Η Ένωση πάει στους 6 βαθμούς έχοντας από πάνω της μόνο τη Μίλαν με 8. Στους 4 η Αούστρια, στους 3 η Ριέκα, την οποία υποδέχεται την επόμενη αγωνιστική.

Όπως και στο Μιλάνο έτσι και σήμερα η ΑΕΚ μπλοκάρει τη Μίλαν και παίρνει έναν ακόμη πολύτιμο βαθμό.

21:51

Στο έδαφος ο Μπονούτσι, από μονομαχία με τον Γιακουμάκη.

21:48

21:47

90': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γιόχανσον εξαπολύει βολίδα από πολύ μακριά και η μπάλα φεύγει εκτός.

21:42

85': Κόρνερ για τη Μίλαν. Το εκτελεί ο Μοντολίβο και ο Ανέστης διώχνει με γροθιές.

21:41

Κάνει το 4-1 στην Κροατία η Αούστρια.

21:39

Έχουν έμπνευση οι οπαδοί της ΑΕΚ έτσι φωνάζουν το... πικάντικο "γαμ... τους λίγο το μ... Γιακουμάκη Γιακουμάκη". Χαμόγελα, αλλά και χειροκροτήματα απ' όσους δεν συμμετέχουν στο σύνθημα

21:39

81': Κάλινιτς αντί Αντρέ Σίλβα για τη Μίλαν.

21:36

79': Στη θέση του Αραούχο ο Γιακουμάκης για την ΑΕΚ.

21:35

77': Ο Γκάλο εκτελεί κόρνερ και η μπάλα απομακρύνεται.

21:34

76': Μακρινό σουτ του Αραούχο,μπλοκάρει ο Ντοναρούμα.

21:31

Στο 1-3 το Ριέκα - Αούστρια. Παίζουν και με δέκα πλέον οι Κροάτες.

21:31

73': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Γκάλο εκτελεί και δεν βρίσκει συμπαίκτη.

21:29

72': Σε θέση οφσάιντ ο Αντρέ Σίλβα, σωστή η υπόδειξη.

21:26

69': Ο Γκάλο βρίσκει τον διάδρομο, σουτάρει εκτός περιοχής και ο Ντοναρούμα μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

21:25

67': Κεσί αντί Λοκατέλι για τη Μίλαν.

21:23

66': Στη θέση του Μπακασέτα ο Γαλανόπουλος για την ΑΕΚ.

21:22

65': Ευκαιρία για τη Μίλαν! Δυνατό σουτ του Τσαλχάνογλου εκτός περιοχής, με δυσκολία αποκρούει ο Ανέστης.

21:22

Στο άλλο ματς του ομίλου η Ριέκα ισοφάρισε, αλλά η Αούστρια πήρε ξανά το προβάδισμα. Στο 1-2 το ματς.

21:20

63': Σέντρα από τον Γκάλο, κεφαλιά του Λιβάγια και άουτ η μπάλα.

21:17

60': Στη θέση του Χριστοδουλόπουλου ο Λιβάγια για την ΑΕΚ.

21:17

60': Μακρινό σουτ του Χριστοδουλόπουλου, άουτ η μπάλα.

21:16

59': Κόρνερ για τη Μίλαν. Εκτελείται στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

21:15

58': Κίτρινη στον Τσόσιτς.

21:14

57': ΔΟΚΑΡΙ για τη Μίλαν! Ο Μοντολίβο φεύγει στην πλάτη της άμυνας, κάνει διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά και σημαδεύει το δεξί δοκάρι.

21:13

56': Ευκαιρία για τη Μίλαν! Γίνεται το γύρισμα από δεξιά από τον Τσαλχάνογλου, ο Ρομανιόλι κάνει το πλασέ στο πρώτο δοκάρι και ο Ανέστης μπλοκάρει εύκολα.

21:13

55': Κόρνερ για τη Μίλαν, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:07

49': Αδύναμο σουτ του Σιμόες, μπλοκάρει ο Ντοναρούμα.

21:04

47': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Χριστοδουλόπουλος εκτελεί κόρνερ, ο Βράνιες παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:03

46': Σούσο αντί Κουτρόνε για τη Μίλαν.