπτά η σέντρα της επανάληψης

19:02

82% η κατοχή της μπάλας για τον Ηρακλή στο πρώτο μέρος!

18:47

45'+2: Εκτέλεση φάουλ του Μανίκα, η μπάλα στο τείχος και φεύγει κόρνερ

18:45

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το πρώτο μέρος

18:42

42': Κάρτα στον Νίκου για μαρκάρισμα στον Ονουάτσι

18:40

40': Ο Ηρακλής βγήκε ταχύτατα στην επίθεση, ο Ζάχορα δεν μπορεί να δώσει σωστά την μπάλα στον Ονουάτσι που ήταν μόνος του απέναντι από τον τερματοφυλακα και έτσι χάθηκε η ευκαιρία για ένα σίγουρο γκολ

18:39

39': Αναγκαστική αλλαγή λοιπόν για τον Ηρακλή. Μέσα ο Σαββίδης, έξω ο τραυματίας Κοντέων

18:39

39': Κάρτα στον Λίμα

18:37

Πρόβλημα στον Ηρακλή με τον Κοντέων που ζητά αλλαγή

18:36

36': Μετά από εκτέλεση κόρνερ για τον Ηρακλή η μπάλα απομακρύνεται, φτάνει στον Κοντοδήμο που σουτάρει αλλά αστοχεί

18:32

32': Ο Πουρτουλίδης μπήκε από τα δεξιά, ''έσπασε'' την μπάλα προς τα έξω, αυτή έφτασε στον Ζάχορα ο οποίος με ωραίο συρτό γυριστό σουτ γράφει το 2-0

18:32

18:31

Με αυτογκόλ ήρθε η λύση λοιπόν για τον Ηρακλή ο οποίος δυσκολευόταν αρκετά να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα

18:30

30': Κάρτα στον Μιχαηλίδη

18:29

29': Ο Ονουάτσι γυρίζει παράλληλα την μπάλα, ο Καραγκούνης πάει να διώξει, κάνει... τσαφ και την στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0

18:29

ΓΚΟΛ ο Ηρακλής

18:28

Πάντα το ίδιο σκηνικό στο Καυταντζόγλειο, πιέζει ο Ηρακλής

18:27

27': Πάσα του Τσιλιανίδη στον Τάι, αυτός γυρίζει, σουτάρει δυνατά, η μπάλα ωστόσο φεύγει έξω

18:22

22': Να μια τελική προσπάθεια για τον Ηρακλή με σουτ του Ονουάτσι, ψηλά η μπάλα

18:17

17': Εκτελέστηκε, διώχνουν μακριά οι παίκτες του Πιερικού

18:16

Νέο κόρνερ κερδίζουν οι γηπεδούχοι

18:15

Πρώτο τέταρτο, ακόμα ψάχνει την πρώτη καλή στιγμή του ο Ηρακλής

18:13

13': Ξαφνικό σουτ του Μανίκα, η μπάλα άουτ

18:12

12': Εκτελέστηκε αλλά οι αμυντικοί του Πιερικού απομακρύνουν

18:12

Κόρνερ για τον Ηρακλή

18:08

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ηρακλής και ψάχνει διαδρόμους για να φτάσει στην αντίπαλη περιοχή

18:08

Όλος ο Πιερικός πίσω, αμύνεται μαζικά από το πρώτο λεπτό

18:04

Πιο επιθετικά έχει μπει ο Ηρακλής στο παιχνίδι χωρίς να έχει σημειωθεί κάποια αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής

18:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

17:58

Όλα έτοιμα για την σέντρα στο Καυταντζόγλειο, οι δύο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Κοντοδήμος, Παπαστεριανός, Ονουάτσι, Ιντζόγλου, Λίμα, Πουρτουλίδης, Ζαχόρα, Τσιλιανίδης, Κοντέων, Τάι.
Αναπ: Ματσούκας, Χιονίδης, Σαραφογλου, Σιατραβάνης, Αποστολίδης, Σαββίδης.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ
Παπατόλικας, Καραγκούνης, Νίκου, Ντόϊκιτς, Ιορδανίδης, Παπατόλιος, Ίτσιος, Μανίκας, Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης, Ελευθεριάδης.
Αναπ: Πατσιογιώργος, Τσιρλίδης, Μπρίτο, Λαζαρίδης, Νικολίτσης, Κέρι, Πέϊκος.
Διαιτητής: Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας). Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Λάρισας), Αναστασίου Γ. (Λάρισας). 4ος: Αναστασίου Ηλ. (Λάρισας)