2
21:52

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:51

Ιδανικό ξεκίνημα για την Ένωση στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ. Θετικό και ότι η Μίλαν επιβλήθηκε με 1-5 της Αούστρια Βιέννης.

21:50

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 2-1 στην Κροατία.

21:49

90'+4: Ο Μπακάκης κάνει το λάθος, ο Βράνιες κόβει και ο Ανέστης μπλοκάρει.

21:46

21:42

87': Κίτρινη για τον Αργεντινό επιθετικό.

21:42

Με το που μπήκε ο Αραούχο έκανε δυνατό μαρκάρισμα στον Ακόστι και δημιουργείται ένταση.

21:41

86': Στη θέση του Λιβάγια ο Αραούχο για την ΑΕΚ.

21:40

85': Γίνεται η σέντρα από αριστερά, ο Ακόστι πιάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά.

21:39

83': Σέντρα από τον Ζούπαριτς, ο Έμπερ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:38

83': Κόρνερ για τη Ριέκα, περνά ανεκμετάλλευτο. .

21:36

81': Ματέι αντί Μίσιτς για τη Ριέκα.

21:33

78': Στη θέση του Χριστοδουλόπουλου ο Αϊντάρεβιτς για την ΑΕΚ.

21:32

Στο μισό γήπεδο περιμένει πλέον η ΑΕΚ.

21:28

73': Ακόστι αντί Κβρζιτς για τη Ριέκα.

21:27

71': Κίτρινη στον Σιμόες.

21:26

71': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Χριστοδουλόπουλος πιάνει δυνατό σουτ από μέσα δεξιά και η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

21:25

70': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιβάγια βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Σιμόες είναι αμαρκάριστος, αλλά πιάνει αδύναμη κεφαλιά και ο Πρσκάλο μπλοκάρει.

21:23

Στο έδαφος ο Μπακασέτας, μικρή διακοπή.

21:19

64': Κίτρινη στον Λόπες.

21:18

Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου, ανήμπορος να αντιδράσει ο Πρσκάλο και 1-2.

21:18

62': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:16

60': Μπακασέτας αντί Κλωναρίδη για την αεκ.

21:13

59': Στη θέση του Γκαβράνοβις ο Μαλές για τη Ριέκα.

21:10

Εμφανώς πιο επιθετική η Ριέκα στο δεύτερο μέρος.

21:06

51': Κόβει τον Γκαβράνοβιτς την τελευταία στιγμή ο Τσόσιτς.

21:04

Μπαίνει πιο δυνατά η Ριέκα.

21:01

21:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:55

Στο 0-3 είναι η Μίλαν στο άλλο ματς του ομίλου.

20:46

20:45

20:44

Στο έδαφος ο Γκαβράνοβιτς, προσωρινή διακοπή.

20:42

42': Κίτρινη στον Μπράνταριτς.

20:40

41': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιβάγια παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Κλωναρίδης τη δεύτερη, ο Μάνταλος πιάνει διαγώνιο σουτ από μέσα αριστερά και ο Πρσκάλο αποκρούει.

20:39

40': Πάνω από τα δοκάρια η εκτέλεση του Μάνταλου.

20:38

38': Κίτρινη στον Μίσιτς.

20:37

38': Φάουλ σε εξαιρετική θέση κερδίζει η ΑΕΚ.

20:33

Έχει αρχίσει να ανοίγει το ματς.

20:29

Από εκτέλεση κόρνερ του Γκόργκον, ο Έλεζ προλαβαίνει τον Γιόχανσον και με ωραίο πλασέ στην κίνηση ισοφαρίζει σε 1-1.

20:29

29': ΓΚΟΛ για τη ΡΙΕΚΑ!

20:25

26': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Στο δεύτερο δοκάρι η εκτέλεση του Χριστοδουλόπουλου, για φάουλ του Μάνταλου σταματά η φάση.

20:21

22': Λιβάγια και Σιμόες αλλάζουν ωραία την μπάλα, αλλά η τελική πάσα του Πορτογάλου κόβεται.

20:19

20': Μπαίνει στην περιοχή από δεξιά ο Βέσοβιτς, κάνει το σουτ και η μπάλα σταματά στον Τσόσιτς.

20:16

Ο Μπακάκης βγάζει τη σέντρα, η μπάλα δεν απομακρύνεται από την περιοχή, στρώνεται στον Μάνταλο και εκείνος με διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά ανοίγει το σκορ.

20:16

16': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:14

14': Κόρνερ για τη Ριέκα, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:11

Και δεύτερο γκολ η Μίλαν.

20:10

Στο άλλο ματς του ομίλου η Μίλαν ανοίγει το σκορ κόντρα στην Αούστρια στη Βιέννη.

20:06

7':Σουτ εκτός περιοχής του Μάνταλου, άουτ η μπάλα.

20:05

5': Ο Χριστοδουλόπουλος εκτελεί κόρνερ, ο Γιόχανσον δεν μπορεί να βρει την μπάλα όπως θα ήθελε (πήγε με το στομάχι) και ο Πρσκάλο μπλοκάρει.

20:03

3: Μεγάλη ευκαιρία για τη Ριέκα! Ο Γκαβράνοβιτς δίνει στον Έμπερ, εκείνος από ιδανική θέση πλασάρει ανενόχλητος και ο Ανέστης αποκρούει.

20:02

3': Κόρνερ για τη Ριέκα, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:01

19:57

19:55

Την είδαμε τη Ριέκα στα δύο ματς των πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ κόντρα στον Ολυμπιακό. Έχασε και στα δύο τότε. Δεν τρομάζει, αλλά χρειάζεται προσοχή.

19:51

Περίπου 6.000 άτομα βρίσκονται στο γήπεδο. Το πέταλο των οργανωμένων είναι κλειστό λόγω τιμωρίας που έχει επιβληθεί από την ΟΥΕΦΑ.

19:48

Με το δεξί θέλει η Ένωση να ξεκινήσει στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

19:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ριέκα με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΡΙΕΚΑ
Πρσκάλο, Βέσοβιτς, Ζούπαριτς, Έλεζ, Ζούτα, Μπράνταριτς, Μίσιτς, Γκαβράνοβιτς, Έμπερ, Κβρζιτς, Γκόρντον.
Αναπ: Σλούγκα, Πούντσετς, Ματέι, Ακόστι, Πάβιτσιτς, Μαλές, Μαυρίας.
Ανέστης, Μπακάκης, Βράνιες, Τσόσιτς, Λόπες, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος, Κλωναρίδης, Χριστοδουλόπουλος, Λιβάγια.
Αναπ: Τσιντώτας, Γιαννούτσος, Τζανετόπουλος, Αϊντάρεβιτς, Τρίστασον, Αραούχο, Μπακασέτας
Διαιτητής: Τζον Μπίτον (Σκωτία) Βοηθοί: Ντάγκλας Πότερ, Σιν Καρ 4ος: Στιούαρτ Στίβενσον