0
21:40

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:39

Μία αδράνεια της άμυνάς του πλήρωσε τελικά ο Πανιώνιος, ο οποίος καλείται να ανατρέψει τα δεδομένα σε μία εβδομάδα στη Νέα Σμύρνη.

21:39

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τη Μακάμπι με 1-0.

21:36

90'+2: Γλυνός αντί Γεσίλ για τον Πανιώνιο.

21:35

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:35

90'+1: Μακρινό σουτ του Λάμπρου, άουτ η μπάλα.

21:34

90': Ο Παπαγεωργίου παίρνει την κεφαλιά από το κόρνερ του Λάμπρου και αστοχεί.

21:32

88': Μακρινό σουτ του Ρικάν, εύκολα ο Κότνικ.

21:31

Κόρνερ για τον Πανιώνιο, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:29

85': Στη θέση του Κιάρτανσον ο Ρικάν για τη Μακάμπι.

21:27

83': Ντουρμισάι αντί Ταπόκο για τον Πανιώνιο.

21:27

83': Ντ. Πέρετζ αντί Γέινι για τη Μακάμπι.

21:23

80': Ευκαιρία για τη Μακάμπι! Ο Κιάρτανσον βγάζει την μπαλιά, ο Σόνφιλντ παίρνει ολομόναχος την κεφαλιά και αστοχεί.

21:22

78': Στα σώματα το σουτ του Γεσίλ, εύκολα μπλοκάρει ο Ραΐκοβιτς το σουτ του Λάμπρου.

21:20

Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

21:18

75': Ιτζάκι αντί Ατζίλι για τη Μακάμπι.

21:15

72': Παπαγεωργίου αντί Σαββίδη για τον Πανιώνιο.

21:11

68': Ο Ατζίλι δοκιμάζει το πόδι του από μακριά και ο Κότνικ μπλοκάρει.

21:08

Είναι εμφανές πως χρειάζεται μία κίνηση από τον πάγκο για να αλλάξει η εικόνα των "κυανέρυθρων".

21:04

Κυκλοφορεί την μπάλα η Μακάμπι, περιμένει ο Πανιώνιος.

21:01

57': Κόρνερ για την Μακάμπι, κακή η εκτέλεση.

20:58

55': Κίτρινη στον Σπούνγκιν.

20:56

53': Μακρινό σουτ του Γκολάσα, άουτ η μπάλα.

20:54

50': Ο Μασούρας εκτελεί κόρνερ, ο Ταπόκο παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:52

Ο Κιάρτανσον παίρνει την μπάλα εκτός περιοχής, αδειάζει Οικονόμου και Σαραμαντά και με ωραίο πλασέ κάνει το 1-0. Πολύ κακή η αντίδραση του Οικονόμου.

20:51

48': ΓΚΟΛ για τη ΜΑΚΑΜΠΙ!

20:50

47': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Σπούνγκιν κάνει λάθος, ο Μασούρας βάζει το πόδι του από κοντά αλλά στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

20:49

20:48

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:33

20:31

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:31

45': Νέο κόρνερ για τη Μακάμπι. Από την εκτέλεσή του η μπάλα περνά για τον Κιάτρανσον, αλλά εκείνος αιφνιδιάζεται.

20:29

44': Κόρνερ για τη Μακάμπι, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:28

43': Ευκαιρία για τη Μακάμπι! Ο Βέινι δοκιμάζει από μακριά το πόδι του και ο Κότνικ αποκρούει.

20:25

40': Από εκτέλεση κόρνερ ο Σόνφιλτ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:24

Υπάρχουν μουρμούρες από τις κερκίδες.

20:21

Πατάει καλά στα τελευταία λεπτά ο Πανιώνιος.

20:17

Προσωρινή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

20:16

30': Κίτρινη στον Ταπόκο.

20:14

29': Μακρινό σουτ του Σαραμαντά, άουτ η μπάλα.

20:10

25': Κίτρινη στον Κιάρτανσον.

20:09

24': Νέο μακρινό σουτ του Μπατότσιο, είναι πολύ άστοχο.

20:08

23': Ευκαιρία για τη Μακάμπι! Ο Κόρμπος κάνει λάθος κοντρόλ, ο Μπατότσιο πιάνει σουτ στην κίνηση και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

20:05

19': Κόρνερ για την Μακάμπι, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:04

18': Βγάζει σέντρα από δεξιά ο Λάμπρου και μπλοκάρει ο Ραΐκοβιτς.

19:59

Στο μισό γήπεδο περιμένει ο Πανιώνιος.

19:55

Στο έδαφος ο Σαραμαντάς, μικρή διακοπή.

19:53

8': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούρας βγάζει σέντρα από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Γεσίλ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

19:50

Κυκλοφορεί την μπάλα η Μακάμπι.

19:46

19:45

Δεν είναι πολύς ο κόσμος στο γήπεδο.

19:41

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:38

Χωρίς τους Ιρανούς, όπως είναι γνωστό, οι Νεοσμυρνιώτες. Αναμενόμενες οι επιλογές από τον Μιχάλη Γρηγορίου, ο οποίος ξεκινά Σαραμαντά και Ταπόκο.

19:34

Βήμα πρόκρισης θέλουν να κάνουν οι "κυανέρυθροι", οι οποίοι πέρασαν με δύο νίκες την Γκόριτσα.

19:30

Καλησπέρα σας, το ματς της Μακάμπι Τελ Αβίβ με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Ραΐκοβιτς, Σπούνγκιν, Τιμπί, Μπεν Χαΐμ, Νταβιντζάντα, Γέινι, Γκολάσαο, Μπατότσιο, Σόνφιλντ, Άτζιλι, Κιάρτανσον
Αναπ: Ιτζάκι, Σλόμι, Ντανιέλ, Ρικάν, Κόεν, Ντ. Πέρετζ, Ε. Πέρετζ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Οικονόμου, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Ταπόκο, Λάμπρου, Μασούρας, Σαββίδης, Γεσίλ
Αναπ: Μπαντής, Γκιοατά, Σταυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Πινιώτης, Ντουρμισάι, Γλυνός
Διαιτητής: Μπαρτ Φερτέντεν (Βέλγιο) Βοηθοί διαιτητή: Ριέν Βανιζέρε (Βέλγιο), Τιμπότ Νίσσεν (Βέλγιο) Τέταρτος διαιτητής: Φρέντερικ Γκέλντχοφ