1
-
2
19:09

Σπουδαία νίκη με ανατροπή για την Καλλονή, που βάζει σε περιπέτειες τον ΠΑΣ Γιάννινα και ίσως τον Σάκη Τσιώλη. Οι Μυτιληνιοί ήταν καλύτεροι των γηπεδούχων που έδειξαν ότι χρειάζονται επειγόντως μεταγραφική ενίσχυση.

19:08

Τέλος του αγώνα.

19:06

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:03

87': Κίτρινη κάρτα στον Φαρία.

18:59

83': Ολοκληρώνεται τις αλλαγές του και ο Ματζουράκης. Έξω ο Περόνε, μέσα ο Καζάκης.

18:58

81': Δεύτερη αλλαγή για την Καλλονή. Ο Φουρλάνος μπαίνει στη θέση του Μαρσέλο.

18:56

80': Κίτρινη κάρτα στον Περόνε.

18:53

Ο Μανούσος ταλαιπωρεί την άμυνα των γηπεδούχων, στρώνει με τακουνάκι στον Περόνε και αυτός νικάει τον Βελλίδη για το 1-2.

18:52

77': ΓΚΟΛ για την Καλλονή!

18:51

76': Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Φαρία στη θέση του Κεϊτά.

18:49

74': «Απαντάει» στις ευκαιρίες η Καλλονή. Οι φιλοξενούμενοι φεύγουν στην κόντρα, ο Περόνε στρώνει με το κεφάλι για τον Μαρσέλο, ο Βραζιλιάνος κάνει το πλασέ και ο Βελλίδης πραγματοποιεί την απόκρουση του αγώνα.

18:48

73': Κίτρινη κάρτα στον Ποντάνι.

18:46

71': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Στρούνα κάνει σέντρα, ο Χογκ αποκρούει, η μπάλα στρώνεται στον Χαρίση έξω απ' την περιοχή και αυτός σουτάρει άουτ με την εστία να είναι κενή.

18:45

70': Κίτρινη κάρτα στον Τσουκαλά.

18:42

Ο Λεοζίνιο με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ νικάει τον Βελλίδη για το 1-1.

18:42

67': ΓΚΟΛ για την Καλλονή!

18:38

63': Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα.

18:35

60': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μπέριος στη θέση του Κυβελίδη.

18:28

54': Σουτ του Λεοζίνιο, δίπλα απ' το δοκάρι του Βελλίδη η μπάλα.

18:27

53': Δεύτερη αλλαγή από τον Σάκη Τσιώλη. Έξω ο Λίλα, μέσα ο Χαρίσης.

18:21

47': Ο Ίλιτς επιχειρεί να «κρεμάσει» τον Χογκ με μακρινό φάουλ, ο τερματοφύλακας της Καλλονής εκτινάσσεται και αποκρούει.

18:20

46': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κοροβέσης στη θέση του Σονγκό.

18:20

46': Έναρξη β' μέρους.

18:05

Παιχνίδι με αρκετά καλό ρυθμό στο πρώτο 45λεπτο. Ο ΠΑΣ έχει το προβάδισμα, όμως, η Καλλονή θα μπορούσε να έχει ισοφαρίσει, καθώς από το 15' και μετά έχει την υπεροχή και έχει δημιουργήσει μεγάλες ευκαιρίες.

18:01

Τέλος α' μέρους.

18:01

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:58

43': Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά.

17:57

42': Τρομερή απόκρουση του Βελλίδη σε πολύ ωραίο σουτ που έπιασε ο Μαρσέλο έξω απ' την περιοχή. Ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.

17:52

36':Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Λεοζίνιο «χορεύει» τους αμυντικούς του ΠΑΣ, όμως, πριν προλάβει να πλασάρει τον Βελλίδη, ο Τσουκαλάς του... παίρνει την μπουκιά απ' το στόμα.

17:48

32': Κίτρινη κάρτα στον Ζακουανί.

17:42

26': Ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Περόνε από το ύψος του πέναλτι κάνει το πλασέ, όμως, ο Βελλίδης πέφτει και μπλοκάρει σωτήρια.

17:41

24': Κίτρινη κάρτα στον Λίλα.

17:39

23': Ωραίο σουτ του Ακόστα, αποκρούει δύσκολα ο Χογκ.

17:34

19': ΔΟΚΑΡΙ για την Καλλονή! Ο Μαρσέλο μέσα απ' την περιοχή κεραυνοβολεί τον Βελλίδη, όμως, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

17:28

12': Κίτρινη κάρτα στον Κυβελίδη.

17:26

Σέντρα του Ντάσιου από δεξιά, ο Ίλιτς πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Χογκ πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση, όμως, ο Ακόστα παίρνει το ριμπάουντ και σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

17:25

10': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ.

17:19

4': Σουτ του Μανούσου, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

17:16

Βελλίδης, Ντάσιος, Κολοβέτσιος, Μιχαήλ, Στρούνα, Τσουκαλάς, Λίλα, Ακόστα, Σονγκό, Ίλιτς, Κυβελίδης
Αναπ: Σωτηρίου, Μπέριος, Κρητικός, Ρουμπουλάκου, Κοροβέσης, Γιάκος, Χαρίσης
ΚΑΛΛΟΝΗ
Χογκ, Χωριανόπουλος, Ζακουανί, Αναστασιάδης, Ποντάνι, Κεϊτά, Μαρσέλο, Λεοζίνιο, Ναμπούγιου, Μανούσος, Περόνε
Αναπ: Σιδεράκης, Φουρλάνος, Φαρία, Βαλιός, Ντάμπος, Καζάκης, Ευαγγελιδάκης
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών) - Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Τουμπακάρης (Αθηνών)