Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:51

Σε μία εβδομάδα η ρεβάνς στη Σλοβενία.

23:49

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 2-0 και βήμα πρόκρισης για την επόμενη φάση.

23:47

90'+1: Σαραμαντάς αντί Λάμπρου για τον Πανιώνιο.

23:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:42

86': Σουτ στην κίνηση από τον Κόρμπο, άουτ η μπάλα.

23:40

85': Κίτρινη στον Οσούτζι.

23:37

82': Στη θέση του Γεσίλ ο Ταπόκο για τον Πανιώνιο.

23:34

78': Στη θέση του Μασούντ ο Ντουρμισάι για τον Πανιώνιο.

23:33

Τάιμ άουτ για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

23:29

Πέφτει σταδιακά ο ρυθμός.

23:26

71': Συρτό σουτ του Γεσίλ, λίγο έξω η μπάλα.

23:24

68': Κομπίνα σε φάουλ του Πανιωνίου, δυνατό σουτ του Μασούρα, αποκρούει ο Σορτσάν.

23:22

23:18

63': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Εκτελείται πλασαριστά, ο Χατζισαφί βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Μασούντ αστοχεί.

23:15

60': Ευκαιρία για την Γκόριτσα. Ο Τσέλτσερ εκτελεί εξαιρετικά κοντινό φάουλ, αλλά ο Κότνιν πραγματοποιεί πολύ καλή επέμβαση. Δεν υπάρχει φάση στη συνέχεια, σήκωσε το σημαιάκι ο βοηθός.

23:13

57': Κίτρινη στον Οικονόμου.

23:12

Φαινόταν να μην πατά καλά ο Μπανανά, αλλά λέει στον πάγκο ότι είναι εντάξει.

23:08

52': Η Γκόριτσα αναπτύσσεται ωραία, αλλά ο Μπανανά κόβει την τελευταία στιγμή.

23:04

Ο Γεσίλ μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, κάνει διαγώνιο πλασέ και διαμορφώνει το 2-0.

23:03

47': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

23:02

47': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούντ σκάβει για τον Μασούρα, αλλά εκείνος δεν νικά και πάλι τον Σορτσάν.

23:02

46': Οι Μάρινιτς, Τσουρκ στη θέση των Κόλεντς, Φιλίποβιτς για την Γκόριτσα.

23:01

23:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:45

22:45

45'+1: Απευθείας φάουλ από τον Μασούντ, άουτ η μπάλα.

22:44

Ένα το λεπτό της καθυστέρησης.

22:43

45': Ο Κάβτσιτς κάνει λάθος, χάνει την μπάλα από τον Γεσίλ και στη συνέχεια τον γκρεμίζει οριακά έξω από την περιοχή. Σε προφανή θέση για γκολ ήταν ο Γερμανός, σωστά αποβάλλεται ο αμυντικός της Γκόριτσα.

22:40

42': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Γεσίλ.

22:37

38': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Χατζισαφί εκτελεί φάουλ, ο Μπανανά πιάνει δυνατή κεφαλιά και ο Σορτσάν αποκρούει.

22:35

36': Κόρνερ για την Γκόριτσα. Εκτελείται, η μπάλα βγαίνει προς τα έξω, ο Κάπιτς σουτάρει και αστοχεί.

22:34

35': Απίστευτη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Λάμπρου μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει ωραία μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Μασούρας από πολύ κοντά σημαδεύει τον Σορτσάν! Κινήθηκε, πάντως, εντυπωσιακά ο τελευταίος για να βρεθεί στη σωστή θέση.

22:29

Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

22:24

25': Μακρινό σουτ από τον Ζιγκόν, ψηλά η μπάλα.

22:21

22': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Λάμπρου ανοίγει για τον Μασούρα, εκείνος κάνει δυνατό σουτ, αλλά σημαδεύει τον Σορτσάν, που αποκρούει.

22:20

Έχει ισορροπήσει σταδιακά η Γκόριτσα.

22:16

17': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:15

16': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ωραία ενέργεια από τον Λάμπρου, περνά τον προσωπικό του αντίπαλο και σουτάρει άουτ.

22:14

15': Ωραία ενέργεια του Λάμπρου, δίνει στον Μασούρα, εκείνος βγάζει τη σέντρα και προ του Γεσίλ διώχνει ο Κάβτσιτς.

22:12

Ωραία ανάπτυξη, ο Κόρμπος κάνει την κάθετη πάσα, ο Γεσίλ από μέσα αριστερά ξεμαρκάρεται και με ωραίο σουτ ανοίγει το σκορ.

22:11

12': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

22:08

9': Κόρνερ για την Γκόριτσα, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:06

Καλύτερα έχουν μπει οι Νεοσμυρνιώτες.

22:02

2': Μακρινό σουτ του Φιλίποβιτς, μπλοκάρει ο Κότνικ.

22:01

2': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Γεσίλ.

21:59

21:57

Όρκος νίκης από τους Σλοβένους, οι οποίοι στον πρώτο προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ απέκλεισαν τη Σιράκ.

21:54

21:50

Εννιά χρόνια περίμεναν οι "κυανέρυθροι" για να επιστρέψουν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και αυτή είναι η βραδιά τους.

21:46

Τελικά ξεκινούν και οι δύο Ιρανοί για τον Πανιώνιο. Αριστερό μπακ ο Χατζισαφί, στον πάγκο ο Σαραμαντάς. Πίσω από τον φορ κλασικά ο Μασούντ. Ωστόσο, παίζει και ο Σαββίδης, ο οποίος θα πάει στο πλευρό του Κόρμπου. Ακουγόταν ότι ο Ταπόκο θα παραγκωνιστεί και τελικά αυτό επιβεβαιώθηκε. Είναι, πάντως, έκπληξη ότι θα παίξει ως οκτάρι ο Σαββίδης.

21:43

Ολοκληρώνεται το ζέσταμα των δύο ομάδων, επιστρέφουν στα αποδυτήρια οι παίκτες.

21:40

Καλησπέρα σας από τη Νέα Σμύρνη, είμαι ο Αντώνης Τσιράκης και θα σας μεταφέρω την εξέλιξη στην αναμέτρηση του Πανιωνίου με την Γκόριτσα. Σε περίπου 20 λεπτά ξεκινά το ματς.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Βλάχος, Οικονόμου, Μπανανά, Χατζισάφι, Κόρμπος, Σαββίδης, Λάμπρου, Μασούντ, Μασούρας, Γεσίλ.
Αναπ: Μπαντής, Γκιοατά, Παπαγεωργίου, Βουκελάτος, Σαραμαντάς, Ταπόκο, Ντουρμισάι
ΓΚΟΡΙΤΣΑ
Σόρτσαν, Γκρέκοριτς, Κάβτσιτς, Γιόγκαν, Τσέλτσερ, Κόλεντς, Κάπιτς, Γκρούντινα, Οσούγι, Φιλίποβιτς και Τζίγκον.
Αναπ: Στρούκελι, Σκάραμποτ, Εντάφε, Χούμαρ, Τσουρκ, Μάρινιτς και Ναγκοντέ.
Διαιτητής: Ούγκο Μιγκέλ (Πορτογαλία) Βοηθοί: Αντόνιο Γκοντίνιο (Πορτογαλία), Νούνο Μιγκέλ Ρόκε Κονσεϊσάο (Πορτογαλία) 4ος: Φάμπιο Βερίσιμο