2
-
2
19:08

Η Ξάνθη... έσωσε την παρτίδα στο φινάλε και έφυγε με την ισοπαλία από το Παγκρήτιο

19:07

90'+6: Λήξη της αναμέτρησης

19:06

Οι φιλοξενούμενοι "κλέβουν" το βαθμό με κεφαλιά του Γούτα ύστερα από σέντρα του Κάλβο από τα αριστερά

19:05

90'+4: ΓΚΟΛ για την Ξάνθη!

19:03

90'+2: Στις καθυστερήσεις το ματς, πέντε θα είναι τα λεπτά του έξτρα χρόνου

18:59

88': Κοζορώνης αντί Αναστασάκου και τέλος οι αλλαγές του Εργοτέλη

18:56

84': Σουτ από τον Μπαντιμπανγκά, ο Τσέμα μπλόκαρε

18:53

81' Εκτέλεση φάουλ του Μπαντιμπανγκά, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ

18:50

79': Ολοκληρώθηκαν οι αλλαγές της Ξάνθης, ο Σουάρες αντί του Τριάδη

18:47

75': Ντεμπούτο του Πάμπλο Γκαρσία, παίρνει τη θέση του Βασιλακάκη για την Ξάνθη

18:41

69': Ο Διαμαντάκος αντί του Βερπακόφσκις για τη δεύτερη αλλαγή των Κρητικών

18:38

66': Κίτρινη κάρτα και για τον Καρντόσο

18:37

65': Μακρινό σουτ του Τριάδη, έφυγε άουτ η μπάλα

18:34

63': Τραυματίστηκε ο Αθανασίου, αλλαγή τερματοφύλακα στον Εργοτέλη με τον Καβουσάκη να μπαίνει στο παιχνίδι

18:33

62': Με το... καλημέρα του στον αγώνα ο Κάλβο είδε και αυτός την κίτρινη κάρτα

18:32

60': Κίτρινη κάρτα για τον Τζανακάκη

18:32

59': Κάλβο αντί Μάνταλου στην πρώτη αλλαγή της Ξάνθης

18:29

58': Σουτ στην κίνηση από τον Μάνταλο, εντελώς άστοχο

18:26

55' Κίτρινη κάρτα για τον Κόντε για "θέατρο"

18:26

55': Τίποτα το αξιόλογο στα πρώτα λεπτά της επανάληψης

18:18

46': Ο Μπαντιμπανγκά έκανε την προβολή μετά από κακή επέμβαση του Τσέμα, έφυγε άουτ η μπάλα

18:17

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου

18:01

Ωραίο ματς στο Παγκρήτιο, ο Εργοτέλης προηγείται 2-1 της Ξάνθης σε ένα ανοικτό παιχνίδι

18:01

45'+2: Λήξη του πρώτου μέρους μετά από δύο λεπτά καθυστερήσεων

17:59

44': Ο Ρομάνο έκανε το σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή, ο Τσέμα έδιωξε σε κόρνερ

17:50

35': Κεφαλιά του Βερπακόφσκις μετά από σέντρα του Μπαντιμπανγκά, έφυγε άουτ η μπάλα

17:46

31': Η Ξάνθη έχει πάρει την υπεροχή, προσπαθώντας να φτάσει και στην ισοφάριση

17:38

Ο Σολάρι με κοντινή προβολή, μετά από κόρνερ του Μάνταλου και κεφαλιά του Γούτα στο πρώτο δοκάρι, βρήκε δίχτυα και ξαναβάζει την ομάδα του στο παιχνίδι

17:37

23': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη!

17:32

Ωραία αντεπίθεση των Κρητικών, ο Μπαντιμπανγκά βρήκε σε θέση βολής τον Αναστασάκο και ο έμπειρος επιθετικός διπλασίασε με πλασέ τόσο τα προσωπικά του τέρματα όσο και αυτά της ομάδας του

17:32

18': ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!

17:28

14': Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη

17:24

Ο Μπαντιμπανγκά σούταρε, ο Τσέμα απέκρουσε ασταθώς, η μπάλα κατέληξε στον Βερπακόφσκις, που με ωραία πάσα βρήκε τον επερχόμενο Αναστασάκο κι αυτός άνοιξε το σκορ σε κενή εστία

17:23

10': ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!

17:22

8': Ο Μάνταλος με κοντινό σουτ μετά από κόρνερ του Τριάδη σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι!

17:19

5': Φάουλ του Τριάδη, καμία ανησυχία για τον Αθανασίου

17:15

1': Έναρξη της αναμέτρησης

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Aθανασίου, Τζανακάκης, Κόντε, Σαρρής, Μεχία, Καρντόσο, Ρομάνο, Χαντί, Μπαντιμπανγκά, Βερπακόφσκις, Αναστασάκος
Αναπ: Καβουσάκης, Κοζορώνης, Διαμαντάκος, Μπουχαλάκης, Κούτρης, Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς
ΞΑΝΘΗ
Τσέμα, Μπέρτος, Τριάδης, Ντε Γκούζμαν, Γούτας, Βάλλας, Μπαξεβανίδης, Μάνταλος, Βασιλακάκης, Σολτάνι, Σολάρι
Αναπ: Κυριακίδης, Γκαρσία, Τσαμούρης, Σουάρες, Χοσέμι, Ράνος, Κάλβο
Διαιτητής: Παππάς (Αθηνών), Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Καραϊσαρίδης (Πιερίας)