4
23:42

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:41

Έβδομη ήττα σε εννιά τελικούς η Γιουβέντους. Δεν θα κάνει ούτε αυτή τη φορά τρεμπλ. Τραγικοί οι "μπιανκονέρι" στο δεύτερο μέρος.

23:40

Το πανηγυρίζουν έξαλλα οι Μαδριλένοι, οι οποίοι έφτασαν τις 12 κατακτήσεις. Είναι μακράν του δεύτερου η πιο επιτυχημένη ομάδα στο θεσμό.

23:39

Λήξη αναμέτρησης, πρωταθλήτρια Ευρώπης παραμένει η Ρεάλ. Μετά από 27 χρόνια μία ομάδα καταφέρνει να διατηρήσει τα σκήπτρα της και πρώτη από τότε που η διοργάνωση ονομάζεται Τσάμπιονς Λιγκ.

23:37

23:36

Το απευθείας φάουλ του Ρονάλντο καταλήγει στο τείχος, αλλά ο Μαρσαέλο παίρνει την μπάλα, μπαίνει στην περιοχή, κάνει την κατάλληλη στιγμή το γύρισμα και ο Ασένσιο σκοράρει για το 1-4.

23:35

90': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

23:33

89': Μοράτα αντί Κρόος για τη Ρεάλ.

23:29

Ο Κολομβιανός άγγιξε τον Ράμος, ο οποίος έπεσε θεατρικά. Γι' αυτό και στη συνέχεια ο πρώτος του ζήτησε τα ρέστα.

23:28

84': Με δέκα η Γιουβέντους, αποβάλλεται ο Κουαντράδο αντικρίζοντας κίτρινη για δεύτερη φορά. Τραβηγμένη από τα μαλλιά η απόφαση.

23:28

83': Ασένσιο αντί Ίσκο για τη Ρεάλ.

23:26

82': Ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Ο Άλβες εκτελεί φάουλ, ο Σάντρο πιάνει καλή κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω.

23:26

81': Παράλληλο γύρισμα από τον Ρονάλντο, την τελευταία στιγμή διώχνει ο Μπονούτσι προ του Μέιλ.

23:22

78': Στη θέση του Ντιμπάλα ο Λεμινά για τη Γιουβέντους.

23:22

77': Στη θέση του Μπενζεμά ο Μπέιλ για τη Ρεάλ.

23:20

75': Μακρινό σουτ του Μαρσέλο, ψηλά η μπάλα.

23:18

73': Ο Μαρσέλο κάνει το γύρισμα στο σημείο του πέναλτι και ο Ρονάλντο αστοχεί.

23:17

72': Κίτρινη στον Κουαντράδο.

23:15

71': Μαρκίζιο αντί Πιάνιτς για τη Γιουβέντους.

23:15

70': Κίτρινη στον Σάντρο.

23:11

66': Κουαντράδο αντί Μπαρτζάλι για τη Γιουβέντους.

23:11

66': Κίτρινη στον Πιάνιτς.

23:10

Κλέβει ο Μόντριτς και αλλάζει με τον Καρβαχάλ, σεντράρει στο πρώτο δοκάρι και από τη μικρή περιοχή ο Ρονάλντο κάνει το 1-3. Τον έχασε εντελώς η άμυνα της Γιουβέντους.

23:09

64': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

23:06

Ο Κασεμίρο κάνει ένα σουτ από αρκετά μακριά, η μπάλα βρίσκει στον Κεντίρα και καταλήγει στη δεξιά γωνιά του Μπουφόν για το 1-2.

23:06

61': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

23:04

59': Κακό σουτ του Ίσκο εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

23:03

58': Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Μαρσέλο βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Ρονάλντο βάζει την προβολή και αστοχεί.

23:01

56': Ο Μαρσέλο σουτάρει εκτός περιοχής και αστοχεί.

22:59

54': Ο Μόντριτς δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και ο Μπουφόν μπλοκάρει.

22:58

53': Κίτρινη στον Κρόος για πάτημα στον Κεντίρα.

22:56

Νέα διακοπή, ο Άλβες τώρα στο έδαφος. Τον πάτησε ο Μαρσέλο.

22:54

Στο έδαφος ο Μπονούτσι, ο οποίος κάνει νόημα ότι ζαλίζεται.

22:53

48': Τρομερό κόψιμο του Μπαρτζάλι που παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

22:50

22:48

22:44

Ο Μάντζουκιτς έγινε ο τρίτος παίκτης που σκοράρει σε τελικό Τσάμπιονς Λιγκ με δεύτερη ομάδα. Το έχουν κάνει και οι Βέλιμπορ Βάσοβιτς και Κριστιάνο Ρονάλντο.