3
23:40

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:38

Παρεμπιπτόντως, στο άλλο ματς του ομίλου η Μπαρτσελόνα κέρδισε με 3-0 τη Γιουβέντους.

23:37

Δεν κατάφερε να πάρει κάτι στο πρώτο-κρίσιμο ματς ο Ολυμπιακός, ο οποίος από νωρίς βρίσκεται σε δύσκολη θέση στην προσπάθειά του να κυνηγήσει στον συγκεκριμένο όμιλο έστω και την τρίτη θέση, η οποία οδηγεί στο Γιουρόπα Λιγκ.

23:36

Αποθεώθηκε μετά το σφύριγμα της λήξης ο Πάρντο, ο σκόρερ των δύο "ερυθρόλευκων" γκολ.

23:35

Λήξη αναμέτρησης, ήττα με 2-3 για τον Ολυμπιακό.

23:34

Σέντρα από τον Φιγκέιρας στο δεύτερο δοκάρι, ο Πάρντο κινείται στην πορεία της μπάλας και με προβολή μειώνει σε 2-3.

23:34

90'+3: ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

23:33

90'+2: Κίτρινη στον Μπρούνο Σέζαρ.

23:32

23:31

Ο Πάρντο μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει τις προσποιήσεις, σουτάρει με το αριστερό και σκοράρει.

23:30

89': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

23:30

88': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ! Το κόρνερ εκτελείται, ο Ντοστ παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

23:29

88': Ευκαιρία για τη Σπόρτινγκ! Από το πλάγιο του Σίλβα η μπάλα δεν απομακρύνεται, ο Ντοστ κάνει το σουτ και ο Καπίνο παραχωρεί κόρνερ.

23:29

88': Κίτρινη στον Μπρούνο Φερνάντες.

23:28

87': Ριστόβσκι αντί Μπρούνο Φερνάντες για τη Σπόρτινγκ.

23:25

84': Κίτρινη στον Ελαμπντελαουί.

23:22

81': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Μάριν το εκτελεί προς τα έξω και η φάση περνά.

23:19

78': Πάρντο αντί Καρσελά για τον Ολυμπιακό.

23:18

77': Κίτρινη στον Μπατάγλια.

23:16

75': Ο Εμενίκε οπλίζει, αλλά ο Κόατες βάζει το πόδι του την τελευταία στιγμή. Στο ριπλέι φαίνεται να υπάρχει παράβαση. Ο Ουρουγουανός βρίσκει το πόδι του Εμενίκε και όχι την μπάλα. Έπρεπε να δοθεί πέναλτι.

23:13

72': Στη θέση του Ζέλσον Μαρτίνς ο Μπρούνο Σέζαρ για τη Σπόρτινγκ.

23:09

Έχει κατεβάσει ταχύτητα η Σπόρτινγκ, αλλά ο Ολυμπιακός δεν το έχει εκμεταλλευτεί.

23:05

64': Λάθος από τον Πατρίσιο, ο οποίος δίνει την μπάλα στον Εμενίκε, αλλά ο τελευταίος αργεί απελπιστικά να κάνει το σουτ. Κέρδισε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

23:04

63': Στη θέση του Ντουμπιά ο Ντοστ για τη Σπόρτινγκ.

23:04

63': Στη θέση του Τζούρτζεβιτς ο Εμενίκε για τον Ολυμπιακό.

23:03

62': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Τζούρτζεβιτς πλασάρει από μέσα δεξιά και ο Ματιέ απομακρύνει πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή.

23:01

60': Σέντρα από τον Μάριν, ο Ζιλέ πάει πρώτος στο πρώτο δοκάρι, τροφοδοτεί τον Τζούτζεβιτς, ο οποίος δεν προλαβαίνει την μπάλα.

22:59

Έχει πέσει ο ρυθμός.

22:56

Ο Σίλβα κάνει φάουλ στον Καρσελά και εκείνος του ζητάει τα ρέστα.

22:53

Προσπαθεί να πάει κοντρολαρισμένα η Σπόρτινγκ το δεύτερο μέρος.

22:49

48': Κίτρινη στον Φιγκέιρας.

22:48

46': Αδύναμο σουτ από τον Οφόε, εύκολα ο Πατρίσιο.

22:47

46': Στη θέση του Φορτούνη ο Ζντιέλαρ για τον Ολυμπιακό.