Kαλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:39

Απόλυτα δίκαια η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατακτά το Γιουρόπα Λιγκ και εξασφαλίζει και τη συμμετοχή της στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ της νέας σεζόν.

23:37

90'+4: Λήξη της αναμέτρησης, 0-2.

23:34

90'+1: Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:33

90': Ρούνεϊ αντί Μάτα, τέλος οι αλλαγές και για την ομάδα του Μάντσεστερ.

23:30

87': Σουτ στην αντεπίθεση του Άγιαξ από τον Φαν ντε Μπέεκ, μπλοκάρει ο Ρομέο.

23:30

87': Ο Λίνγκαρντ βγαίνει στην αντεπίθεση, αργεί χαρακτηριστικά και τον προλαβαίνει ο Σάντσεζ.

23:29

86': Δεν φαίνεται να μπορεί να αλλάξει κάτι στο παιχνίδι, άνετη η επικράτηση για τους Άγγλους, πιο άνετα απ' ό,τι θα περίμεναν και οι ίδιοι.

23:27

84': Μαρσιάλ αντί Ράσφορντ, δεύτερη αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ.

23:26

83': Δυνατό μακρινό σουτ του Σάντσεζ, περνά ψηλά άουτ η μπάλα.

23:25

82': Ντε Γιονγκ αντί Ρίντεβαλντ, κλείνουν οι αλλαγές του Άγιαξ.

23:23

80': Κόρνερ για τον Άγιαξ, το παραχωρεί ο Νταρμιάν, το εκτελεί ο Ζιγές, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:20

77': Από μία κίτρινη σε Μάτα και Ρίντεβαλντ, για φάουλ ο πρώτος, για κακή συμπεριφορά στον Ερέρα ο δεύτερος.

23:17

74': Πρώτη αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ, Λίνγκαρντ αντί Μχιταριάν.

23:16

73': Εκτελεί ο Ζιγές, στο τείχος η μπάλα...

23:14

71': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Άγιαξ.

23:13

70': Φαν ντε Μπέεκ αντί Σένε στη δεύτερη αλλαγή του Άγιαξ.

23:09

66': Φαλτσαριστό σουτ του Ζιγές, είναι αρκετά άστοχο.

23:08

65': Κεφαλιά του Φελαϊνί μετά από σέντρα του Πογκμπά από δεξιά, μπλοκάρει ο Ονανά.

23:07

64': Κίτρινη στον Γιουνές.

23:05

62': Πρώτη αλλαγή για τον Άγιαξ, Νέρες αντί Ντόλμπεργκ.

23:01

58': Κίτρινη στον Φέλτμαν.

23:01

57': Κόρνερ για τον Άγιαξ, εκτελεί ο Σένε, τίποτα αξιοσημείωτο.

22:55

51': Κίτρινη κάτα στον Φελαϊνί.

22:53

49': Πάει να «κλειδώσει» την κούπα, αν δεν το έχει ήδη κάνει, η ομάδα του Μουρίνιο. Παροιμιώδης η αδράνεια της άμυνας του Άγιαξ στο κόρνερ του Μάτα.

22:52

Ο Μάτα εκτελεί το κόρνερ, ο Σμόλινγκ πιάνει την κεφαλιά και με γυριστό σουτ από τη μικρή περιοχή ο Μχιταριάν γράφει το 0-2.

22:52

48': ΓΚΟΛ για τη ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!

22:51

47': Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ.

22:50

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.